Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ubranko dla AFS 70-200 2.8 VR

    postanowilem wyposazyc moje malenstwo w polarek 72mm.
    Pytanie jest takie ,jaka marke wybrac.Mam tiffena na 18-70 wiec chetnie sprobuje czegos innego.

    Do wyboru mam:
    1.Heliopan
    2.B+W
    3.Singh Ray
    4.Nikon
    5.Hoya?

    Przy opisach na B&H widze oznaczenia 81A,81B, KR3 .Jaka bedzie roznica?

    Aha,nie chce badziewia na koncu takiego szlachetnego szkla.
    Wskazowki,porady,wrazenia z uzytkowania mile widziane

    Wasz Deadcop
    D70 2.7 TDi

  2. #2

    Domyślnie

    81A i 81B to wg mnie nei sa oznaczenia filtrow polaryzacyjnych a konwesryjnych. Seria A ociepla a seria B oziebia. ALe to tylko wg mnie i moge sie mylic.

    A wg mnie wez sobie Hoye serii PRO 1 (czarna). Kupisz za jakies 400-500zl i mysle, ze roznice zobaczysz tylko z Heliopanem, ale on kosztuje prawie 1000zl.
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  3. #3

    Domyślnie Re: Ubranko dla AFS 70-200 2.8 VR

    Cytat Zamieszczone przez deadcop
    postanowilem wyposazyc moje malenstwo w polarek 72mm.
    Chyba 77 mm...
    To tak na wszelki wypadek, zebys sie tez nie pomylil przy zamawianiu...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #4

    Domyślnie

    ok 77mm, co czyni Heliopana takim drogim? Robia go na stacji orbitalnej Mir?

    Tylko 2 osoby maja polary? Czekam niecierpliwie
    D70 2.7 TDi

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deadcop
    ok 77mm, co czyni Heliopana takim drogim? Robia go na stacji orbitalnej Mir?
    Nie, te robione na Mirze są na Allegro po 50 PLN,- A cena wynika z porządnego szkła Schotta (takie same w B+W), mosiężnych pierścieni, skrupulatnej kontroli jakości no i oczywiście tego wszystkiego co składa się na markę.

    Różnice w jakości pomiędzy 16-powłokowymi polarami są generalnie niewielkie - i czy to będzie Heliopan SH-PMC czy B+W MRC to IMHO rybka.

    Tu uwaga techniczno-optyczna - o ile dla szerokich kątów liczyć się będzie jakość i ilość powłok (bo prawdopodobieństwo złapania flary duże), o tyle dla długich ogniskowych ważniejsza staje się równoległość płaszczyzn szkła filtra - i tu można się zastanowić nad Kasemanami, bo są planowane (szlifowane) PO rozpięciu polaryzatora (i ew. ćwierćfalówki w kołowych), nie mają natomiast tylu powłok (choć B+W robił kiedyś takie dziwactwa - Kasemany MRC, ale czegoś przestał....) Mają też inne zalety - wyższą sprawność polaryzacji i hermetyczność.

    BTW - Heliopan w tym rozmiarze ma jeszcze jedną zaletę... w przeciwieństwie do takiego B+W można go zawsze w Raysfoto dostać (heh, może się to już zmieniło, ale jeszcze pół roku temu skarżyło się wielu ludzi, że sprowadzenie tego filtra B+W przez firmę O. jest po prostu niemożliwe...)

    Aha: ten tysiąc to lekka przesada, Heliopan CPL 77mm SH-PMC kosztuje 720, no, chyba że z Kasemanem faktycznie- 1053 PLN. B+W były troszkę (ok. 100 PLN) tańsze teoretycznie.

    Pzdrw-
    - Wojtek J.K., skromny użytkownik filtrów SH-PMC :P

  6. #6

    Domyślnie

    Hmmm... Moze by w koncu ukrocic cierpienia tych, ktorzy nie moga sie zdecydowac pomiedzy polarkiem Hoyi, Hamy, B+W a Heliopanem...
    Tytul watku troche nie taki, ale skoro kilka osob juz go odwiedzilo, to moze warto by zrobic testy jakosciowe... To przeciez chwila -- ustawic aparat na statywie, w miare oswietlic scene i pstryknac dwie fotki -- jedna z posiadanym filtrem, a druga bez niego. Nastepnie wyciac z kazdego kadru po 1/10 jakiegos sensownego obszaru i wkleic do porownania. Na koniec dopisac dokladne nazwe filtra i sporo ludzi bedzie szczesliwych...
    Niedawno -- ktos z nowych uzytkownikow (przepraszam, ale nicka nie pomne), pokazal cos takiego odnosnie Heliopana... Efekt porownania byl rewelacyjny -- wlasciwie zadnego spadku jakosci. Ale skoro zblizony efekt mozna uzyskac np. filtrem o 50% tanszym?!
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7

    Domyślnie

    extra pomysł , proponuję rozszerzyć o porównanie UV-ek - większa grupa użytkowników
    Pozdrawiam
    NIKON F100 / MB15 / TOKINA 28-80 2.8 AT-X PRO / METZ 54 MZ 3 / LOWEPRO NOVA 3 AW / MF 680 B / MF 234 RC

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •