Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Parę pytań o akcesoria do D2x (Koszyk do baterii, flash, remote)

    Witam, mam pytanie, czy istnieje coś takiego jak 'koszyk' do baterii (AA) Do nikona D2x?

    Wiem że do gripów MB-D10 czy innych dodają takie w zestawie.

    Jeżeli jest takie coś to gdzie mógłbym to kupić albo jaki jest tego model?
    (czyli rozumiem że muszę się obkupić w kilka EN-EL4a jak wyjeżdżam?)

    Drugie pytanko; czy D2x może wyzwalać Sb-900tke bezprzewodowo bez dodatkowych akcesoriów?
    W instrukcji jest napisane że tak, ale nie wiem jak..

    A jeżeli nie to jaki wyzwalacz najlepiej byłoby kupić żeby wyzwalać Sabinkę albo dwie ?


    A i takie jeszcze; Jak mogę wyzwalać bezprzewodowo migawkę w D2x? Bo chyba zwykłym ML-3L się nie da?
    Cokolwiek co wchodzi w 10 pinowe gniazdo?
    Miałem już doświadczenie z takim 'cokolwiek' wyzwalającym(a raczej nie wyzwalającym) moją SB, wleciało po tej akcji do oceanu..

    Może są to śmieszne pytania, ale byłbym wdzięczny za odpowiedzi, mam ten aparat od niespełna miesiąca więc..

    Dziękuję.

    Pozdrawiam, Adam.
    Ostatnio edytowane przez Adam.B ; 27-07-2010 o 20:24

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam.B Zobacz posta
    Witam, mam pytanie, czy istnieje coś takiego jak 'koszyk' do baterii (AA) Do nikona D2x?

    Wiem że do gripów MB-D10 czy innych dodają takie w zestawie.

    Jeżeli jest takie coś to gdzie mógłbym to kupić albo jaki jest tego model?

    Drugie pytanko; czy D2x może wyzwalać Sb-900tke bezprzewodowo bez dodatkowych akcesoriów?
    W instrukcji jest napisane że tak, ale nie wiem jak..

    A i takie jeszcze; Jak mogę wyzwalać bezprzewodowo migawkę w D2x? Bo chyba zwykłym ML-3L się nie da?

    Może są to śmieszne pytania, ale byłbym wdzięczny za odpowiedzi, mam ten aparat od niespełna miesiąca więc..

    Dziękuję.

    Pozdrawiam, Adam.
    Nie nie ma, nie ma miejsca na paluszki w D2x. MS-D10 jest dłuższy niż komora baterii w D2x. Dlatego EN-EL4 ma specjalna przedłużoną klapkę BL-3 do MB-10

    Cokolwiek co wchodzi w w 10 pinowe gniazdo
    http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=wir...286.m270.l1313

  3. #3

    Domyślnie

    sabinkę możesz sterować z D2x za pomocą umocowanej na aparacie SB800, SB900 albo sterownieka CLS - SU800.

    (hehe... a niektórzy mówią że flesz w D300 tylko przeszkadza )

    Odnosnie zasilania, to probelm jest jeszcze taki, że En-EL3e, podobni jak AA naładujesz w terenie także z maty solarowej, a en-el4/a już chyba raczej nie tak łatwo...
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 28-07-2010 o 10:27
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •