Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Wracajac do problemu


    Bylem w ten weekend na swiecie plonow czy jak to tam i mialem okazje sobie popstrykac troche.

    Wiekszosc zdjec bardzo fajnie wszla natomiast znowu pojawil sie na dosloawnie kilku opisywany wczesniej problem - czyli szybkie czasy, duzy kontrast zdjecia, ogniskowa okolo 70 mm i obiekt kilka metrow od obiektywu = brak ostrosci - i nie byly to juz zdjecia pod swiatlo ale ze swiatlem bocznym slonecznym mocnym.

    Moze mialem postacie w ruchu ale nawet jakby to czasy byly okolo 1/1600.

    Raczej wyglada na to jakby w specyficznych sytuacja AF D70 [ lub obiektyw 18-70 ] cos zle wyostrzal.

    Dodatkowe info to czesc z tych zdjec byla robionych po psobie [ z odstepem okolo 1 sec ] i cala seria potrafi byc zle wyostrzona.


    Pozdrawiam i dzieki wszystkim za dotychczasowe komentarze.

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    152

    Domyślnie

    Zgadzam się z uwagami moich przedmówców ale moim skromnym zdaniem na twojej fotce tło zdjęcia jest nieostre gdyż za mała jest głębia ostrości, co wiąże się z nieodpowiednim doborem przesłony. W tej kwestii wykonałem ostatnio kilka porób oczywiście z kitowym obiektywem i z tego co zauważyłem to od 8 zdjęcie wyglądało coraz poprawniej
    Nikon D70, Nikkor AF-S 18-70 ED DX, Tamron 70-300 LD Macro, 50mm 1.8 Kingston 256mb i 1gb, SB800

  3. #13

    Domyślnie

    No bez przesady - widzisz problem jest tego typu ze na zdjeciu nie ma ostrego miejsca - a takowe powinno byc jesli wszystko by bylo ok poza moim bledem ;] - chyba ze ostrosc wyszla bardzo z przodu - ale tam nie bylo zadnego obietktu do jej zaczepienia.

    Generalnie mam wraznenie ze przy wiekszej ilosci swiatla oraz po jakims czasie urzytkowania aparatu pojawiaja sie bledy ostrzenia itp - albo mi sie po prostu wydaje .

  4. #14
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    hmm ja od jakiegos czasu bacznie sie przygladam mojemu d70 .. mam delikatne wrazenie jakby niedoostrzal .. no chyba ze ze mnie taki fajltlapa-fotograf ze duza czesc zdjec mam delikatnie jakby poruszona .. lub po prostu nieostra

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    152

    Domyślnie

    tetno - bez obrazy chciałem ci zrelacjonować przy jakich ustawieniach zauważyłem poprawę w ostrości pierwszego planu a tła lub na odwrót
    Nikon D70, Nikkor AF-S 18-70 ED DX, Tamron 70-300 LD Macro, 50mm 1.8 Kingston 256mb i 1gb, SB800

  6. #16

    Domyślnie

    Spox - moze troche za impulsywnie odpowiedzialem - natomiast to co sugerujesz powieksza jedynie zakres ostrego obrazu a nie powoduje ze w ogole robi sie ostry [ minimalnie tez wyostrza - ale jest to mala poprawa ] - no chyba ze czegos nie lapie ;].

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    152

    Domyślnie

    na aparacie masz znacznik koło pomocniczego LCD zmierz ręcznie odległość do obiektu i zrób fotkę na manualu, a następnie włącz autofocusa i powtórz tą czynność. Ten test pozwoli ci sprawdzić, czy aparat dobrze się stroi na autofocusie. Bo powiem ci szczerze, odpukać narazie umnie na nikosiu nie mam problemu z ostrością. Później spróbuj powtórzyć fotki pod słońce lub zachód słońca dając wyższą przesłonę np 8, a niższy czas
    Nikon D70, Nikkor AF-S 18-70 ED DX, Tamron 70-300 LD Macro, 50mm 1.8 Kingston 256mb i 1gb, SB800

  8. #18

    Domyślnie

    - w weekend sie pobawie - moze pozwoli to na wyciagniecie konkretniejszych wnioskow - zreszta moze bede mial do tego czasu juz 50 1.8 to bedzie wiecej zabawy.

  9. #19

    Domyślnie

    Chciałem nadmienić, iż manualne ostrzenie nie może być punktem odniesienia dla prawidłowej pracy AF.W body z AF powinny być identyczne trzy odległości:
    1-szkło matryca
    2-szkło-lustro-matówka
    3-szkło-lustro-małe lustro pod lustrem-pola AF na dnie komory.

    Pozycje 2 i 3 można sobie dowolnie ustawić śrubami regulacyjnymi/odbojnikami luster.
    Jak pokazuje smutna rzeczywistość, w Tajlandii nie zawsze robią to najlepiej.Wskazuje na to wiele watków na tym forum.
    Na szczęscie Nikon ma możliwość regulacji i serwisowi zajmuje to parę chwil.

    Zdjęcie przedstawiające rysunek do tego zagadnienia znajduje się na głonej stronie KlubuD70, w wątku o B/F fokusie.

    Gdyby link z Klubu nie chciał się otworzć,podaję inny z samym schematem graficznym:
    http://www.labdent.pl/nikon%20AF/Nik...g%20system.jpg

    Kto choc trochę uważał na lekcjach z fizyki, nie będzie miał problemu ze zrozumieniem tego schematu.

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    otwock k/warszawy
    Posty
    132

    Domyślnie

    skibi czy to moze byc powodem ze fotki wychodza jakby nie ostre tak jak sailorowi??
    N.I.K.O.N.: Networked Intelligent Killing and Observation Neohuman
    |D70| |Nikkor 50mm| |Nikkor 35-80mm| |Sigma 28-300mm| |SanDisk 512MB|

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •