Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    He he ;] Zauważyłem że w większości podobają Wam się tylko zdjęcia z tele.Mi podobają się najmniej ;p

    Krytykujecie rozmycie, a w zasadzie sami w swoich profesjonalnych galeriach macie takie poruszenia że trudno poznać samochód ;P To tylko moje spostrzeżenie.

  2. #12

    Domyślnie

    częściowo się powtórzę:
    1. bardzo. ale to bardzo nieostro - panoramowanie można robić na 1/30 -> np patrz zdjęcia w dziale lotnictwo
    2. ciemno
    3. balans bieli jeszcze można przeboleć, ale zdjęcia są przekolorowane i to bardzo :/

    rady:
    -poćwiczyć panoramowanie - stań gdzieś na zakręcie i łapaj w kadr przejeżdżające samochody, albo też polecam pokazy lotnicze (to jest dopiero zabawa )
    -skalibruj monitor - popytaj znajomych czy ktoś nie ma kalibratora pożyczyć.
    -wybieraj najlepsze w/g ciebie zdjęcia i wrzucaj kilka, a nie wszystkie jak leci - to nie nasza-klasa

    a no i obserwuj innych, pytaj jak robią i co robią, oglądaj zdjęcia itd ...
    to naprawdę dużo daje
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  3. #13

    Domyślnie

    p.s
    (dopiero teraz zauważyłem)
    zresztą co ja się produkuję - jesteś na forum dłużej ode mnie, to powinieneś wiedzieć ;>
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -Jimmy- Zobacz posta
    To przez moje,niedbałe rozjaśnianie zdjęć.Poza tym wstawiając je nie patrzyłem czy do siebie pasują , no i były robione na różnych os'ach w różnych warunkach pogodowych, ja po prostu pozbierałem kilka i wstawiłem żeby dowiedzieć się co sądzicie, co powinienem dopracować, na czym się skupić itp.A co do poruszenia.Chciałem rozmyć tło,pozostawiając ostre elementy samochodu, i dzięki temu pokazac rajd ;p,to było celowe,trudne ale najwyraźniej niezbyt mądre
    Pisząc o braku ostrości na zdjęciach nie miałem na myśli panningów, ale zdjęcia takie jak np. #10, #13, #14..., gdzie nie widać ostrości ani na aucie, ani na krajobrazie (przynajmniej ja nie widzę ).
    Co do różnego WB na fotach, to robienie zdjęć na różnych os-ach nie jest niestety żadnym wytłumaczeniem Sam wiem jakie to potrafi być upierdliwe... :/
    https://www.facebook.com/photoPJ
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców" - Colin McRae

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Psychotrop Zobacz posta
    częściowo się powtórzę:
    1. bardzo. ale to bardzo nieostro - panoramowanie można robić na 1/30 -> np patrz zdjęcia w dziale lotnictwo
    2. ciemno
    3. balans bieli jeszcze można przeboleć, ale zdjęcia są przekolorowane i to bardzo :/

    rady:
    -poćwiczyć panoramowanie - stań gdzieś na zakręcie i łapaj w kadr przejeżdżające samochody, albo też polecam pokazy lotnicze (to jest dopiero zabawa )
    -skalibruj monitor - popytaj znajomych czy ktoś nie ma kalibratora pożyczyć.
    -wybieraj najlepsze w/g ciebie zdjęcia i wrzucaj kilka, a nie wszystkie jak leci - to nie nasza-klasa

    a no i obserwuj innych, pytaj jak robią i co robią, oglądaj zdjęcia itd ...
    to naprawdę dużo daje
    Na 1/30 nie spanoramujesz żeby nie wiem co,to nie tico pędzące 60 km/h.Ciemno...hm,już sam nie wiem,jeden mówi że przepał drugi że ciemno ;p.Balans.Musiałem rozjaśnić zdjęcia a żeby nie było białej plamy podwyższyć temperaturę itp. takie kombinowanie,po prostu zrobiłem to niedbale a na moim monitorze tego aż tak nie widać.

    Od teraz będę się starał wstawiać najlepsze surówki. Z panoramowaniem próbowałem na przeróżne sposoby, ale to wiele nie dało bo na rajdzie samochody pędziły tak szybko że trudno było zrobić cokolwiek,pstrykałem serie na Active, ale na daremnie,aparat nie nadążał.Później próbowałem w manualu ustawić ostrość w punkcie i prowadzić do niego samochód,tak chyba udało się przy wrc Melicharka.Albo po prostu czyhałem na auto z krótkim czasem,a to dla mnie za łatwe
    W pierwszy dzień było łatwiej bo wybrałem miejsce gdzie fotka siadała dobrze i z przodu i z tyłu.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -Jimmy- Zobacz posta
    Na 1/30 nie spanoramujesz żeby nie wiem co,to nie tico pędzące 60 km/h.
    kłamiesz, albo nie próbowałeś
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  7. #17

    Domyślnie

    Tutaj czas 1/20 sek

    D60 + D90, 18-105 mm, 55-200 mm, 50mm 1.8, Nissin Di622 MARK II
    Moje galerie z rajdów
    www.ploszaj.net.pl

  8. #18

    Domyślnie

    no
    ostre jest ?
    jest (prawie)
    a że mankamentem panoramowania jest ostrość tylko w punkcie wyostrzenia, to taki już urok tych zdjęć
    jak się trafi moment, że prawie cały "model" będzie w płaszczyźnie ostrości to już w ogóle rewelacja (prostopadle do osi optycznej obiektywu)
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  9. #19

    Domyślnie

    Fakt faktem że cieżko przy takim czasie otrzymać cały obiekt ostry ale jakby jechał na wprost a nie skręcał jak tutaj oraz byłbym dalej to jest to możliwe.
    D60 + D90, 18-105 mm, 55-200 mm, 50mm 1.8, Nissin Di622 MARK II
    Moje galerie z rajdów
    www.ploszaj.net.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomlodz Zobacz posta
    Fakt faktem że cieżko przy takim czasie otrzymać cały obiekt ostry ale jakby jechał na wprost a nie skręcał jak tutaj oraz byłbym dalej to jest to możliwe.
    patrz -> fotografia lotnicza
    o czym wcześniej koledze pisałem, żeby zaglądnął do tego działu
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •