Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Miałem tę sigmę - miała spory BF z moim body - ale nawet ostrząc ręcznie wypadała średnio. Przy 2,8 niestety bardzo kiepska - moze to był tylko mój egzemplarz - ale ponieważ straciłem na niej ok 500 zł nie polecam.
    Pozdrawiam

  2. #12

    Domyślnie

    Ja myślę ,że ta sigma powinna być raczej porównywana do tamrona 28-75 f2.8 ,niż do nikora 17-55 2.8 ,bo to raczej nie ta półka,ale to już powinien być inny wątek(i pewnie już był),tylko pytanie pzostaje:co kupić?Ja raczej 6kzł nie dam za obiektyw ale 2kzł już bym był skłonny wysupłać.Jak to w życiu bywa trzeba zawsze iść na jakiś kompromis.
    D300s,T17-50,SB-800

  3. #13

    Domyślnie

    Nie dodałem, że w tym czasie miałem też tamrona 28-75 i oczywiście kitowego 18-70. Tamron ostatecznie wygrał, sigma została sprzedana od razu. Ja nie oceniam obiektywów po cenie tylko po tym co widzę jako wynik końcowy. Byc może ten nikkor to najlepszy obiektyw, ale z tamrona jestem bardzo zodowolony.
    Pozdrawiam

  4. #14

    Unhappy

    Cytat Zamieszczone przez irekka Zobacz posta
    Nie dodałem, że w tym czasie miałem też tamrona 28-75 i oczywiście kitowego 18-70. Tamron ostatecznie wygrał, sigma została sprzedana od razu. Ja nie oceniam obiektywów po cenie tylko po tym co widzę jako wynik końcowy. Byc może ten nikkor to najlepszy obiektyw, ale z tamrona jestem bardzo zodowolony.
    Czyli sigma gorsza od tamrona na 2.8 ,a mnie najbardziej 2.8 interesuje,łojej!
    D300s,T17-50,SB-800

  5. #15

    Domyślnie

    Sigma na 2,8 była bardzo słaba -ale to nie jest jedyna wada wg mnie - olbrzymie soczewki to filtry 82 - w porównaniu z tamronem 67 - wystarczy spojrzeć w cennik lepszych filtrów. Sigma nie pozwala na robienie zdjec z lampą wbudowana - a czasami to się przydaje itd. Ale pewnie znajdzie się sporo niezadowolonych z tamrona - ja zdecydowałem się, że organoleptycznie sprawdze oba.
    Pozdrawiam

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irekka Zobacz posta
    Sigma na 2,8 była bardzo słaba -ale to nie jest jedyna wada wg mnie - olbrzymie soczewki to filtry 82 - w porównaniu z tamronem 67 - wystarczy spojrzeć w cennik lepszych filtrów. Sigma nie pozwala na robienie zdjec z lampą wbudowana - a czasami to się przydaje itd. Ale pewnie znajdzie się sporo niezadowolonych z tamrona - ja zdecydowałem się, że organoleptycznie sprawdze oba.
    Zasłania lampkę wspomagania autofokusa?
    D300s,T17-50,SB-800

  7. #17

    Domyślnie

    Chodzi o jej gabaryty i to, że nakrótsza ogniskowa oznaczała najdłuższą fizyczną długość obiektywu. Nie pamietam bo to było dawno temu ale chyba cienia nie było tylko przy 60-70.
    Pozdrawiam

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Wrzesińsk Zobacz posta
    Zasłania lampkę wspomagania autofokusa?
    Nie tylko obie zasłania. Lampę błyskową wbudowaną zasłania jak jest osłonka jeszcze mocniej Co prawda ja mam inny model ale gabarytowo są podobne
    Ostatnio edytowane przez Antonina ; 30-12-2006 o 11:35

  9. #19

    Domyślnie

    Dzięki irekka i Antonina!
    D300s,T17-50,SB-800

  10. #20

    Domyślnie

    Fajnych argumentów używacie, że filtr drogi, że zasłania lampę wbudowaną. Hmmmmmmm
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •