Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 132
  1. #1

    Domyślnie Pytanie o zakup D300s

    Pomóżcie

    W słynnym MM jest teraz 30rat 0%. Dzwoniłam wczoraj do mojego lokalnego i cena za D300s to 5289 zl, a więc całkiem nieźle. Od dłuższego czasu ten model za mną chodzi tylko teraz pytanie: czy jest sens kupować w MM, na co powinnam zwrócić szczególną uwagę (bo czytałam o przypadkach sprzedaży sprzętu z wadami, który został wcześniej oddany) - jakie macie doświadczenia z MM; i czy nie lepiej poczekać na następce (wiem to pytanie jest troche abstrakcyjne ) ?

    Pzdr

    Ola
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem, poproś kogoś z Forum, kto mieszka blisko żeby z Tobą poszedł i obejrzał body.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja o MM nic złego nie moge powiedzieć.
    Dwa lata temu kupiłem tam body D300, rok temu Sigme 17-70 i Nikkora 50 G a tydzień temu N70-200 II
    Wszystko śmiga bez problemu - jak dotąd
    Fakt że zawsze sprawdzałem wszystko przed zakupem. Kupując tam masz jeszcze jeden plus poza ratami. Nikon daje na swoje produkty rok gwarancji. MM jako supermarket zgodnie z prawem unijnym musi Ci dać dwa lata na zakupiony u nich sprzęt także drugi rok dokładają od siebie.
    D300+MB-D10| N18-55 | 35/1.8 | 50/1.8 | SY85/1.4 | SB-900 | Flipside 400 | MF 055XPROB | 2x YN 560 | RF-602 | F&V |

  4. #4

    Domyślnie

    AdamoN - dzięki, nie wiedziałam o tej gwarancji. Sprawdzając body, zabrałeś laptopa i jakieś szkiełko i sprawdziłeś czy wszystko gra na komputerze? Sprawdzałeś też np. Opandą czy tym aparatem zostały zrobione już jakieś zdjęcia? Ja w MM jeszcze żadnego sprzętu foto nie kupiłam, dokonywałam natomiast zakupów w FJ i laikom nie polecam (a sama byłam wtedy laikiem do potęgi N )
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar marcus777
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Ziemia Obiecana
    Posty
    207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fistaszek20 Zobacz posta
    dokonywałam natomiast zakupów w FJ i laikom nie polecam (a sama byłam wtedy laikiem do potęgi N )
    dlaczego? może coś więcej nt. a co w FJ przechytrzają klientów :P ?
    Ostatnio edytowane przez marcus777 ; 07-08-2010 o 18:30

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcus777 Zobacz posta
    dlaczego? może coś więcej nt. a co w FJ przechytrzają klientów :P ?

    Z tego co pamiętam to 2 lata temu była jakaś awantura z FJ że mieli wadliwe 24-70 które mydliło strasznie. I chyba sprzedali kilka razy różnym klientom. Ale to mi się tylko obiło o uszy.

  7. #7
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie

    Był tu kiedyś wątek o tym, pamiętam, ktoś wspominał, że czasem w FJ mają jedną sztukę np. d300s czy d700.
    Nie jest tak w każdym Fj, np w Krakowie jak dotąd, się z tym nie spotkałem ale bywało, że w niektórych punktach sprzedawca mogł zamówić kolejne, jak sprzedali to, co mieli.
    Stąd niektórzy kupowali puszki z 300 czy 400 strzałami, z wystawy.

  8. #8

    Domyślnie

    ej ej...
    praktycznie nie jest możliwa sytuacja W NORMALNYM sklepie żeby sprzęt z półki miał 300 klatek. absolutnie max to 20... czemu? 1 towar na półkach stoi kilka dni, raczej nie dłużej, 2 klient nie ma możliwości "jeb...cia serii"
    a o FJ się nie wypowiem, bo ... bo tak. Mogę tylko powiedzieć że nie polecam, dużo złego słyszałem, a i sam kilka razy trafiłem na ludzi którzy mało mieli pojęcie co sprzedają...
    co do MM, tam niczego nie można być pewnym. opanda to raczej konieczność

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie

    Nieprawda.
    Jak kupowałem swoje pierwsze d70s - sklepu nie podam z nazwy ale był to znany sklep i nie sieciowy typu mm -
    pierwszy sprawdzane body miało 285 klatek wystrzelanych.
    Kolejne jakie sobie zażyczyłem - tu już nr. 1 należał do mnie.
    Po prostu - jeden wie jak i sprawdzi, ale drugi, zielony już nie. I temu się wciśnie wszystko.

  10. #10

    Domyślnie

    Pozwolę sobie dołączyc się do wątku. jestem zdecydowanym,ale jeszcze niedoszłym Nikoniarzem (właśnie jestem w trakcie zmiany systemu).
    Jestem zdecydowany na d300s, ale zauważyłem, ze cena puszki poszła o jakies 3 setki w górę od czerwca. W tej chwili Euro spada,ale ceny dalej sie trzymają, a nawet mam wrażenie że lekko rosną. Może ktos mi wytłumaczyć o co chodzi? Czy to tylko tak z d300s czy generalnie cały sprzęt foto idzie w górę? Obiło mi się o uszy że jest to związane z brakiem sprzętu na rynku, możliwe to?

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •