Close

Strona 145 z 157 PierwszyPierwszy ... 4595135143144145146147155 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 441 do 1 450 z 1562
  1. #1441

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Ale tak z ciekawości zapytam, żeby potwierdzić albo odrzucić moją hipotezę - Irma, Assire, pioterkow, Jacek_Z, nikoniarzd3100 - rozumiem, że używacie lub używaliście na codzień Dx, a czy używaliście aparatu z odchylanym lub dotykowym ekranem?
    Na codzień nie. Tylko tyle co od czasu do czasu mogę poużywać sprzętu znajomych jeśli się akurat spotkamy. Gdyby gibany ekran miał u mnie znaczenie, zapewne kupiłbym D750. Uważam, że na chwilę obecną każdy może sobie wybrać odpowiedni sprzęt z kolekcji Nikona (bez względu czy nowy czy używany) na miarę własnych potrzeb. Bo jest w czym wybierać. Nie zmieniajmy na siłę (oczywiście w komentarzach, bo realnie nie zmienimy- i bardzo dobrze) natury sprzętu specjalistycznego jakim jest seria jednocyfrowa. Oczywiście zawsze się znajdzie ktoś, kto chętnie do stricte sportowego samochodu zamontuje hak by móc ciągać przyczepki, obniży sobie stricte terenowe auto czy założy spoilery do traktora... Takie usilne robienie z jakiegokolwiek specjalistycznego sprzętu sprzęt wszystkomający sprawia, że traci na tym owa specjalizacja...

  2. #1442

    Domyślnie

    A coście się tak czepili tego drona? Przecież uchylany ekran na dronie nie jest do niczego potrzebny. Docxxx pisał o przydatności uchylanego ekranu i ma rację. Kto nie spróbował, nie ma pojęcia o czym mowa. Choćby taki jak ma w D750, chociaż brakuje mu możliwości obrócenia o 180 stopni. Piszecie tak jak 8 lat temu o trybie LV i filmowaniu w lustrzankach. Sam miałem wątpliwości i do dziś wyśmiewam robiących na zombie, ale LV na statywie jest niezastąpione. Ponieważ jestem wyższy od statywu, to uchylany ekran bardzo mi pomagał. A w sytuacji ciasnych pomieszczeń, gdy aparat stoi pod ścianą, wręcz niezbędny.
    W D5 problemem jest tylko zachowanie pancerności body. Mniej mam na myśli problem urwania, a bardziej szczelność. Jakoś trzeba doprowadzić przewody do tego ekranu.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #1443

    Domyślnie

    PiKa. Może zadaj to pytanie w innym dziale, na przykład z D3xxx - tam będziesz miał więcej fanów tego dotykania, gibania i przyrównywania tego cuda do smartfona. Tu, w dziale PRO, ludzie codziennie używający tego sprzętu, piszą ci, że to bzdura, że to potencjalne źródło niepotrzebnych kłopotów. Ale co tam - przecież wiesz lepiej. Uczepiłeś się jak rzep psiego ogona i prowadzisz tu jakąś idiotyczną krucjatę. Zastanów się chwilę. Jest WiFi? Jest. Są notebooki, tablety, smartfony? Są. Jeśli taki dotykowy i gibany wyświetlacz będzie gdzieś, kiedyś, komuś na chwilę potrzebny (lub niezbędny), to sobie taki zestaw złoży i po sprawie. Na dodatek będzie to miał zdalnie, czyli jeszcze bardziej wygodne, niż taki ruchany LCD. Tak, tak. Wiem, że to kosztuje dodatkową kasę. Ale kto mówił, że segment PRO ma być tani, jak smartfon? Na wejście w środowisko puszek jednocyfrowych trzeba mieć kasę. Już prowizoryczne szacunki pokazują, że bez wolnych 50 tys. nawet nie warto zaczynać. Ale to przecież powinno być oczywiste, bo to jest sprzęt PRO, a nie jakaś zabawka za grosze.


    Tomku. W puszkach jednocyfrowych? W reporterce? W ekstremalnie trudnych warunkach? Jak to uszczelnisz? Jak to zabezpieczysz przed urwaniem?
    Jacek

  4. #1444

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Ale tak z ciekawości zapytam, żeby potwierdzić albo odrzucić moją hipotezę - Irma, Assire, pioterkow, Jacek_Z, nikoniarzd3100 - rozumiem, że używacie lub używaliście na codzień Dx, a czy używaliście aparatu z odchylanym lub dotykowym ekranem?
    Nie wymieniłeś mnie, ale odpowiem za siebie
    używałem aparatów Dx, używam teraz Fx. Używałem Olki z ekranem uchylnym i jedno co robiłem to zamykałem ten ekran i nigdy funkcji uchylnych nie używałem . Co do dotykowych to jedynie smartfon - i dziękuję bardzo.
    Oczywiście każdy chciałby aparat skrojony pod siebie, ale jak już wcześniej tutaj padło - to jest aparat serii PRO stworzony dla ludzi, którzy go używają w sytuacjach dla większości niewyobrażalnych . On ma być pancerny, ma być uszczelniony i ma robić za zdjęcia w sytuacjach gdy większość nie wyszła by z domu nie mówiąc o wyjęciu swojego aparatu z torby. To, że ktoś sobie taki aparat kupi nie oznacza że został on stworzony dla niego. To jest sprzęt gdzie jest -40 stopni, gdzie leje deszcz i hula wiatr, gdzie jest +50stopni i sypie piach; ale również do wszystkich innych okoliczności, gdzie liczy się szybkość działania aparatu jego niezawodność i parametry które posiada. To jest sprzęt dla reportera, a nie do studia.
    Swoją drogą chciałbym zobaczyć zawodowców na imprezie sportowej np olimpiada czy Mś w piłce którzy focą sprzętem patrząc w dotykowy uchylny wyświetlacz, do tego super nim operują posiadając podpięte długie szkła - zestaw 5kg.

    A teraz Wszystkim Najlepszego

  5. #1445

    Domyślnie

    Ja używałem D5000 i nigdy nie odchylałem ekranu, bo nigdy nie używałem LV... Nie widzę zastosowania w topowych puszkach takiej opcji (ps. Nie jestem użytkownikiem jednocyferkowców, ale rozumiem ich, że tego nie potrzebują )

  6. #1446

    Domyślnie

    Przez Dx miałem na myśli np D5, a nie format matrycy
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #1447

    Domyślnie

    Jeszcze o dotykowym ekranie. Też jestem za. W niczym to nie przeszkadza, bo dotyk powinien działać tylko przy włączonym ekranie, czyli przy oglądaniu zdjęć, LV i filmowaniu. Czy możliwość obejrzenia cropa 100 dowolnego klikniętego fragmentu nie przyspieszy oceny zdjęcia? Czy wskazanie obiektu, na który aparat ma ostrzyć w LV nie jest przydatne?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #1448

    Domyślnie

    Ale nikt nie krytykuje uchylanego ekranu jako takiego, tylko obecność takiej funkcji w D5. Odbiło by się to tak jak pisze TOP67 na szczelności, ja jestem zdania że taki ekranik, gdy uchylony jest dużo bardziej podatny na uszkodzenie podczas upadku.
    Nie używam i nie używałem body Dx. Po pierwsze dlatego że mnie nie stać. A nawet jak było by mnie stać to i tak bym pewnie nie kupił bo to po prostu nie jest puszka dla mnie, robię zdjęcia w zupełnie inny sposób niż ludzie do których to body jest kierowane. Ja potrzebuję wygodnego samochodu, a nie terenowego potwora.

  9. #1449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Przez Dx miałem na myśli np D5, a nie format matrycy
    No w sumie można to rozumieć dwuznacznie Dobra, nie robię ot, Wesołych Świąt

  10. #1450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Jeszcze o dotykowym ekranie. Też jestem za. W niczym to nie przeszkadza, bo dotyk powinien działać tylko przy włączonym ekranie, czyli przy oglądaniu zdjęć, LV i filmowaniu. Czy możliwość obejrzenia cropa 100 dowolnego klikniętego fragmentu nie przyspieszy oceny zdjęcia? Czy wskazanie obiektu, na który aparat ma ostrzyć w LV nie jest przydatne?
    Tomku, wsadź swojego Nikona do zamrażarki - wiesz, takie -20 st.C - powiedzmy na godzinę. Wyjmij i zrób kilka zdjęć posługując się LV. Zobaczysz, jak LCD sprawnie działa w takiej sytuacji, jeśli w ogóle zadziała. Problem polega na tym, że w puszkach jednocyfrowych wielu w ogóle nie używa podglądu podczas robienia zdjęć. Mają to wyłączone, ja również. Pamiętam, jak kilka lat temu jeden z naszych kolegów z forum, ale o tym jeszcze wtedy nie wiedziałem, długo i dziwnie mi się przyglądał, później podszedł do mnie, zagadał i zapytał, jak mi się robi w hali sportowej zdjęcia analogiem, tak mu się skojarzyło bo nie używałem podglądu na LCD, pogadaliśmy chwilę i tak się poznaliśmy. W tej zabawie korzystanie z LCD jest stratą cennego czasu i stratą ciekawych kadrów. Pierwszy, drugi strzał można podejrzeć, żeby sprawdzić, czy wszystko jest ustawione, jak trzeba, ale później? Po co? To oczywiście dotyczy puszek jednocyfrowych i reporterki, bo jak się bawię w macro, to z LV korzystam bardzo często, tyle że nie z puszką jednocyfrową, bo to nie ma sensu, a z małym i lekkim DX-em.
    Jacek

Strona 145 z 157 PierwszyPierwszy ... 4595135143144145146147155 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki o nowościach LUSTRZANEK semipro FX Nikon Dxxx
    By juggler in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9787
    Ostatni post / autor: 25-05-2022, 22:12
  2. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •