Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Balans bieli

  1. #1

    Domyślnie Balans bieli

    Hej. Opiszę po krótce problem.
    1.Są sobie dwa zdjęcia z jednej sesji. pierwsze wywołałem w czerwcu, drugie dzisiaj.
    2. Zdjecie z czerwca wywołałem z RAWa z temp 4500K, dzisiejsze z temp 3900K - warunki oświetleniowe te same
    3. Obróbka prawie że identyczna
    ...
    PROBLEM >> 4. Dzisiejsze zdjęcie finalnie masakrycznie różnie się kolorystyką i tonacją barwną od czerwcowego.

    Czy jest jakiś sposób w PSie aby pewnego rodzaju ustawienia przestrzenii barwnej jednego zdjęcia przenieść na drugie? Nie mówię o ponownym otwarciu finalnego pliku w ACR bo to nijak nie zdaje egzaminu. Po prostu chcę w tym drugim zdjęciu uzyskać tą samą kolorystykę a nie chcę go obrabiać od nowa już z WB na 4500K.

    HELP? ANYBODY?
    P35 | Zeiss ICON | Psix | D700 | S5 Pro | SZKŁA | LAMPY | OKO
    www.vapstudio.net

  2. #2

    Domyślnie

    Namiastka: otwórz oba zdjęcia, zrób aktywne to do poprawy, Image >Adjustments > Match Color > source - wybierz to dobre zdjęcie.

    Zastrzegam, że to namiastka, a i jeszcze jeden powód, żeby możliwie dużo robić w LRze na przykład... Byłem zaprzysięgłym zwolennikiem PSa (20 lat pracy zawodowej pod nim, od wersji 1 na macu), ale od paru lat swoje zdjęcia obrabiam w LRze i nawet nie przypuszczałem, jakie to jest strasznie wygodne.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •