Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Exclamation D50 czy obiektywem Makro da sie robić portrety ??

    Witam kupiłem sobie pierwszą lustrzankę d50 z obiektywem Sigma 28-200mm MACRO.Czy da się tym obiektywem robić dobre portrety ?? Znaczy czekam na przesyłkę ale już pytam zniecierpliwiony
    Uczę się dopiero ciągle czytam szukałem na forum nie znalazłem więc pytam proszę o rozwinięte odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Na upartego wszystkim da się robić portrety... nawet fiszem

    A tak serio to ten obiektyw jest strasznie kiepski. Ja bym go nawet nie podpinał do body.
    Ostatnio edytowane przez swider ; 27-07-2010 o 11:59
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  3. #3

    Domyślnie

    Jedyny problem jest taki, że twój obiektyw nie jest obiektywem makro. Jest obiektywem z dodatkową funkcją (pseudo)makro. Jasne, że możesz robić nim portrety, tak samo jak każdym innym, z lepszym, lub gorszym skutkiem. Oczywiście lepsze było by coś o przesłonie z mniejszym numerkiem(większym otworze), ze względu na rozmycie tła.
    Jestem leniwy, ale z tym walczę.
    Nie chce mi się włączyć komputera, ale jednak znajduje w sobie tyle siły, żeby go włączyć.

  4. #4

    Domyślnie

    Po pierwsze to nie makro tylko pseudo makro jak wszystkie takie zoomy.
    Po drugie co rozumiesz pod hasłem "dobre portrety"?
    Każdym szkłem da się zrobić fajny portret ale nie każdy potrafi
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dori Zobacz posta
    Sigma 28-200mm MACRO..
    Naprawdę uwierzyłeś, że to obiektyw do makrofotografii? Wierzysz w cały reklamowy bełkot niezależnie od tego, jak kretyńsko by nie brzmiał?

    Oczywiście, że portrety da się robić tym obiektywem. Nie da się zrobić makro.
    Jeśli nie dostrzegasz sensu stosowania polskich liter, to w takim razie proszę Cię: Zrob mi laske.

  6. #6

    Domyślnie

    Chodzi mi o takie coś np :
    http://img85.imageshack.us/img85/4889/dsc3339r.jpg
    Aby osoba była widoczna a wszystko w okół rozmazane. Dlatego pytam czy tym obiektywem da się czy bd zdjęcia ostre itp ?

  7. #7

    Domyślnie

    Jak fotografowana osoba będzie w odpowiednio dużej odległości od tła to się da. Niestety kupiłeś ciemny obiektyw, do fotografii portretowej bardzo wskazane są szkła najjaśniejsze -- f1.8, 1.4, albo przy dłuższych ogniskowych rzędu 200mm -- f2.8. Na dodatek to co kupiłeś nie grzeszy ostrością... co tu dużo pisać ten Sigmiok to dno, niestety.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  8. #8

    Domyślnie

    Tym szkłem da sie robić zdjecia tego rodzaju - ostry pierwszy plan, rozmyte tło.
    Trzeba stosować ogniskowe od 100mm w górę, in więcej - tym lepiej i maksymalnie otwarta przysłona, czyli realnie będzie to około 5,6.

    Diabeł tkwi w szczegółach:
    - rozmycie wzrasta wraz z odległością pierwszego planu do tła, jak będzie blisko, to rozmycie może być mało satysfakcjonujące,
    - z tym szkłem może być problem z ostrością ogólnie a szczególnie własnie powyżej 100mm - choc jako portretowe może być akceptowalne, ale ogólnie jest "takie sobie".
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  9. #9

    Domyślnie

    Oczywiście, że się da. Zdjęcie które wrzuciłeś było wykonane z parametrami: ogniskowa=200 mm; f=8. Twój obiektyw poradzi sobie z takimi parametrami.Nie przejmuj się onanizmem sprzętowym tylko rób zdjęcia.

    Ta fotka została zrobiona równie "kiepskim" 70-300 Nikorrem G też na 200 tylko z nieco lepszym światłem:

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tedd Zobacz posta
    Tym szkłem da sie robić zdjecia tego rodzaju - ostry pierwszy plan, rozmyte tło.
    Trzeba stosować ogniskowe od 100mm w górę, in więcej - tym lepiej i maksymalnie otwarta przysłona, czyli realnie będzie to około 5,6.

    Diabeł tkwi w szczegółach:
    - rozmycie wzrasta wraz z odległością pierwszego planu do tła, jak będzie blisko, to rozmycie może być mało satysfakcjonujące,
    - z tym szkłem może być problem z ostrością ogólnie a szczególnie własnie powyżej 100mm - choc jako portretowe może być akceptowalne, ale ogólnie jest "takie sobie".
    Cytat Zamieszczone przez marecki_5 Zobacz posta
    Oczywiście, że się da. Zdjęcie które wrzuciłeś było wykonane z parametrami: ogniskowa=200 mm; f=8. Twój obiektyw poradzi sobie z takimi parametrami.Nie przejmuj się onanizmem sprzętowym tylko rób zdjęcia.

    Ta fotka została zrobiona równie "kiepskim" 70-300 Nikorrem G też na 200 tylko z nieco lepszym światłem:

    Dzięki za porady jak już zacznę robić to wrzucę efekty ale z pewnością dokupie jakiś inny obiektyw taki uniwersalny tzn żeby był na różne okazje zdjęcia z wycieczek jak już jestem przy tym temacie to nie bd następnego zakładał to spytam od razu który był by dobry dla moich potrzeb do Nikona d50 ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •