Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Pierwszy raz z lustrzanką

    Witam.
    Wcześniej tylko kompaktówki. Teraz pierwszy raz lustrzanką (Nikon D40 + 18-55) Oceńcie co zmienić żeby było dobrze bo szykują się dwie sesje i chciałbym zastosować się do wskazówek bardziej doświadczonych

    1.

    2.

    3.

  2. #2

    Domyślnie

    nie bedzie zadnej kostruktywnej krytyki...
    nic takiego..

    wszystko zle... nawet podstawy nie tak...
    a jesli chcesz wiedziec co dokladnie to wstrzymaj sie z publikacja czegokolwiek przez najblizszy rok... czytaj podgladaj.. ucz sie...
    tylko nie czekaj na wykladanie kawy na ławe...
    www.facebook.com/kpaprocki
    || D3 x2 || 14-24 2.8 || 24-70 2.8 || 70-200 2.8 || 16 2.8 fisheye || 24 1.4 || 50 1.4 || 85 1.4 || Apple system || cała masa dodatków.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo mi sie podoba 1 i 2 ale 1 wyjatkowo - świetny pomysł , gratulacje.
    D90 , N18-105 , V58 1.4 , N50/1.8 AF, SB700 , miłość do przyrody.

  4. #4

    Domyślnie

    tak tak jedynka swietna zwlaszcza ta butelka wystajaca z głowy...

    EHHHHHH
    www.facebook.com/kpaprocki
    || D3 x2 || 14-24 2.8 || 24-70 2.8 || 70-200 2.8 || 16 2.8 fisheye || 24 1.4 || 50 1.4 || 85 1.4 || Apple system || cała masa dodatków.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hanibal Zobacz posta
    tak tak jedynka swietna zwlaszcza ta butelka wystajaca z głowy...

    EHHHHHH
    i maszt antenowy też fajny
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  6. #6

    Domyślnie

    Zdjęcia nie są wynikiem profesjonalnej sesji tak jak to z reguły jest u Ciebie Hanibal ] lecz przypadkowe ujęcia napotkanej koleżanki.
    Przygodę z fotografią dopiero zaczynam, sprzęt typowo amatorski, przeczytałem naprawdę wiele i naprawdę dużo zdjęć innych przeglądnąłem.
    Nie oczekuję tego że będziecie się zdjęciami zachwalać. Bardziej chodziło mi o to żeby ktoś wskazał mi drogę (zwróć uwagę na to, tamto i tamto i pokaż co z tego wyjdzie a może po pewnym czasie wyjdzie coś naprawdę ciekawego)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hanibal Zobacz posta
    tak tak jedynka swietna zwlaszcza ta butelka wystajaca z głowy...

    EHHHHHH
    Spokojnie spokojnie. Tylko spokój może nas uratować.... i wiadro melisy

    Foty no niestety bardzo słabe. Co najwyżej na naszą klasę.
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  8. #8

    Domyślnie

    powiem Ci przyjacielu w czym polega Twoj problem.

    tu nie chodzi o sprzet, brak wiedzy ect... tylko o ta własnie przypadkowość.
    wiem z autopsji ze nawet przypadkowe zdjecia moga być swietne.

    jeszcze nie czujesz tego co robisz i co bys chcial robic i tu jest problem.
    z fotografia jest jak z sexem jesli nie ma uczucia nawet technika nie pomoze...

    skoro mowisz ze czytasz i ogladasz... i pokazujesz pozniej cos takiego to mysle ze popelniasz gdzies blad na starcie...
    tu naprawde nie chodzi o sprzet... o wiadomosci w PS czy inne *******y.
    pamietaj ze fotografia zaczyna sie w twojej głowie jeszcze przed zrobieniem zdjecia... w obserwacji w refleksie i PRZEDE WSZYSTKIM sposobie na zobaczenie zdjecia jeszcze przed jego zrobieniem...
    chodzisz z aparatem i czatujesz... uprawiasz " polowanie " na kadr, na swiatło patrzysz przez wizjer... zwracasz uwage na tło... na moment ktory zaraz sie wydarzy...
    CYK i masz...
    i nie potrzebujesz do tego super D3x czy wyje****go obiektywu.

    potrzebujesz CZUCIA, ktorego niestety nie masz.......
    przepraszam ale tak wlasnie jest przynajmniej na razie.

    pozdrawiam.

    a moje sesje nie sa ani w malutkiej ilosci profesjonalne. Ja zawsze powtarzam, ze robie GNIOTY 3/4 forum mnie tu nie trawi... a moje zdjecia sa besztane z błotem...
    i wiesz co ??
    ja nimi zarabiam... i sie z terminami nie wyrabiam...
    a wiesz dlaczego ?
    bo kocham to co robie... jak ty zaczniesz to bedziesz tak samo gniocił jak my wszyscy
    bo narazie to niestety...
    Ostatnio edytowane przez Joa ; 14-08-2010 o 21:21 Powód: GRAMAT! "przedewszystkim", "narazie"
    www.facebook.com/kpaprocki
    || D3 x2 || 14-24 2.8 || 24-70 2.8 || 70-200 2.8 || 16 2.8 fisheye || 24 1.4 || 50 1.4 || 85 1.4 || Apple system || cała masa dodatków.

  9. #9

    Domyślnie

    I to się nazywa konstruktywna opinia - przyjmę do wiadomości, przetrawię i postaram się zastosować.
    A jak już uznam że warto to opublikuje . . .

    A co do twoich zdjęć Hanibal to przyznam szczerze (wg mojego skromnego i laickiego zdania) robią wrażenie . . .

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez rafik71 ; 11-08-2010 o 09:30

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem ale fotografia to też sposób w jaki oddaje się klimat na zdjeciach a i 1 i 2 są sympatyczne i ciekawe , nie była to sesja fotograficzna tylko zwykły wypad w teren.
    Nie wszystko musi być idealne żeby się podobało , ważny jest odbiór a on moze być subiektywny . Kolega hanibal jest zapewne bardzo dobrym fotografem , i dlatego ocenia zdjecia pod kątem mocnego profesjonalizmu , ja natomiast lubię oglądać zdjecia i wyrażać swoją opinię bez podniecania się , a gdybym miał jakąś większą wiedzę i umiejętności w fotografii to staralbym się ją przekazać a nie hasło ;

    ''potrzebujesz CZUCIA, ktorego niestety nie masz.......
    przepraszam ale tak wlasnie jest przynajmniej narazie. ''

    które niczego nikogo nie nauczy , ani nie niesie ze soba niczego glębszego.
    Widziałem na tym forum masę zdjeć pod którymi bylo mnóstwo ''ochów i achów'' a były o wiele gorsze -jak dla mnie od tych.
    Forum powinno pomagać a nie besztać i tworzyć niemiłą atmosferę .
    Ostatnio edytowane przez Joa ; 14-08-2010 o 21:19 Powód: ORT! "atmoswerę"
    D90 , N18-105 , V58 1.4 , N50/1.8 AF, SB700 , miłość do przyrody.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •