Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie [AKU] EN-EL3a od D70s - w miejsce EN-EL3 do D70

    Od dawna już planuję zakup rezerwowego AKU do mojego Ssskarbeczka ale jakoś na razie, nie udało się zrealizować tego śmiałego planu

    W związku z premierą D70s, zainteresowałem się poniższą informacją:
    Nikon D70s sprzedawany będzie wraz z nowym akumulatorem EN-EL3a, który w optymalnych warunkach wystarczy do wykonania 2,500 zdjęć (o 500 więcej niż D70 wraz EN-EL3). Jednocześnie nowy aparat jest zgodny ze starszym typem zasilania.
    wyczytaną z poniższego źródła:
    odnośne źródło informacji

    Interesuje mnie, czy ta wspomniana na końcu cytowanego przeze mnie tekstu zgodność jest prawdziwa w obydwie strony.
    Tłumacząc na nasze, jeżeli będziecie mieli już jakieś sprawdzone wieści dajcie znać, czy nowe AKU pasuje do D70!
    Niezła elektrownia jak na takie maleństwo!

    -------
    Właśnie pomyślałem o jeszcze jednej kwestii - ŁADOWARKA!!!
    W D70 jest MH-18, a w D70s MH-18a
    No i pojawia się pytanie:
    Czy mając D70 mogę używać nowego AKU EN-EL3a i czy to AKU można ładować ładowarką "starego" typu, czyli MH-18?
    Jeżeli nie, to szkoda zachodu na te nowości - nie opłaci się!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Temat ciekawy - ale zwróć uwagę na to, że nowy en-el3a będzie na początku tylko firmowy, a co za tym idzie drogi. Zamienniki do en-el3 sa na tyle tanie (np na allegro) i dobre, ze nie ma sensu kombinować. A tak mi się nasunęło, ze znając nikona to na pewno nie da się uzywać tych akumulatorków i ładowarek zamiennie. Nie będa kodowac napięcia (-: ale zmienia np rozstaw styków, lub wprowadzą dodatkowa prowadnicę.

    Obejrzałem zdjęcie ładowarki na dpreview - wygląda, że powinna byc zachowana kompatybilnośc wstecz. To mnie zaskoczyli. Czekam z niecierpliwością na en-el3z - jezeli zachowają liniowa skalę i z każdą literką będzie można robić 500 zdjęć więcej to z "z" bedzie tego jakieś 14 tys.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    ty nie mysl tylko kupuj, najtanszy zamiennik na allegro.
    firma APART jest solidna i od niej kupilem
    wlasnie wrocilem z 4 dniowego szalenstwa i 2 aku mi starczyly na cala impreze
    a aparat chodzil non-stop
    "taniosc" to jest kierunek wlasciwy

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam aku z Foofa...Wypas.A jaka cena...19.50 :> rotfl doslownie.ODstepstw w dzialaniu nie poczulem
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  5. #5

    Domyślnie

    No dobra, jak jesteśmy już w temacie, to pochwalicie się jakie macie pojemności tych zastępczych AKU?!

    Vuki - APART na Allegro, to jedynie ma konfekcję damskę w ofercie?

    Adik - co to jest ta foofa?!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    61

    Domyślnie

    Witam
    Kupiłem zastępczy i nie żałuję. Nie ustępuje orginalnemu. Już się nim chwaliłem pod adresem :
    http://forum.nikon.org.pl/viewtopic....ghlight=#93382

    [ Dodano: Wto 03 Maj, 2005 23:16 ]
    Zapomniełem dodać - pojemność zastępczego identyczna jak orginału - 1400 mAh

  7. #7

    Domyślnie Re: [AKU] EN-EL3a od D70s - w miejsce EN-EL3 do D70

    Cytat Zamieszczone przez ddMON
    Interesuje mnie, czy ta wspomniana na końcu cytowanego przeze mnie tekstu zgodność jest prawdziwa w obydwie strony.
    -------
    Właśnie pomyślałem o jeszcze jednej kwestii - ŁADOWARKA!!!
    W D70 jest MH-18, a w D70s MH-18a
    tak-jest zgodność-nowe aku od D70s można spokojnie zapakować do D70, D100. D50
    Ładowarka od D70 będzie prawidłowo, bez żadnych kombinacji ładować nowe aku
    Jacek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ddMON
    No dobra, jak jesteśmy już w temacie, to pochwalicie się jakie macie pojemności tych zastępczych AKU?!
    Moj ma 1800 mAh... I rzeczywiscie trzyma zauwazalnie dluzej niz oryginal. Takze kupilem na Allegro, ale nazwy sprzedawcy nie pomne.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Ta nowośc en-el3a ma miec pojemność 1500mAh - oznacza to wzrost pojemności w stosunku do standardowego o 100mAh co stanowi 7%. Przy założeniu liniowości to oznacza 140 więcej zdjęć. Ale to są dane których nie da się zweryfikowac ponieważ wynik taki uzyskano w laboratorium. Zakup akumulatorka o większej pojemności pozwoli na zrobienie wiekszej ilosći zdjeć niż en-el3a. Odświeżanie na siłę, dodawanie literek a lub s ma głównie marketingowy cel - co zreszta jak widać po tym poscie jest skutecznym zagraniem.
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •