Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie oświetlenie stołu do fotografi bezcieniowej

    Witam,
    planuje kupić stół do fotografii bezcieniowej i mam pytanko odnośnie oświetlenia go, narazie posiadam tylko lampke SB900, co musze jeszcze dokupić, lepsze będzie światło ciągłe czy błyskowe? czy do tego będą potrzebne jakieś parasolki, softboxy... ?

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Katowice
    Posty
    140

    Domyślnie

    Osobiście nad stołem pracuje z 3 lampami, 2 lampy studyjne (300 F&V) po bokach z softboxami, plus SB-800 pod stołem żeby podświetlić tło, wszystko wyzwalane za pomocą 3 wyzwalaczy radiowych (photix) i jakoś działa.
    D700, N14-24 2.8, N50 1.4, N105 2.8 VR, T70-300 USD, SB-800

  3. #3

    Domyślnie Samodzielność;

    Witam,
    o stołach bezcieniowych poczytasz w internecie, jest wiele stron nt. budowy, wykorzystania stołów. Szukaj na forach i w sklepach internetowych gdzie zobaczysz wiele odpowiedzi dot. instalowania oświetlenia;

    Google - wyszukiwanie;

    w razie pytań, pisz na PW, pozdro;

  4. #4

    Domyślnie

    http://www.optyczne.pl/34.1-poradnik..._podstawy.html - tu masz całkiem fajny poradnik.

    Osobiście robię tak jak Ram napisał: Dwie lampy od góry-po bokach i jedna od spodu.
    Pozdrawiam
    Przemek

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    we wszechświecie
    Posty
    198

    Domyślnie

    Zobacz sobie po prostu ten zestaw do fotografii bezcieniowej http://quantuum.pl/detal.php?id=1414&lang=pl&curr=PLN
    Moim zdaniem to najbardziej optymalne rozwiązanie, o ile nie zajmujesz się profesjonalną fotografią produktów czy reklamową.
    Na potrzeby mniej wymagających zleceń zestaw w sam raz.

  6. #6

    Domyślnie

    Po przeczytaniu tych wszystkich informacji mam jeszcze większy bałagan w głowie :/ już nie wiem czy lepszy był by stół czy namiot ehhh od nadmiaru informacji też można zgłupieć

  7. #7

    Domyślnie

    osobiście miałem i namiot i stół i na 100 % bardziej jednak stół się sprawdzał w moim przypadku, a na poczatku radziłem sobie tylko nissinem 622 i blendami i dawało spokojnie rade

  8. #8

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    we wszechświecie
    Posty
    198

    Domyślnie

    Zapomnij o tym bezcieniowym stole. jest dramatyczny. Robiłam na czyms takim keidyś zdjęcia. Dramat. Odkształca się strasznie, nie da się go wyprostowac, źle odbija ten plastik światło, klipsy nie trzymają.
    Jeśli się upierasz przy stole bezcieniowym to najlepiej kupic dwie pleksy, ustawić je prostopadle do siebie, oprzeć o sciane i robic zdjęcia.

    A co do oświetlenia to rzuć jeszcze okiem na to http://quantuum.pl/detal.php?id=1361&lang=pl&curr=PLN

  10. #10

    Domyślnie

    sensualna mam w pracy taki sam stół od fripersa i żadnej z twojej uwag nie zaobserwowałem, stół jest dość stabilny jak na swoją wagę a mocowania pleksi trzymają jak trzeba, moze pleksi założyłaś odwrotnie ze źle odbija, jakby co moge podać przykladowe foty

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •