Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 138
  1. #1

    Exclamation rozwiodłem się z 5D szukam nowej partnerki na ślub może być żółta !!!

    Witam nie będę ukrywał że przychodzę z Canon board Jestem jednak nastawiony względnie pokojowo
    Otóż jak wielu z was ja również czekam na photokinę i też powoli głupieję ...Sprzedałem jakiś rok temu z powodów życiowych wszytko co miałem czyli 5D oraz szkła jestem jak po rozwodzie.Niestety albo stety okazało się że nie da rady żyć bez fotografii, zawsze wiedziałem że wolę czerwone paski ale podczas rozwodu z fotografią potrzebowałem lustra aby sfotografować kociaki które to mi na świat przyszły dostałem na weekend d80 i 50mm i co ? kociaki poszły jak woda na podstawie samych zdjęć czyli nikon się spisał teraz powracam na łono fotografii z fotografowaniem ślubów w tle i jestem głupi co wybrać ..Wiem ze gdyby nie moja przygoda z 5D wybór byłby prostszy ale zakochałem się tym obrazku/plastyce na maxa mniej już kochałem piątkę za AF (używam stałek wyłącznie lampy nie lubię ) ....mam do wydania ok 25 tyś muszę być zdecydowany do końca września bo potem to będę miał do wydania tylko połowę tego Bardzo interesują mnie opinie ludzi którzy mieli w ręku MarkIV - 5D - 5DII VS D3 - D700 ....

  2. #2

    Domyślnie

    No to witaj

    Ogromnego doświadczenia z C nie mam - aczkolwiek robiłem kilka zleceń 5D Mk I i 1D Mk III
    Jestem Nikoniarzem z krwi i kości i dla mnie przede wszystkim sama obsługa Canona i jego budowa, użyte materiały mi nie odpowiadają- pewnie rzecz gustu. Weź poprawkę, że pewnie obiektywny nie jestem tak do końca, bo i nie pracowałem wielu godzin z systemem C.
    Natomiast pierwszorzędną rzeczą, która się rzuca jest AutoFocus - o ile w Mk III nie jest absolutnie słabo (w Mk IV z pewnością jeszcze lepiej - masz testy porównujące Mk IV z D3s) - jest na pewno porównywalnie z D3 (choć - pewnie subiektywnie - dla mnie gorzej, robiłem nim zdjęcia żużlowe, czyli praca na wszystkich polach AF i automatyka puszki). Nie robiłem żadnych "testów" - to moje odczucia.
    Natomiast w 5D jest zdecydowanie gorzej... ciemniejszy kościół i jedziesz tylko na środkowym krzyżowym polu... a i on jakoś nie powala ;/
    Nie ganię C, nie ośmieszam użytkowników - przedstawiam wyłącznie swoje odczucia z KRÓTKIEGO użytkowania... (jakbym musiał pewnie bym się i jakoś zaprzyjaźnił).

    Być może jestem już "zepsuty" żółcią, ale.... zaczynałem od D80, był D60, D200, D300, D300s, a teraz jest D700 z PDK-1.
    AF taki jak D3 (podkreślam, że z PDK-1), czyli rewelacyjny. Teraz idąc na zlecenie jeśli coś pójdzie nie tak to to jest moja wina. Sprzęt jest z najwyższej półki.
    Jeśli nie jesteś zawodowcem, a aparat wykorzystujesz prywatnie, niewątpliwym atutem D700 jest możliwość odpięcia gripa. Nie raz już z tego korzystałem, niby detal, a bardzo mi się podoba.
    Polecam z czystym sumieniem Nikona, szczególnie najwyższą półkę. Jedyne czego można się czepić to serwis... i ;D (zabijecie mnie xD) CA w nowych obiektywach

    Ps. ulala... post 666
    Ostatnio edytowane przez tgollob_jamessuchar ; 09-09-2010 o 14:43
    D5 | D850 | D810 | D800 | AF-P N10-20VR | N24-70G ED | N24-70E VR| N24/1,8G ED | N50/1,8G | N85/1,8G | N70-200/2,8E VR | N200-500/5,6E VR | N300/2,8G VRII | N400/2,8E FL | N500/4G VR | N600/4G VR | TC x1,4 III | TCx1,7 II | TCx2,0 III | SB-300 | SB-700 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  3. #3

    Domyślnie

    Korpusy poza drobnymi + i - to jedno i to samo badziewie, jak już zmieniasz system zwróć uwagę na obiektywy, których będziesz potrzebował.

  4. #4

    Domyślnie

    zmartwie cie... zle trafiles. tu niczego lepszego nic 5d nie znajdziesz... zajrzyj moze do sony albo pentaxa...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    zmartwie cie... zle trafiles. tu niczego lepszego nic 5d nie znajdziesz... zajrzyj moze do sony albo pentaxa...
    Gorszego też nie znajdzie, więc w czym rzecz ?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja osobiście polecam stajnię Nikona. Piątką bawiłem się troszkę i jakoś jej nie polubiłem, możliwe że ze względu na imho kiepska ergonomię. Obecnie używam D700.

    Canon na kilka fajnych "ślubnych" stałek 85 1.2, 35 1.4 czy dobrych szkieł f4, ale Nikon walczy bardzo dobrymi modułami AF'a, świetnymi zoomami, a i grupa stałek powoli się zapełnia -> jest nowe 24 1.4, zaraz prawdopodobnie przybędzie 35 1.4, o nowym 85 1.4 nie wspominam
    Mamiya + Sony

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    o nowym 85 1.4 nie wspominam


    i slusznie... tego szkla lepiej nie wspominac

  8. #8

    Domyślnie

    Używałem od 1d przez DS po 5dII. Od roku pracuję Nikonami d700. Dwoma. Ani razu poważnie nie myślałem o powrocie, bo do czego? Do fatalnego AF-a 5d? Oj nie. Sądzę, że musisz wziąć na tydzień d3/d700 z jasnymi stałymi (polecam 35/1,8, 50/1,4G, 85/1,4 i 180/2,8 - mam je i wiem co mówię). Ja w taki sposób zmieniłem system. Wystarczył mi tydzień (nie miałem takich stałek, ale 50/1,8 i 80-200 AFS - taki set udostępnił mi kumpel). Praca pełną klatą nikona to czysta przyjemność. W C takiej nie dawała mi żadna puszka, no może 1ds4 bedzie taką. Ale trójka nie umywała się do FX-a - choćby z powodu iso. Może gdybym miał nadmiar kasy to kupiłbym dla czystej przyjemności obrazowania 1dsIII z 24/1,4mkII i 135L - taki zestaw chciałbym mieć - zastrzegam, przy nadmiarze gotówki.

    Co do zoomów N to miałem 14-24 - rzeźnicko dobre szkło, ale wielkie i nieporęczne. Teraz mam 24-70 i bardzo je sobie chwalę. C24-70 przy nim to blada d....a.
    Ostatnio edytowane przez himi ; 09-09-2010 o 16:17

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za opinie i za sympatyczne przyjęcie , co budzi lekkie podejrzenia u starego Canoniera ...
    Mam jeszcze kilka pytań czym różni się D3 od D700 na podstawie tego
    http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp
    Różnica jaką widzę to brak batery packa w D700 który jednak jest tańszy niż różnica w cenie obu body i można dokupić a kasy zostanie ,4 klatki szybciej na korzyść D3 i cena to z tego co widać to główna różnica na dole jest info że D3 gada ze szkłami z cropa nie wiem czy D700 też z nimi pracuje czy tylko FF ...Skoro mają identyczne parametry to jak jest z obrazkiem czy jest taki sam ? bo dla 4 klatek szybciej nie warto dopłacać 5kl/s to dla mnie i tak dużo a z greepem będzie jeszcze więcej, zresztą priorytetem jest obrazek i AF a nie karabin maszynowy ... Pisaliście o ergonomii i klawiszologi "że łatwiej" to akurat zupełnie pomijam jak będzie cudowny obraz i kolor mogę się uczyć klawiszologi całe noce zresztą raczej nie jestem wrogiem instrukcji i staram się je dokładnie czytać ...Jeśli mogę prosić o wasze opinie na temat szkieł do nikona to co warto brać jeśli kupię D700 to zostanie ok 17 tysięcy na szkła jeśli wezmę D3 to zostanie tylko 10 tyś ...w Canonie wiem co bym potrzebował 35mm 85mm 135mm lub 35mm i 70-200 mm w Nikonie nie bardzo się orientuję co wy byście wybrali najlepiej tak żeby nie kupować lampy i focić przy świetle zastanym
    Kiedyś zrobiłem wesele prawie samą 50tką 1.4 i byli zachwyceni mam nadzieję że w Nikon i jego szumy też na to pozwolą
    I jeśli macie linki do ślubniaków z d700 czy d3 najlepiej takie gdzie jest exif byłoby super wasze linki już przejrzałem i też mam kilka pytań
    do verus jakim to szkłem ?
    http://www.marcinbala.com/fotografia...1283382486.JPG
    http://www.marcinbala.com/fotografia...1283109172.jpg
    http://www.marcinbala.com/fotografia...1283109985.JPG
    A to foto jest genialne http://www.marcinbala.com/fotografia...1283386973.jpg
    Gdybyś wstemplował tą ciotkę co włazi z lewej strony to foto jest doskonałe
    Do Himi
    czym doświetlałeś twarz i wogóle jakim szkłem ta sesja robiona ? bo ostrość super
    http://2.bp.blogspot.com/_at1lGrPHfN...0/ONE_5945.jpg
    tu akurat pytam bo bokeh mi nie pasuej podbny jak z 50mmf 1.4 canona
    http://4.bp.blogspot.com/_at1lGrPHfN...0/ONE_4075.jpg
    I tu ciekaw jestem jakie szkło bo całkiem całkiem http://2.bp.blogspot.com/_at1lGrPHfN...0/ONE_4708.jpg
    Sorry że tyle nasmarowałem ale zależy mi na dobrym wyborze

  10. #10

    Domyślnie

    d700 i d3 to ta sama matryca, ten sam (albo bliźniaczo podoby AF), oba gadają z manualami i obiektywami DX, oba można przełączyć ręcznie w tryb DX

    Różnice są takie: W D3 jest
    - większy wizjer (brak wbudowanej lampy)
    - dodatkowy wyświetlacz
    - drugi slot kart CF

    uważam że obrazek dają identyczny. Zawsze jak chcesz mieć to samo co w D3 to dokup gripa, wrzuć profile i będzie dobrze
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •