Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie Dziwna sprawa z wysylką

    witam czy ktoś mógł by mi pomoc, podpowiedzieć. Sprawa wygląda tak.Żamówiłem coś na "alledrogo" wartość ok 36 , zależało mi na czasie jako opcje wysyłki wybrałem za pobraniem kurier kolporter za który trzeba było zapłacić+29 zl minęło kilka dni paczka dotarła do mnie ale pocztą polska, za pobraniem w cenie kuriera. Gdzie przesyłka sprzedawce tak naprawde kosztowała 17 zl(brat pocztowiec sprawdził) wyslalem zapytanie do spzredawcy .Odpisal mi ze nastaplia pomylka ble ble paczka powinna byc wyslana kurierm ale kurier poszedl gzdies indziej a do mnie poczta. Zapytalem jak on to widzi teraz , ze zarabia dodatkowe 12 zl. Otrzymalem mysle ze smieszna odpowiedz >
    Przy tych obliczeniach nie wziął Pan pod
    > uwagę podatek VAT na usługi pocztowe który jest
    > zw. i koszt odbioru paczki....

    Jak to jest z tym Vatem.? Na razie paczki nie odebrałem , leży na poczcie i coś mi się wydaje ze wroci do nich by dalej szukali "frajera" dziękuje za informacje. pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    A tak na prawdę co cię interesuje Vat, wg. regulaminu wszystkie ceny są cenami brutto. Zależało ci na czasie, czas uciekł - do allegro z min, może ostrzeżenie dostanie.
    Jestem leniwy, ale z tym walczę.
    Nie chce mi się włączyć komputera, ale jednak znajduje w sobie tyle siły, żeby go włączyć.

  3. #3

    Domyślnie

    Pytanie. To sprzedający zapłacił za przesyłkę? Czy dobrze zrozumiałem ?
    Ostatnio edytowane przez freefly ; 17-08-2010 o 13:39

  4. #4

    Domyślnie

    VAT na usługi pocztowe wynosi 0%, a sprzedający od pobranych od Ciebie kosztów przesyłki musi odprowadzić VAT w wysokości 22% - tak więc jest niejako "do tyłu". Ciebie to nie powinno interesować - umawiałeś się na inny sposób wysyłki i za taki zapłaciłeś, więc albo sprzedający powinien oddać Ci różnicę w cenie, albo nie odbieraj paczki.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  5. #5

    Domyślnie

    stecarlos reprezentujesz postawę typowego pieniacza, więc Ci wytłumaczę co Cie interesuje VAT.

    Kupując towar płacisz kwoty BRUTTO, czyli zawierające podatek VAT. Płacisz za towar, oraz za przesyłkę. Koszt przesyłki to nie tylko opłata pocztowa (czyli, owe 17zł) ale również koszt opakowania (pudełko/koperta/papier/taśma). Jeżeli Poczta odbiera paczki z siedziby sprzedawcy to On za to płaci (w zależności od rejonu nawet 250zł tygodniowo) i jako przedsiębiorca ma pełne prawo doliczyć to do ceny przesyłki w jakiejś zryczałtowanej formie.

    I teraz sedno sprawy. Ty za przesyłkę płacisz 29zł brutto, ale ponieważ usługi transportowe są objęte 22% VATem sprzedawca dostaje z tych 29zł tak na prawdę nieco ponad 23zł. Gdyby korzystał z usług kuriera, otrzymałby na wysłanie przesyłki fakturę również ze stawką VAT 22%, który odliczyłby sobie od tego naliczonego ze względu na sprzedaż i wtedy z grubsza mógłby go pominąć. Ponieważ jednak wysłał pocztą, które jest PRZEDMIOTOWO zwolniona z podatku VAT, otrzyma za wysłanie paczki fakturę z takąż stawką VAT (zw. czyli VAT 0% - tak wiem, to nie to samo ale do obliczeń wystarczy).

    To, że Jasio wysyłając coś pocztą za 17zł, bo przecież materiały do opakowania podwędził z firmy w której pracuje a godzinę w kolejce odstał bo lubi, to nie znaczy, że jedyny koszt wysyłki to opłata pocztowa. A VAT jest szczególnie uciążliwy właśnie przy korzystaniu z usług Poczty Polskiej.

  6. #6

    Domyślnie

    axer> logicznym jest, że sprzedawca powinien policzyć za przesyłkę tak, jak w cenniku ma określoną wysyłkę za pobraniem Pocztą Polską (a może ma taką samą stawkę, sprawdziłeś? często przesyłka kurierem jest tańsza niż pocztowa) ale uważanie, że jedyny koszt nadania paczki to opłata pocztowa to podejście do tematu na poziomie 3latka.

    Zawołajcie jeszcze korsarza, zaraz napisze esej o tym jak to sprzedawcy na allegro okradają rodaków żeby się nachapać

  7. #7

    Domyślnie

    Podatnik refakturujący koszty pocztowe, z marżą lub bez, nie ma prawa do takiego zwolnienia z VAT, bowiem "nie jest Pocztą Polską". Stąd też refakturowana przez niego kwota to kwota brutto z VAT 22%. Za kwotę netto podatnik ten przyjmuje kwotę netto bez VAT - cenę usług pocztowych.

    W przypadku refaktury obowiązek podatkowy powstanie na takich samych zasadach, jak gdyby podatnik refakturujący sam świadczył usługę.

  8. #8
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    tak tylko mi cały czas chodzi o to ze on fizycznie za ta przesyłkę zapłacił 17 zl. (zwykła paczka poczta polska) ja kupując przedmiot wybrałem opcje wysyłki za pobraniem kurierem kolporter w wysokości 29 zl. Rozumiem gdyby paczka przyszła pocztą i było do zapłaty za towar ok 36 plus za paczkę 17 zl. Ale nie jest 29 pobranie tak jak za kuriera kolporter. Wydaje mi się za cały czas liczył na to ze odbiorę ta paczkę grzecznie płacąc

  9. #9

    Domyślnie

    No i właśnie cały czas tego nie rozumiesz.
    Czy ten sprzedawca ukradł opakowanie tej paczki? VATu nie płaci bo sprzedaje 'na lewo' a przesyłki mu pakuje i na pocztę zanosi niewolnik? Wypunktowałem Ci szczegółowo, nadal nie rozumiesz, że z Twoich 29zł sprzedawca dostaje 23zł a koszt wysłania paczki to nie tylko 17zł opłaty pocztowej?

    Jak za przesyłkę poleconym zapłacisz 7zł a list przyjdzie ze znaczkiem za 4,80zł to też się poczujesz oszukany?

  10. #10

    Domyślnie

    ale skoro ktoś ma jasno napisane , że za przesyłkę Pocztą Polską chce 17zł., to w tej cenie powinien mieć wszystko wliczone - pakowanie itd.
    FX 24 50 70 200 Sb-900

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •