Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 110

Wątek: Zakup Nikon F5

  1. #21

    Domyślnie

    Ja wiem, że teraz wielkość i ciężar sprzętu na nikim nie robi wrażenia.
    po roku z dwukilowym, w porywach dwuipółkilowym c645, doceniam aparat ważący z obiektywem mniej jak samo body F100
    Völkchlor

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urbik Zobacz posta
    Od ponad miesiąca to moje podstawowe body.Sprzęt bajka idealnie leży w dłoni i wcale nie jest cieżki.Kupiłem go na popularnym serwisie aukcyjnym, więc miałem czas na spokojne przestrzelenie rolki i sprawdzenie czy wszystko ok.

    Tutaj możesz sprawdzić po numerze seryjnym z którego roku jest body

    3033XXX LATE 1996
    30329XX JUN 1997
    30372XX MAY 1997
    303XXXX SEP 1997
    306XXXX LATE 1997
    3102XXX LATE 1998
    315XXXX DEC 1999
    3134XXX AUG 2000
    3167XXX AUG 2001
    32111XX MAY 2002
    321XXXX AUG 2002
    3212XXX NOV 2002
    3221XXX MAR 2003
    Rozumiem, że jeśli nr seryjny mojego egzemplarza to 3045255, to jest wyprodukowany w drugiej połowie 1997, tak?

    Przy okazji zakupu F5, polecam zaopatrzenie się w tylną ściankę MF-28. Poza tym, że umożliwia 9-klatkowy bracketing, wykonywanie określonej liczby zdjęć w określonym interwale czasu, ustawienie czasu ekspozycji do, uwaga - 999 godzin (żadnej z tych funkcji pewnie w życiu nie użyję), pozwala też na zastosowanie focus trap i oczywiście, co jest największą zaletą - drukuje co sobie zażyczymy pomiędzy klatkami, np. parametry ekspozycji. A to wszystko przy zachowaniu 8kl/sec...
    Pozdrawiam,
    Marcin

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sorevell Zobacz posta
    A to wszystko przy zachowaniu 8kl/sec...
    Ja mam takie pytanie, kto obecnie w aparacie analogowym korzysta z trybu seryjnego i w jakim celu? Zwłaszcza z takich prędkości, przecież to niecałe 5 sekund i po filmie.
    Ja osobiście raz cztery ostatnie klatki przeciągnąłem w trybie seryjnym w FM2 + MD12, z czystej ciekawości tylko.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Ja mam takie pytanie, kto obecnie w aparacie analogowym korzysta z trybu seryjnego i w jakim celu? Zwłaszcza z takich prędkości, przecież to niecałe 5 sekund i po filmie.
    Ja osobiście raz cztery ostatnie klatki przeciągnąłem w trybie seryjnym w FM2 + MD12, z czystej ciekawości tylko.
    Heh, pewnie nikt. Ja też nie - szkoda migawki. Jednak fakt, że siedemnastoletni aparat potrafi takie rzeczy, robi na mnie wrażenie.
    Pozdrawiam,
    Marcin

  5. #25

    Domyślnie

    a jaki piękny dżwięk przy tym wydaje

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urbik Zobacz posta
    a jaki piękny dżwięk przy tym wydaje
    Fakt, dźwięk migawki i błyskawicznego przesunięcia filmu w F5 jest nie do podrobienia. Czy to się nazywa onanizm sprzętowy?
    Pozdrawiam,
    Marcin

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sorevell Zobacz posta
    Czy to się nazywa onanizm sprzętowy?
    Yeap. Do tego źle ukierunkowany, bo dźwięk z F5 jest niczym wobec dźwięku FM2 z motorem MD-12.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Yeap. Do tego źle ukierunkowany, bo dźwięk z F5 jest niczym wobec dźwięku FM2 z motorem MD-12.
    A są na tę przypadłość jakieś lekarstwa?
    Pozdrawiam,
    Marcin

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sorevell Zobacz posta
    A są na tę przypadłość jakieś lekarstwa?
    Tak, trzeba trzy razy dziennie robić fotosy manualnym aparatem bez wbudowanego światłomierza. Po 15 rolce już powinny być widoczne efekty.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _tomek_ Zobacz posta
    Tanas6, nie kop leżących F5 na półkę chcesz odstawić? To aż żal tego sprzętu. Nie jest jeszcze tak stary, żeby robił za zabytek półkowy, a na pewno jest to wół roboczy do ciężkich zadań. Ktoś naprawdę może na nim jeszcze wiele lat popracować jeśli jest w dobrym stanie. Serce boli jak pomyślę, że będzie się kurzył bezczynnie
    No nie,on caly czas robi zdjecia,a na polce lezy gdy cyfra zajmuje jego miejsce. F5 jest do zadan specjalnych. Lubie wracac do tych analogowych chwil. Pozdrawiam.
    D300/F5/F4s/F100/FM2/,N18-105 VR, N28-105mm/3,5-4,5D,N50/1,8 AF,N24/2,8 Ai-S ,N105/2,5 Ai-S , SB-28,SB-800 , Ν 17-55/2,8

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •