Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie przeniesienie plików nef, a biblioteka lightroom

    chcę przenieść nefy na inny dysk....
    czy moge zrobić to tak, aby lightroom je "poznał" i pamiętał jak były wywołane?
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  2. #2

    Domyślnie

    jak klikniezsz na miniaturkę to się zapyta o nową lokalizację
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  3. #3

    Domyślnie

    opis po polsku: http://dfv.pl/lightroom.html?id=530
    Ja już to robiłem, choć w inny sposób (tak jak opisane przez siona).
    D7200+D90+N10-24+N18-105VR+N70-300VR+S17-50+S50-150+N35+N85+N105+J135+T200, SB800 i parę drobiazgów

  4. #4

    Domyślnie

    Możesz - i to na parę sposobów. Skopiuj NEFY (skopiuj, nie przenoś, jeśli masz miejsce), zmień nazwę głownego starego foldera w którym je trzymałeś i odpal LRa. Oczywiście spyta, gdzie się podziały wszystkie zdjęcia - pokaż mu parę nowych i powinien się zorientować, że reszta jest w tym nowym miejscu. Nie pamiętam, czy działa to tylko w danym folderze, czy we wszystkich podrzędnych też - więc niewykluczone, że będziesz musiał każdy folder odwiedzić i powtórzyć operację.

    Innym wyjście jest w preferencjach Catalogu zaptaszkowanie opcji 'Write changes to XMP file' czy jakoś podobnie. Wystarczy wtedy nadać wszystkim NEFOM nowe słowo kluczowe (żeby była dzisiaj jakaś zmiana) i od tej pory obok każdego NEFA pojawi sięmały pliczek xmp. W tym pliczku są wszystkei edycje, jakie były robione na obrazku: Cropy, krzywe, kolory, no wszystko.

    Jak już LR zpisze wszystkie pliki xpm, przenosisz je gdzie chcesz, a potem importujesz do LRa na nowo. W zależności ile tego jest może to trochę trwać, ale zaimportuje Ci ze wszystkimi zamianami (naet z tym ostatnio dodanym słowem kluczowym).
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    A nie najprościej jest to zrobić w samym LR??? Drag&drop do nowego katalogu/nowego dysku, z zaimportowanym jednym plikiem graficznym, żeby LR go" zawidział"?

  6. #6

    Domyślnie

    ZAleży ile się tego przenosi i gdzie. Ja trzymam wszystko na zewnętrznych dyskach i najszybszym sposobem jest skopiowanie NEFów (z pliczkami xmp) i zaimportowanie wszystkiego jeszcze raz. Jak kiedyś zrobiłem tak jak piszesz z jednego dysku USB na drugi USB - to musiałem iść spać, bo bałem się mu przerwać. Jak wyspany wstałem, to jeszcze nie skończył, dlatego się zniechęciłem do tego sposobu.

    Co innego przerzucić 100 obrazków, a niech będzie i 200. Ale ja mam pod LRem kilkadziesiąt tysięcy, więc już nei próbuję w ten sposób.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Możesz - i to na parę sposobów. Skopiuj NEFY (skopiuj, nie przenoś, jeśli masz miejsce), zmień nazwę głownego starego foldera w którym je trzymałeś i odpal LRa. Oczywiście spyta, gdzie się podziały wszystkie zdjęcia - pokaż mu parę nowych i powinien się zorientować, że reszta jest w tym nowym miejscu. Nie pamiętam, czy działa to tylko w danym folderze, czy we wszystkich podrzędnych też - więc niewykluczone, że będziesz musiał każdy folder odwiedzić i powtórzyć operację.

    Innym wyjście jest w preferencjach Catalogu zaptaszkowanie opcji 'Write changes to XMP file' czy jakoś podobnie. Wystarczy wtedy nadać wszystkim NEFOM nowe słowo kluczowe (żeby była dzisiaj jakaś zmiana) i od tej pory obok każdego NEFA pojawi sięmały pliczek xmp. W tym pliczku są wszystkei edycje, jakie były robione na obrazku: Cropy, krzywe, kolory, no wszystko.

    Jak już LR zpisze wszystkie pliki xpm, przenosisz je gdzie chcesz, a potem importujesz do LRa na nowo. W zależności ile tego jest może to trochę trwać, ale zaimportuje Ci ze wszystkimi zamianami (naet z tym ostatnio dodanym słowem kluczowym).

    ten sposób z plikami xmp podoba mi sie najbardziej, jako najbardziej uniwersalny chyba

    tylko dział mi tak średnio... przy niektórych nefach plik sie pojawił, przy niektórych nie..... i reguły żadnej nie widze....
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Najlepiej jest skopiować cały główny folder, gdzie są zdjęcia do nowej lokalizacji. Potem w LR jak klikniesz w folder to masz 'update folder location'. Podajesz nową ścieżkę i po sprawie. Jeszcze szybciej niż zabawa w XMP, bo w ogóle nie ruszasz nic w katalogu, tylko podajesz nową ścieżkę do NEFów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •