Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Question PS Elements - prośba o pomoc !

    Wielkie plisss :

    wie ktoś gdzie można sobie poczytać o różnicach pomiędzy wersją dużą a małą ?

    Nie chciałem się rejestrować w Adobe żeby pobrać demo wersję - chciałem za to sobie gdzieś poczytać o tej tańszej wersji, ale "moje" google jakoś słabo działa

    Najbardziej mnie interesuje czy są np. warstwy, czy są maski - tego wciąż nie mogę namierzyć.

    Pozwoliłem sobie tutaj wrzucić te pytanie bo do działu Komputery to rzadko zaglądacie.

    Paweł

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Są, ale musisz dograć dodatkową paczkę pluginów by mieć zbliżona funkcjonalność.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rlat Zobacz posta
    Są, ale musisz dograć dodatkową paczkę pluginów by mieć zbliżona funkcjonalność.
    a te plug-iny to skad dostępne ?
    oficjalnie i darmowo czy trzeba dokupować od niezależnych producentów ?

    W ogóle to uzywa ktoś z Was tego programu ?

  5. #5

    Domyślnie

    Polsar74 po co sie rejestrowac w Adobe? znaczy musisz, ale mozesz podac Jana Kowalskiego

  6. #6
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie

    Sorki ale to ja już jestem TEN Jan Kowalski
    A co do PSE ja używam, na moje umiejętności to i tak za dużo
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez McSimus Zobacz posta
    Sorki ale to ja już jestem TEN Jan Kowalski
    A co do PSE ja używam, na moje umiejętności to i tak za dużo
    "Najbardziej mnie interesuje czy są np. warstwy, czy są maski - tego wciąż nie mogę namierzyć" - na to pytanie możesz mi cos napisać ?

    Może ktoś wie skąd ściągnąć sobie demo bez konieczności rejestracji w Adobe (mam ogromna niechęć do wszelkich zbędnych e-maili następujących po takich rejestracjach).

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polsar74 Zobacz posta
    Może ktoś wie skąd ściągnąć sobie demo bez konieczności rejestracji w Adobe (mam ogromna niechęć do wszelkich zbędnych e-maili następujących po takich rejestracjach).
    Dlatego ja kilka ladnych lat temu zalozylem sobie "spamowego" maila, ktorego podaje zawsze przy wszelkich "must fill" rejestracjach. Wszystkie przychodzace wiadomosci to syf, ale moge tam sobie lezec i lezec. Od tego ten mail jest

  9. #9

    Domyślnie

    Polsar, doskonale Cię rozumiem z tą niechęcią do rejestracji, maili, szmaili, i całego związanego z tym upierdu. Jednak czasy nastały takie, że już nei idzie zawrócić kijem Wisły; wszyscy mają taką fanaberię, żeby się u nich rejestrować. Też mnie to wkurza, ale - jako się rzekło - takie czasy...

    Mam dla Ciebie interesującą propozycję (z której sam korzystam): zakładam sobie darmowe konto gdziekolwiek (onet, wp, czy o2, czy cokolwiek), rejestruję go na cokolwiek głupiego, co akurat przychodzi mi do głowy i tam spływa cały spam i upierd związany z rejestracją. Ponieważ nie ma tam ani jednej mojej prawdziwej danej, jak zechcę, po prostu opuszczam to konto bez żalu i zakładam nowe, jak mam potrzebę. Takie konta-widma są i tak usuwane, jak user nie pokaże się tak przewz jakiś określony czas (powiedzmy 6 miesięcy), więc żalu nie ma.

    Tym sposobem i wilk syty (mają mnie w końcu, zarejestrowałem się) i owca cała (bo przecież zamiast mnie zarejestrował się ktoś nazwiskiem Trele Morele, Drei Pomponen lub Ian_Without_the_Ground ). I wszyscy są zadowoleni, a także masz swój upragniony trial za małą cenę lekkiego ustępstwa.




    Edit - widzę, że to nie jest mój autorski pomysł. Ale skoro tyle się napisałem, to już nie będę kasować, żebym nie miał poczucia, że palce mnie bolą na darmo.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Podczas rejestracji dostajesz pytanie, czy chcesz otrzymywać info od Adobe. Po zaznaczeniu ptaszka, że nie chcesz, niczego nie otrzymujesz. Piszę to na podstawie własnego doświadczenia.
    Na co dzień pracuję w pełnym Shopie, do zabawy ze zdjęciami wykorzystuję Elementsa. Moim zdaniem w zupełności wystarcza, nie zamierzam inwestować w dużą wersję PSa. Ale tak na prawdę, by podjąć decyzję, musiałbym się sam przekonać. Zarejestruj się, pobierz, zobacz. Ewentualnie pomyśl o zakupie tabletu Wacoma Intuos - dodają do niego Elementsa. Tudzież poszukaj starszych czasopism fotograficznych - czasami na płytach dodawali wersje trial.
    A odpowiadając na Twoje pytanie: tak, są warstwy z trybami mieszania, nie nie ma masek, ale można dograć darmowe plug-iny lub obchodzić to za pomocą grupowania warstw (choć to upierdliwe jest). Podobnie jest z krzywymi (te w programie są baaardzo wykastrowane).
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •