Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mibartek Zobacz posta
    a co z mityczną "plastyką" średniego formatu ?
    Mamiya podobno dlaczegoś nie ma plastyki.

  2. #22

    Domyślnie

    No toś mi Marcinie zamieszał teraz w głowie. Ja głównie robię kolor, BW sporadycznie, czyli jednak mam się poświecić i taszczyć tego koocka w plenery. Choć słyszłaem też opinie że nie jest znów dużo cięższy od D300 z gripem i podpiętym tele, a z tym jakoś daję radę i nawet nie narzekam. Decydując się na średni obrazek ważny jest dla mnie detal, nie jest to jakaś tam fanaberia posiadania średniaka.
    Marcin a mógłbyś jeszcze napisać czy ten Epson v700 daje radę, czy jednak narazie skanować zlecając fachowcom i zbierać na coś lepszego?
    Widziałęm gdzieś na forum - zamieszczałeś wykresy dla Nikona i Epsona, no nie wyglądało to dobrze na rzecz Epsonika, ale wykres to wykres.
    Ostatnio edytowane przez Pershing ; 09-08-2010 o 12:13
    prawie wszystko o microstockach
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #23

    Domyślnie

    MF to jest upierdliwe i kosztowne hobby. Uzyskanie wysokiej jakości rezultatów wymaga 6x7, pracy z solidnego statywu lub z błyskiem i Naprawdę Dobrego Skanera (optymalny byłby bębnowy). Można sobie dla kurażu popykać z eRBeki i poskanować toto potem płaszczakiem, żeby docenić sakramencką wygodę, szybkość i jakość, jaką oferuje współczesna fotografia cyfrowa, ale cudów nie należy oczekiwać.

  4. #24

    Domyślnie

    osobiście chciałem rzucić cyfrę i kupić 67. Przeliczyłem ile zapłacę za jedno zdjęcie, spojrzałem w studencką kieszeń i się wstrzymałem
    a co do dźwigania, ja noszę w każdy wypad (~15km) w góry d200+S14+velbon+plecak i nie odpinam niczego, tak mi się wygodniej nosi z podpiętym statywem niż samo body. Marudzicie
    Wybrałbym 67, także ze względu na obracaną dupkę i jakość jaką można wyciągnąć z tego potwora.
    48ProjectBlog[/CENTER]

  5. #25

    Domyślnie

    Jak ktoś jest hardkorem, to będzie po himalajach zapierdzielał z LF - zasadnicze pytanie jest tylko: po kiego ch...? Jeśli to ma być swoisty trening fitness, sadomasochizm, czy osobliwe hobby, to ok. - natomiast przesłanki obiektywne to obfitująca we wściekle drobny detal barwna fotografia krajobrazowa, która będzie prezentowana na pigmentowych powiększeniach min. 60x40cm (acz raczej 90x60cm i większe), wnikliwie oglądana z bardzo niewielkiej odległości.

  6. #26

    Domyślnie

    tak bym to traktowal. Jako osobliwe hobby. I nie chodzi o zlosliwosc. Sam mam sredni format i traktuje to jako osobliwe hobby. Cyfre chyba sprzedam, bo nie znajduje w tym przyjemnosci.
    btw. Kupilbym 6x7. Najwyzej sprzedasz jak za miesiac stwierdzisz, ze to wszystko g.. warte i nie chce Ci sie tego targac.

    pzdr.
    A.

  7. #27

    Domyślnie

    Cóż w wątku zdecydowana większość opowiada się za klatką 6x7, przeleciałem inne fora i tam też większość opowiada się za 6x7. W takim razie rozejrzę się za RZ-ką a jak faktycznie uznam, że nie daje rady jej targać to zamienię na 645. Myślę, że raczej nie stracę bo RZ-ki z tego co widzę trzymają cenę. Dziękuję wszystkim za porady. Jak zanabedę i trochę pośmigam z nią to się pochwalę odczuciami i efektami rzecz jasna.
    prawie wszystko o microstockach
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #28

    Domyślnie

    Jak się postarasz to jeszcze przy odsprzedaży Ci na skrzynkę piwa styknie. RB wspominam czule, moje plecy już nie. Ale jak wrzucasz to do bagażnika, stawiasz na statyw, czy nawet chwilę jedziesz z ręki to jest komfortowo.

  9. #29

    Domyślnie

    Pershing, koniecznie się pochwal,
    najlepiej takimi efektami żebym nabrał ochoty na desperackie kupno 67
    48ProjectBlog[/CENTER]

  10. #30

    Domyślnie

    Ha, postaram się. Co do kosztów eksploatacji to wiadomo, że porównania nie ma z cyfrą, ale znów tak tragicznie nie jest. Film 20 zł (15 klatek) wywołanie 10 zł + skan za darmo mając swój skaner. Poza tym wrócę do szkolnych lat i może się nawrócę bo odkąd mam syfrę to człowiek jakoś zdurniał i pstryka po 100 ujęć tego samego kadru. Analog uczy pokory i myslenia nad kadrem, a mnie tego ciągle bardzo brakuje. Mamcia będzie na specjalne okazje typowo landszafciarskie, bo mimo iż imam się każdego tematu po trochu, to największą frajdę mam jednak z pejzażu paradoksalnie bez większych sukcesów komercyjnych czy też czysto artystycznych. Dlatego też w odskoczni od komercyjnych packshotów, i okolicznościówki, przez które miewam chwile zwątpienia wyskoczę sobie z Mamijką tak tylko dla siebie w plenerek i naładuje bateryjki na kolejną komercyjną nudę.
    Wiem brzmi to trochę dziwnie, ale Ci co wiedzą trochę o stockowym biznesie to rozumieją o czym piszę.
    Tak więc krzyzne postaram się specjalnie dla Ciebie zrobić coś fajnego i pokazać dla zachęty.
    Jak to ktoś fajnie kiedyś powiedział piniondze to nie wszystko. trzeba czerpać radość z tego co się robi, a mnie to coraz trudniej przychodzi pstrykając przysłowiowe młotki na białym tle. Ech rozmarzyłem się więc kończę wywody.
    jeszcze raz dzięki wszystki za rady. Stanęło na RZ-cie, czas pokaże czy to był dobry wybór.
    prawie wszystko o microstockach
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. SB a mamiya 7II
    By Adams in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 12:02
  2. Mamiya 645
    By miron19j in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 12:48
  3. Mamiya RZ 65 L-A & W
    By Framek in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •