Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47
  1. #21
    lasanthel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leadgenx Zobacz posta

    odpowiedź była natychmiastowa: "proszę jeszcze raz przesłać body i obiektyw do testów" (na koszt NIKON Polska)
    Póki za ryj nie złapiesz to nic nie zrobią... W końcu na tego typu sytuacjach kapitał zbijają programy typu "Uwaga"... Może zgłosić się do nich... Będziemy biadolić przed kamerami i może coś na tym zyskamy ;]

  2. #22

    Domyślnie

    Niedługo opowiem wam moje doświadczenia z serwisem NP. Oddaję obiektyw do naprawy gwarancyjnej. Zobaczymy jak to będzie
    D7000, 18-70DX,50 1.8, 70-300, SB-800

  3. #23
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Smurf Zobacz posta
    Jeżeli oddawałeś juz (a tak piszesz) sprzęt do naprawy gwarancyjnej, to niestety nie mozesz skorzystac z postanowień ustawy o sprzedazy konsumenckiej dot. niezgodności towaru z umową.
    Nieprawda. Przerabiałem temat, możesz.

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Krapkowice
    Posty
    191

    Domyślnie

    Dla leniuchów którzy nie chcą marnować czasu na pisanie tego typu oficjalnych pisemek polecam skorzystanie z bezpłatnej pomocy rzeczników konsumentów
    tu podaję link do listy rzeczników w poszczególnych województwach http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_k...tow/rzecznicy/

    wystarczy własnymi słowami napisać (jak w pierwszym poście tego tematu) o co chodzi a resztą zajmie się już właściwa osoba.

    Jako, że pracowałem w dziale reklamacji wiem, że zwykle zaczyna się to od telefonu wyjaśniającego od rzecznika. Jeśli nie odpowiedziałem, ze reklamacja zostanie załatwiona pozytywnie ruszała cała machina, czyli pisma, a następnie sprawa sądowa - oczywiście o ile nie udowodniłem, ze reklamacja faktycznie jest nie zasadna.
    N.50 1.8D, N.85 1.8d, T.12-24, N.18-200VR, SB 800, mieszek, MF 55 PROB, T.17-50, Speedlite 55EX, 70-200 2.8L

  5. #25

    Domyślnie

    tak jak obiecalem ciag dalszy....
    obiektyw przyszedl z serwisu, otwieram paczke a tu..... stara spiewka "obiektyw jest sprawny".
    Zgodnie z prosba dostalem tym razem zdjecia testowe i .... zadne z nich nie bylo ostre bo nie moglo, zdjecia zrobiono przy czasie naswietlania 1/8s z D50, ktora nie ma funkcji wstepnego podnoszenia lustra !!!! konia z rzedem temu, kto przy takim czsie naswietlania zrobi ostre zdjecie D50.
    Napisalem, wiec do szefa serwisu NP, o braku kompetencji serwisantow i ..... poprosili aby przyslac go ponownie
    to juz 4 raz i ostatni (mam nadzieje)
    cdn.
    Pozdrawiam
    D50, nikkor 18-70, nikkor 50/1.8D, sigma 70-300 DG APO, sigma EF-500 DG SUPER, grip DELTA.....cdn.

  6. #26

    Domyślnie

    Pamietaj ze mogli je zrobic ze statywu... Opublikuj ta fote. Ciekaw jestem.

  7. #27

    Domyślnie

    Domagaj się wymiany na nowy i już i to bez jakiej kolwiek śpiewki że ni go naprawią" jak widać g.... umieją albo olewają licząc że się poddasz. Jak dla mnie sprawa jest prosta Albo nowe szkło albo sąd i skarga do UOKiK i rzecznika praw obywatelskich. Jak nie marchewką to grubą pałą i to między oczy.

    Powodzenia i czekam na CD.

    Jak serwis nas tak "my" serwis tylko czy to wszystko ma sens... zawsze można zmienić system ale czy "tam" jest lepiej?! chyab że skarga do NIKON europejskiego albo HQ - jak przyjdzie 1000 maili to może wkońcu ktoś zwróci uwagę że coś jest do d..... i powie im "Spieprzaj dziadu" cytując pana prezydenta RP
    Ostatnio edytowane przez Paweł ; 20-01-2007 o 00:51

  8. #28

    Domyślnie

    No właśnie pokaż koniecznie te zdjęcia testowe to zobaczymy jak jest.
    Może sprawa nie jest tak ewidentna.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 20-01-2007 o 00:58
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  9. #29

    Domyślnie

    kuknij i zadzwon
    (dodzwonic sie ciezko)
    http://efakt.pl/interwencje/

    podobny dzial jest w superexpressie - Po twojej stronie.
    takie tam *******ki.
    uderzalbym smialo.

  10. #30

    Domyślnie

    Witam.
    Podepne się pod temat, bo widze, że wasze rady są bardzo fachowe.

    Mam problem z 18-70-dotyczy on brudu za przednią soczewką.
    Założyłem już nawet wątek, ale widze, że tu dowiem się dużo więcej.

    Sprawa wygląda tak:
    Mam aparat z obiektywem niecałe 2 miesiące. Nie używałem go zbyt często (od czasu do czasu).
    Parę dni temu robie zdjęcie na biały tle i patrze- czarne kropki.

    Czyszczę obiektyw ze wszelkich pyłków i okazuje się, że jakieś drobinki (w tym mały włos!) dostał się pod pierwszą soczewkę i w żaden sposób nie da się tego usunąć.

    Czy taka "wada" obiektywu podlega reklamacji/gwarancji?
    1,5 miesięczny obiektyw i już takie brudy?

    Dodam, że raczej na pewno nie jest to matryca, bo zanieczyszczenia te widać gołym okiem po zdjęciu obiektywu.

    Pomóżcie, co mam robić?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •