Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: view nx2

  1. #21

    Domyślnie

    Próbuję coś zdziałać z Raw w View nx2 (wcześniej capture nx2 używałem):
    1. gdzie mogę zmienić parametry warmth/saturation - często nie zmieniam balansu bieli a posługuję się tymi suwakami, tutaj tego nie widzę czy color booster = saturation, a ciepło suwakiem temperatury w WB?
    2. czy da się gdzieś sprawdzić efekt dokonanych zmian tj zawsze kręcąc suwakami w wielu miejscach finalnie lub po każdej z osobna modyfikacji chcę podejrzeć czy wyszło ok - zanim zdjęcie zapiszę oczywiscie w jpg'u, da się resetować jedno ustawienie zamiast wszystkich na raz np balansu bieli?
    3. nie widzę nigdzie kontroli nad winietą, tego chyba nie ma bo gdzieś wyczytałem kiedyś

    mam możliwość modyfikacji w PS'ie ale po wywołaniu pierze bardzo kolory..., poza tym nie potrzebuję poza tymi powyższymi tematami nic więcej do takiei obróbki jakiej dokonuję

    Nie widzę najmniejszej różnicy po kliknięciu w napis RAW (wtedy się podświetla) w lewym górnym rogu żadnej zmiany w wyświetlanym obrazie, czy to do czegoś ma służyć? (shows raw image/preview)
    Ostatnio edytowane przez superfejmus ; 26-12-2016 o 21:36

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superfejmus Zobacz posta
    Próbuję coś zdziałać z Raw w View nx2 (wcześniej capture nx2 używałem):
    1. gdzie mogę zmienić parametry warmth/saturation - często nie zmieniam balansu bieli a posługuję się tymi suwakami, tutaj tego nie widzę czy color booster = saturation, a ciepło suwakiem temperatury w WB?
    2. czy da się gdzieś sprawdzić efekt dokonanych zmian tj zawsze kręcąc suwakami w wielu miejscach finalnie lub po każdej z osobna modyfikacji chcę podejrzeć czy wyszło ok - zanim zdjęcie zapiszę oczywiscie w jpg'u, da się resetować jedno ustawienie zamiast wszystkich na raz np balansu bieli?
    3. nie widzę nigdzie kontroli nad winietą, tego chyba nie ma bo gdzieś wyczytałem kiedyś

    mam możliwość modyfikacji w PS'ie ale po wywołaniu pierze bardzo kolory..., poza tym nie potrzebuję poza tymi powyższymi tematami nic więcej do takiei obróbki jakiej dokonuję

    Nie widzę najmniejszej różnicy po kliknięciu w napis RAW (wtedy się podświetla) w lewym górnym rogu żadnej zmiany w wyświetlanym obrazie, czy to do czegoś ma służyć? (shows raw image/preview)
    1. Sam sobie odpowiedziałeś.
    2. Nie da się. Można jedynie zresetować wprowadzone i niezapisane zmiany ("reset" na dole listy), lub cofnąć już zapisane ("revert to orginal", prawy górny róg listy).
    3. Nie ma.

  3. #23

    Domyślnie

    masakra jakaś, nawet w porównaniu do cnx2, wracam do starego programu

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superfejmus Zobacz posta
    masakra jakaś, nawet w porównaniu do cnx2, wracam do starego programu
    To prosta wywoływarko-przeglądarka więc nie ma co się dziwić... Ale jak masz PS'a to chyba nie ma się nad czym zastanawiać.

  5. #25

    Domyślnie

    właśnie z ps'em mam o tyle kłopot, że przy wywołaniu pierze kolor tj tak jakby obniża saturację samoczynnie

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •