Close

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 144
  1. #11

    Domyślnie

    Ja mając kiedyś zrobione za darmo tylko 1 wesele i 1 ślub (po znajomości), złapałem w lutym zlecenie na wrzesień. Byłem w szoku, że tamci młodzi, pełni życia, pozytywnie nastawieni młodzi zdecydowali się skorzystać z mych usług. Dałem z siebie wszystko i byli bardzo zadowoleni. Chcę tu dać do zrozumienia kamilkamien, że nawet jak na początku wykonasz trzy-cztery zlecenia za darmo, kierując się chęcią zbudowania portfolio, nie będzie to czymś negatywnym, pamiętaj tylko o ciążącej na Tobie WIELKIEJ odpowiedzialności. W stopce nie widzę zapasowego body, więc kup chociaż d90, żeby leżał w plecaku dla świętego spokoju. Ja te dwie sesje wykonałem z 1 aparatem (wówczas d80) i dwoma szkłami (Tokina 12-24 i N/50/1,4) i mimo, że w obu przypadkach były osoby rejestrujące przebieg uroczystości na zlecenie, miałem wielkiego stresa co by było, gdyby mi aparat lub szkło w czasie przepinania spadło. Tyle tytułem przemyśleń. CO do marketingu, to myślę, że największe znaczenie mają polecenia i dobrze wypozycjonowana, profesjonalnie zrobiona strona. Ponadto, jak wyżej wspomniano, zgłaszanie strony do portali tematycznych.
    Pamiętaj: to nie jest lekki kawałek chleba (już nie wspomnę o inwestycjach)!
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  2. #12
    Oszczędny w słowach Awatar kamilkamien
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Kamień Krajeński
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    Chcę tu dać do zrozumienia kamilkamien, że nawet jak na początku wykonasz trzy-cztery zlecenia za darmo, kierując się chęcią zbudowania portfolio, nie będzie to czymś negatywnym, pamiętaj tylko o ciążącej na Tobie WIELKIEJ odpowiedzialności.
    Po przeczytaniu tych kilku odpowiedzi już sie w jakis sposób ukierunkowałem ku takim działaniom w celu zdobycia cennych jakże zdjęć.


    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    W stopce nie widzę zapasowego body, więc kup chociaż d90, żeby leżał w plecaku dla świętego spokoju.
    Dokładnie jak piszesz, to takie ryzyko z jednym korpusem sobie biegać mając materiał do zdania i będąc zobowiązany umową. Choć patrząc na to z drugiej strony, wielu tych z półki profesjonalnej mających wyżej nawet niż ja w stopce nie przejmują się zapasem, bo D... to jest nie do zajechania...


    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    Ponadto, jak wyżej wspomniano, zgłaszanie strony do portali tematycznych.
    A tu to mam ciekawą przygodę. Kiedyś jak zakładałem działalność Urząd Statystyczny dał do wiadomości, że taki ktos jak ja zaczął działalność. No i rozdzwoniły się telefony, aby pan przeszedł w naszą sieć telefoniczną, abym dodał ogłoszenie tu czy tam... A najbardziej uporczywy był telefon z Panoramy Firm. Miły głos przedstawił się kim jest i co robi, że proponują mi się u nich zareklamować i takie tam pierdoły... Kobieta mnie tak zawinęła, że ja jak w transie wysłałem im umowę z pieczątką i podpisem. Obiecali masę ofert bo są wiadającym "rekinem" w tej dziedzinie. Ja młody i głupi przedsiebiorca poleciałem łapczywie na te słowa! Wytargali odemnie 600zł a żaden klient który potencjalnie miał mnie wyszukać nie zwrócił mi tej kasy.
    Pierdoły z żółtymi oznaczeniami i jakieś tam światło studyjne...

  3. #13

    Domyślnie

    ja miałem identycznie z Panoramą Firm - kilka telefonów, ja zawsze odmawiałem ale jakoś nie skutkowało, dostawałem maile etc, ale skończyło się, na szczęście, ja dopiero zacząłem brać pieniądze za śluby, ale na początku też tylko znajomi, sesje za darmoche, ale małe portfolio zbudowałem i cały czas szukam możliwie najlepszej reklamy, trochę kasy na to poszło więc i ze sporymi wydatkami musisz się liczyć

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacoslavgth Zobacz posta
    ze sporymi wydatkami musisz się liczyć
    Wylicz tak żeby nie pracować za darmo, wielu robi śluby a wnioski wyciąga się po 2-3 latach i często okazuje się że zarobek jest co najmniej nędzny.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilus Zobacz posta
    Wylicz tak żeby nie pracować za darmo, wielu robi śluby a wnioski wyciąga się po 2-3 latach i często okazuje się że zarobek jest co najmniej nędzny.
    mówię o wydatkach związanych z: broszurami, katalogami, wizytówkami, reklamie drukowanej w prasie branżowej, banerach na portalach, pozycjonowaniu strony, targach itd. kwoty są niemałe i nie zawsze przynoszą efekt, trzeba spróbowac zeby się tego dowiedziec, kupe kasy puściłem na coś co nie przyniosło skutku, ale jeszcze chce zainwestować w targi, ciężko powiedzić czy da efekt, ale zobaczymy w przyszłym sezonie

  6. #16
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie

    99% poczta pantoflowa
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

  7. #17

    Domyślnie

    Mój pomysł na rozkręcenie biznesu - znajomy, znany i poważany w okolicy kamerzysta. Wożę go, załatwiam mu sprawy, nie wchodzę w kadry, a on mnie poleca. I tak od kilku lat. Kojarzą nas, że razem pracujemy i często biorą obu. Oczywiście sprawdza się to na poziomie rzemiosła i cen, jakie mamy. Ale jak wyjdziesz na wyższą półkę to pozostają inne środki.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #18
    Oszczędny w słowach Awatar kamilkamien
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Kamień Krajeński
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Mój pomysł na rozkręcenie biznesu - znajomy, znany i poważany w okolicy kamerzysta. Wożę go, załatwiam mu sprawy, nie wchodzę w kadry, a on mnie poleca. I tak od kilku lat. Kojarzą nas, że razem pracujemy i często biorą obu. Oczywiście sprawdza się to na poziomie rzemiosła i cen, jakie mamy. Ale jak wyjdziesz na wyższą półkę to pozostają inne środki.
    Jest to jakiś swego rodzaju chwyt marketingowy bo wielu szuka zestawu kamera- aparat/ aparat- kamera
    Pierdoły z żółtymi oznaczeniami i jakieś tam światło studyjne...

  9. #19
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie

    Gorzej gdy chcą też tak płacić - za jeden zestaw
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilkamien Zobacz posta
    Jest to jakiś swego rodzaju chwyt marketingowy bo wielu szuka zestawu kamera- aparat/ aparat- kamera
    Właśnie. A, że kamerzysta jest dosyć znany i popularny, mimo, że ludzie czekają do 3 miesięcy na film, to od niego zaczynają poszukiwania. Na pytanie o polecanego fotografa odpowiedź ma jedną (mam nadzieję)

    Cytat Zamieszczone przez McSimus Zobacz posta
    Gorzej gdy chcą też tak płacić - za jeden zestaw
    Zdarzają się takie akcje ("rozumiemy, że cena to za film i zdjęcia..."), ale coraz rzadziej.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •