Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie fitr close up +2, problem!

    Witam!
    Uzeczony fotografia makro, postanowilem zrobic maly krok w tym kierunki i zakupilem filtr HAMA close up +2.

    No i zaczely sie schody, poniewaz zdjecia wykonane z filtrem okazywaly sie gorsze, niz te bez filtra, tylko wykadrowane.

    Wszystko zrobione D50 i Tamronem SP 24-135 3.5-5.6 macro.
    Na filtrze jest napisane, ze odleglosc pracy wynosi pomiedzy 33 cm a 50cm. Moje szklo ostrzy od 40cm. Jak to liczyc od powiezchcni obiektywu czy od sensora. probowalem kilku rzeczy i nigdy nie dostalem zadowalajacych wynikow, tzn zdjecia makro z filtrem sa gorsze...

    Tymniemniej na necie widzialem kilka fotek, zrobionych z soczewka macro i wygladaly cudnie. Co robie zle? jak sie uzywa tego dziadostwa?

    ze swiatecznym pozdrowieniem
    Rafal

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    moje zdanie jest takie, że soczewki to dziadostwo. Oglądasz duże pliki i dlatego cię szlag trafia.
    poprzeliczaj na 800 pikseli, wyostrz i zobaczysz, że inni sie będa zachwycać.
    Jak dobre makro to tylko prawdziwe obiektywy macro (nie zoomy poza jednym zoomem micro nikkor) albo pierścienie pośrednie lub mieszek.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    moje zdanie jest takie, że soczewki to dziadostwo. Oglądasz duże pliki i dlatego cię szlag trafia.
    poprzeliczaj na 800 pikseli, wyostrz i zobaczysz, że inni sie będa zachwycać.
    Jak dobre makro to tylko prawdziwe obiektywy macro (nie zoomy poza jednym zoomem micro nikkor) albo pierścienie pośrednie lub mieszek.
    No dziadostwo nie z tej ziemi. Dobrze ze tylko 40 zlociszy na tym stracilem bo masakra nie z tej ziemi. wyglada na zupelne mydlo. duuuzo gorzej niz po wykadrowaniu, a w efekcie koncowym i tak fotka londuje w 800x600
    Ta kase trzeba bylo odlozyc do skarbonki na tamrona 90..
    no nic dzieki
    strangelove

  4. #4

    Domyślnie

    chyba, ze soczewki achromatyczne. nikonowskie achromaty daje rewelacyjna jakosc zdjec. na 52mm maja oznaczenia 3T i 4T a na 62mm 5T i 6T.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    zalecane do konkretnej stałki. najlepiej jeszcze nikkora micro
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •