Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    infer
    Gość

    Domyślnie szerokie szkło D90

    Witam serdecznie.

    Stoję od kilku dni przed dylematem , którego chyba sam nie rozwiąże.

    Zacznę od początku. Na początku zeszłego roku kupiłem D90. Posiadałem do niego szkiełka: Tokina 12-24 , N 50 , kitowe N 18-105 oraz N 70 -300 . W sumie taki zestaw dość dobrze mi się sprawdził.

    Wpadłem po jakimś czasie niestety na "genialny" pomysł aby przesiąść się na 50D. Canona jednak sprzedałem - nie byłem w stanie odzwyczaić się doskonałej ergonomii nikona, ponadto kolory canona jakoś mnie nie przekonały.

    Teraz kupiłem ponownie d90. Potrzebuję kupić szeroki szkło typowo na wakacje - krajobrazy . Nie chcę drugi raz kupować Tokiny 12-24.

    Rozwazam :

    sigma 10-20 f3.5
    nikkor 12-24 f.4
    nikkor 10-24 f.3.5-4.5

    Na chwile obecna nie planuje wykonywać zdjęć w pomieszczeniach , choc pewnie jak będzie odpowiednie szkło to zacznę.

    zaciekawila mnie bardzo tokina 11-16 f2.8 , martwi mnie tylko mały zakres, na pewno przydałoby sie ciut dłużej niz 16mm.

    Na zakupy zostało mi 2 tygodnie .....

    Help!

  2. #2

    Domyślnie

    Ja z uporem maniaka promuję do krajobrazów Sigmę 10-20/4-5.6HSM - miałem doskonałą sztukę, baaardzo ostrą (nawet w rogach była spoko), hiper celną, i niezmordowaną pod słońce (co ciekawe znajomy "krajobraziarz" ma taką samą praktycznie w dodatku jest wg mnie lepsza niż nowa wersja oraz ma mniejszą średnicę filtra - a to wszystko przy zachowaniu niższej ceny
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #3

    Domyślnie

    Również mogę polecić tę Sigmę co Mariusz888. Po jej kupieniu praktycznie nie zdejmowałem jej z body

  4. #4
    infer
    Gość

    Domyślnie

    a co myslicie Panowie o wersji f3.5 , jakos swiatlo 5.6 troche mnie przeraza , szczegolnie jesli zajdzie potrzeba cykniecia czegos w pomiesczeniu.

  5. #5

    Domyślnie

    to sobie wtedy dopalisz.
    dla mnie szerokie sigmy to obrzydliwy plastik, więc wziąłem tokinę.
    obrazek mi się podoba, wykresów nie porównuję bo mnie to nie interesi.
    wiem tylko że przy takim użytkowaniu tego szkła (jak ja to robię) każde inne by się popsuło - a tokina dalej śmiga.

    do widoczków stara sigma fajniejsza.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez infer Zobacz posta
    Potrzebuję kupić szeroki szkło typowo na wakacje - krajobrazy .
    Do krajobrazów nie potrzebujesz f3.5. Do tego najprawdopodobniej i tak będziesz się używał zakresu 10-12mm a tam jest f4 (przynajmniej przy 10mm, co do 12mm nie jestem pewien bo nawet na to uwagi nie zwracam). A w pomieszczeniu podbijesz sobie ISO/wydłużysz czas/dopalisz lampką.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam Sigme i jest naprawde dobra, jednak jak rozwazasz Nikkory to nie zastanawiaj sie, Nikkor to Nikkor

  8. #8

    Domyślnie

    Gdyby mi nie było szkoda kasy, to wziąłbym Nikkora, ze względu na zakres, ale pożałowałem trochę i kupiłem Sigmioka.
    To dobry obiektyw, szybki, cichy, ostry. Jego jasność się przydaje, bo ja nie kupiłem go tylko do pejzaży, robię fotki również we wnętrzach.
    Piotr

    D90; N18-105 f/3,5-5,6; S10-20 f/3,5; N50 f1,4G

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar adachor
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    15

    Domyślnie

    Może Sigma 15-30 3.5-4.5 ? Mało znana i trochę niedoceniana (a szkoda) i pod pełną klatkę potem będzie.
    D700 ●•••• D80 ● F80 ➜ N50 1.8 ● N85 1.8 ● N18-70 3.5-4.5 ● N30-70 2.8 ● N35-105 3.5-4.5 ● T28-75 2.8 ● S15-30 3.5-4.5 ● S100-300 4.0 ● V75-205 3.8 ● S8 3.5 ➜ SB-800 ➜ 

  10. #10
    infer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pietern Zobacz posta
    Gdyby mi nie było szkoda kasy, to wziąłbym Nikkora, ze względu na zakres, ale pożałowałem trochę i kupiłem Sigmioka.
    To dobry obiektyw, szybki, cichy, ostry. Jego jasność się przydaje, bo ja nie kupiłem go tylko do pejzaży, robię fotki również we wnętrzach.
    Właśnie boję się tego że trafie jakas felerna sztuke i będe sie bujał pozniej po serwisach z regulacją

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •