Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie swiatlo stale w studio - z uniwersalnym mocowaniem ?

    planuję zakup lamp światła stałego z mocowaniem dającym mi dostęp do atrakcyjnych cenowo soft boxów, beauty disha i innych nakladek modelujacych swiatlo.

    Zastanawiam się też, czy to dobre rozwiązanie do fotografii produktowej (jednak dosyć często fotografuję też ludzi).
    Miałem kiedyś lampy 2x200W od elinchroma, do produktów często były za mocne. Zamieniłem je na 2x sb28, do których mam dwa softy. Lampy mocuję na softboxach za pomocą zrobionych w garażu mocowań - to jednak nie najlepsze rozwiązanie i nie zamierzam się w tym więcej babrać. Problemem jest też ciągłe ładowanie baterii...

    Potrzebuję jakiegoś uniwersalnego rozwiązania.
    SB28 z softami zostają do plenerów.

    macie jakies propozycje ?
    D810 | D800 | 2x D610 | N50 1.8 | N 10.5 2.8 | T 11-16 2.8 | N 24-70 2.8 | N 70-200 2.8 VR | 105 VR

  2. #2

    Domyślnie

    Jestem wielkim fanem światła sztucznego - oczywiście najlepiej nadaje się ono do obiektów nieruchomych. Możliwości precyzyjnej pracy są nieporównywalne z błyskowym. To zupełnie inna jakość! Ale warto z niego korzystać tylko wtedy gdy się taką fotografię robi. W innym przypadku jego wady przeważą nad zaletami. Kłopotliwie panuje się nad mocami poszczególnych reflektorów (ja zmieniam halogeny lub żarówki). Upierdliwe jest dobranie światła wypełniającego.
    Od razu powiem, że nie używam rozwiązań fotograficznych - te z techniki filmowej i teatralnej uważam za lepsze. Nawet najprostsze reflektory z rodziny PAR (18, 20, 30, 36) umożliwiają robienie wyrafinowanej pracy. A reflektory klasy PC w fotografii nie mają swoich odpowiedników. Jeśli jednak robisz "zwykłą" fotografię produktową to światła sztucznego nie polecam.
    Poniżej zamieszczam foty zrobione zestawem PAR 18 (żarówki 5-50W0. Czasy naświetlenia oscylują wokół 1/4s




  3. #3

    Domyślnie

    no nie wiem, ostatnie zdjecie fatalnie oswietlone. Z softboxów korzystasz?
    bardzo istotny jest dla mnei argument o utrudnionej kontroli mocy swiatla (wrecz upierliwej). Choć przyznam, że najczęściej fotografuję korzystając tylko z jednej lampy i sterty kartoników.
    jaką moc światła być polecił dla małych obiektów, odległość*żrodlo-produkt ok 50cm f/8.0 ?
    D810 | D800 | 2x D610 | N50 1.8 | N 10.5 2.8 | T 11-16 2.8 | N 24-70 2.8 | N 70-200 2.8 VR | 105 VR

  4. #4

    Domyślnie

    no nie wiem, ostatnie zdjecie fatalnie oswietlone. Z softboxów korzystasz?
    A ja myślałem, że świetnie!
    ))

    Z softboxów nie korzystam nigdy ale z blend często. Uważam, że te drugie mają wielką przewagę nad pierwszymi. Co do mocy to wystarczy 50W, przy blendach czas będzie wynosił może 2s. Mówię oczywiście o halogenach (3200K). Nie mam przekonania do źródeł ciągłych wyładowczych - kolor jednak siada co np przy tkaninach jest raczej istotne.
    Pozdro
    Wiesiek

  5. #5

    Domyślnie

    Jesli baterie nie sa problemem, to moze mocowanie bowensa do tych 28?
    bedziesz mial dostep do calej gamy chinskich tanich modyfikatorow (softy, BD, snooty itd)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    Jesli baterie nie sa problemem, to moze mocowanie bowensa do tych 28?
    bedziesz mial dostep do calej gamy chinskich tanich modyfikatorow (softy, BD, snooty itd)
    brzmi swietnie. idealnie wręcz !
    tylko gdzie takie cudo dostane ??
    D810 | D800 | 2x D610 | N50 1.8 | N 10.5 2.8 | T 11-16 2.8 | N 24-70 2.8 | N 70-200 2.8 VR | 105 VR

  7. #7

    Domyślnie

    np. tutaj http://quantuum.pl/detal.php?id=1693&lang=pl&curr=PLN

    a opinie calkiem pozytywne w dsziale lampy blyskowe, strobing sprzet
    jest jescze mocowanie interfit
    ale o nim na razie nie moge nic napisac bo jeszcze go nie dorwalem

    PS browar wypije jak wpadne do Wrocka

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    np. tutaj http://quantuum.pl/detal.php?id=1693&lang=pl&curr=PLN

    a opinie calkiem pozytywne w dsziale lampy blyskowe, strobing sprzet
    jest jescze mocowanie interfit
    ale o nim na razie nie moge nic napisac bo jeszcze go nie dorwalem

    PS browar wypije jak wpadne do Wrocka
    o marszul!
    daj znac jak bedziesz, opowiesz jak bylo w tym roku na kempie
    D810 | D800 | 2x D610 | N50 1.8 | N 10.5 2.8 | T 11-16 2.8 | N 24-70 2.8 | N 70-200 2.8 VR | 105 VR

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cammal Zobacz posta
    o marszul!
    daj znac jak bedziesz, opowiesz jak bylo w tym roku na kempie
    troche offtop ale myslalem ze Ty cos opowiesz
    bo ja bylem na Krymie w tym czasie

    a w temacie: jakbys przetestowal te mocowania to daj znac jak sie sprawuja

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cammal Zobacz posta
    planuję zakup lamp światła stałego z mocowaniem dającym mi dostęp do atrakcyjnych cenowo soft boxów, beauty disha i innych nakladek modelujacych swiatlo.
    Nie istnieje cos takiego, niestety.


    Cytat Zamieszczone przez cammal Zobacz posta
    Zastanawiam się też, czy to dobre rozwiązanie do fotografii produktowej (jednak dosyć często fotografuję też ludzi).
    Rozmiawiałes wyżej o czasach 1/4 - 2 s, o odległosci 50 cm. W produktówce to OK, ale zapomnij o fotografowaniu ludzi.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •