Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie 18-70 lekko pod swiatlo

    Witam

    Bylem nad woda wczoraj i zrobilem tak "rodzinnie" kilka fotek na miejscu. Byla bardzo ladna sloneczna pogoda, swiecilo intensywnie slonce itp. Czesc zdjec zrobilem lekko pod slone [ 2 osoby stojace w wodzie mocno wypelniajace kadr, slonce oswietlajace je od tylu - czyli zdjecie pod slonce - natomiast samo slonce nie weszlo w kadr - bylo dosc wysoko nad ] przy 70mm dosc szybkich czasach [ okolo 1/1600 ] i pelnej dziurze [ 1/4.5f ].

    I wyszedl maly problem - wszystkie zdjecia robione w ten sposob [ pod swiatlo ] sa dosc rozmyte . Czy jest to po prostu wina pelnej dziury i robienia pod slonce czy cos jednak nie tak ? Wydawalo mi sie ze glownie pod slonce traci sie kontrast i nasycenie .... Chyba ze moze D70 ma problemy z wyostrzeniem pod swiatlo?

    Tulipan byl zalozony na obiektyw a reszta zdjec wyszla ostro i przyjemnie .


    Tylko sie nie smiejcie jesli jest to normalna i zwyrzajana sprawa - i jesli tak to podajcie rozwiazanie [ po prostu przymknac ? i jak najmniej pod swiatlo ? ]

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Może porównasz z moimi, jeżeli o te warunki Ci chodzi i sam ocenisz (nie są to jakieś wzorcowe zdjecia ale może coś zbliżonego do Twoich)
    Zobacz tutaj
    POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  3. #3

    Domyślnie

    spróbuj cykac na f.8 to optimum dla dla d70, ja staram się pstrykać zdjęcia tylko powyżej f.8, no chyba że jest baardzo kiepskie oświetlenie, wtedy otwieram nieco szerzej ... ';]

    Pzdr.

  4. #4

    Domyślnie

    Przyklad jednego z takich zdjec - w okienku powiekszony 100% fragment zdjecia na ktore ostrzylem - a na dole dane zdjecia [ 70mm, f4.5, 1/1600s, Iso 200 ]. I tak jak pisalem - zdjecia na podobnych ustawieniach ale nie pod swiatlo sa zyletka - a te pod swiatlo 90% tak wyszlo [ moze z 2 sa troche bardziej ostre ].

    http://acn.waw.pl/tetno/temp/soft.jpg



    Co wy na to ?

  5. #5

    Domyślnie

    A jak mierzyles swiatlo?

  6. #6

    Domyślnie

    mam to samo rowniez przy 70-300, zdjecia windsurfingu strasznie ciemne i ciut nieostre

  7. #7

    Domyślnie

    Standardowo - z pelnej sceny [ czyli chyba 3D matrix ]. Natomaist zrobilem tak specjalnie - zdjeicei i tak bylo w nef-ie wiec postacie do wyciagniecia +1 EV w zalozeniu. Dlatego ciemne postacie nie sa dla mnie problemem akurat w tej fotce [ generalnie to chcialem poeksperymentowac troche NEF-em na kilku warstwach EV ].

  8. #8

    Domyślnie

    Sadze ze wlasnie pomiar matrycowy zawalil sprawe. Co prawda takie zdjecia zawsze robie w raw-ie, ale gdybym mial je wykonac to zmierzylbym raczej postaci niz pelny kadr. Przymkniecie chyba na niewiele by sie tutaj zdalo...

  9. #9

    Domyślnie

    To sugerujesz ze rodzaj pomiaru mial wplyw na ostrosc zdjecia ?? Trudno mi to sobie wyobrazic ...

  10. #10

    Domyślnie

    Alez nie. Straciles kontrast a przez to ucierpiala ostrosc. Poza tym na podanym przez Ciebie przykladzie, ostrosc jest na pierwszym planie (dokladnie widac to na tafli wody)... Nie wiem czy przekadrowales po pomiarze czy tak po prostu wyostrzyles. Postaci na drugim planie weszly w mala glebie ostrosci. To takie moje spostrzezenia...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •