Close

Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 161
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiel Zobacz posta
    Dzięki !
    PS. To wersja "bez D" ma jeszcze "podwersje"? Hm...
    Bardziej bym powiedział liftingi, gdyż zmiany były kosmetyczne.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    Bardziej bym powiedział liftingi, gdyż zmiany były kosmetyczne.
    Zupełnie bez wpływu na własności optyczne?
    Czy zatem obie wersje "bez D" w niczym nie ustępują wersji D (poza pomiarem D)?
    Szybkość AF, ostrość, kolorystyka, plastyka są dokładnie takie same?

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiel Zobacz posta
    Zupełnie bez wpływu na własności optyczne?
    Jak np. zmiana pierścienia z plastikowego na "gumowany" może zmienić własności optyczne?
    Cytat Zamieszczone przez Wiel
    Czy zatem obie wersje "bez D" w niczym nie ustępują wersji D (poza pomiarem D)?
    Szybkość AF, ostrość, kolorystyka, plastyka są dokładnie takie same?
    Po pierwsze pytałeś o wersje bez D

    Cytat Zamieszczone przez Wiel Zobacz posta
    Dzięki !
    PS. To wersja "bez D" ma jeszcze "podwersje"? Hm...
    Po drugie w obrębie tej samej wersji obiektywu nie ma dokładnie takich samych egzemplarzy...

    Układ optyczny jest taki sam. Na przestrzeni lat zmieniano obudowę, dodano układ z D, jak wspomniano wyżej zmieniono elektronikę by serwis też coś zarobił. Ot tyle.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  4. #104

    Domyślnie

    Ja od lat używam modelu z "D" , sprawuje się świetnie, dobra optyka. A dodatkowo na spacery posiadam około 20letni model 50/1.4 NAi czyli zero elektroniki. Bookeh ma bajeczny, wg mnie lepszy niż modele z D czy G. Metal i szkło, a nie plastikowe badziewne konstrukcje.

  5. #105

    Domyślnie

    Miałem w ręku wszystkie trzy modele D, G i Sigmę. Nie wiem czy to kwestia szczęścia ale w 2 egzemplarzach G jak i Sigmy, zauważyłem jeden problem - prędkość lub raczej jej brak w słabym świetle. Oba te obiektywy są potwornie ślamazarne czego nie można powiedzieć o "D", która w cięzkich warunkach jest po prostu niezawodna. Zauważyłem też, że sigma jest minimalnie szersza od nikkorów tak jakby miała ogniskową 45 a nie 50
    NikonyD850, Z6, D810, i cała szklarnia...

  6. #106

    Domyślnie

    Poszczęściło mi się dzisiaj na ebayu i zakupiłem 50/1.4D! Będzie współpracowało z D7000 a w niedalekiej (mam nadzieję) przyszłości z D600. Jak dojdzie to napiszę jaką "ostrą" sztukę trafiłem.
    FujiLove again and again...

  7. #107
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    Poszczęściło mi się dzisiaj na ebayu i zakupiłem 50/1.4D! Będzie współpracowało z D7000 a w niedalekiej (mam nadzieję) przyszłości z D600. Jak dojdzie to napiszę jaką "ostrą" sztukę trafiłem.
    Ja też ostatnio zacząłem szukać 50 1.4. Raz, że nie chce mi się dźwigać na miasto 24-70, dwa że jednak w tej cenie daje bajeczny rysunek...

  8. #108

    Domyślnie

    No i dojechal. Czasu brak a jak juz jest to i tak noca, pierwsze wrazenia w miare pozytywne, jaj zwykle na 1.4 lekkie mydlo, ale za te pieniadze nie bede narzekal.
    FujiLove again and again...

  9. #109
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Świebodzice
    Posty
    86

    Domyślnie ..

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    No i dojechal. Czasu brak a jak juz jest to i tak noca, pierwsze wrazenia w miare pozytywne, jaj zwykle na 1.4 lekkie mydlo, ale za te pieniadze nie bede narzekal.
    Jak wspolpraca (D7000 + 50 1.4D) na dzień dzisiejszy? Pytam ponieważ jestem zainteresowany tym zestawieniem, choć nie ukrywam, iż liczylem na pracę od 1.4.
    * D7K * D50 * T17-50 2.8 VC * N50 1.8D * N18-55 * SB900 *

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pixeel Zobacz posta
    Jak wspolpraca (D7000 + 50 1.4D) na dzień dzisiejszy? Pytam ponieważ jestem zainteresowany tym zestawieniem, choć nie ukrywam, iż liczylem na pracę od 1.4.
    Działać działa, nieco mocniej widać BF przy sztucznym świetle niż np: w 35 f/2, pewnie kombinacja ogniskowa/przysłona pokazuje wszelkie niedokładności w pracy AF.
    Co ciekawe na wyświetlaczu zdjęcia robione na 1.4 wyglądają bardziej "mydełkowato" niż okazują się być oglądane na ekranie monitora, z reguły mam odwrotnie.
    FujiLove again and again...

Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •