Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1

    Domyślnie Karty pamięci do Nikona D70

    Mam pytanie do szanownego gemium Nikoniarzy
    Mam Nikona D70 i używam kart CF Kingston 256 mb,przydałaby mi się karta większa 512 albo 1024 ale spotkałem się z kilkoma opiniami,że Nikon D70 uszkadza karty większe niż 256 mb,po kilkukrotnym użyciu karty nie da się odczytać i traci się bezpowrotnie zdjęcia.Czy komuś coś na ten temat wiadomo,spotkała go taka przykrość.Będę wdzięczny za odpowiedź i ewent.sugestie jakich kart użyć.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  2. #2

    Domyślnie

    Witam ja uzywam Kingstona o pojemnosciach 512 M i 1 G.
    Ta mniejszej pojemnosci dziala od 7 miesiecy i nic sie z nia nie dzieje wieksza kupilem jakies 2 miechy temu i rowniez jestem zadowolony
    Stosuje jednak zasade ze zawsze przy odlaczeniu aparatu od kompa bezpiecznie usowam sprzet przed wylaczeniem
    System Nikon i Quantuum
    W podpisie nie reklamujemy stron firmowych.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam 512 Kingstona (pomaranczowa) i przez 2 miesiace nic sie nie stalo. Teraz zamierzam kupic 1G Kingstona i zobaczymy. Widzialem juz rozne teorie na temat Kingstonow, ale jak dokladniej poszukasz np. w archiwum to zdarzaly sie podobne wpadki i z kartami innych producentow, wiec moja teoria jest taka, ze poniewaz statystycznie wiecej ludzi uzywa Kingstonow wiec i wiecej slyszy sie o klopotach z tymi kartami

  4. #4

    Domyślnie

    ja mam lexara 1gb - jestem zadowolony. nic się nieprawidłowego nie dzieje.
    konwertyta... Strzelecki.org / Margin.es
    "Wyobraźnia zawsze wyprzedza umiejętności. Dlatego sprzęt to zawsze za mało" ~duChemin

  5. #5

    Domyślnie

    sporo było na forum o kingstonach i jakiejś partii która była wadliwa , ale to chyba przeszłość bo dawno nikt nic nie pisał że coś się złego z tymi kartami dzieje . osobiście mam niebieską 1 gb i jest ok .
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  6. #6

    Domyślnie

    Ja uzywam Sandiska Extreme III 1GB - i niestety musze stwierdzic ze czasami wierzga malenstwo (zdjecia zrzucam przez czytnik w kompie wiec operacje na USB nie maja tu znaczenia) - objaw wierzgania to na szczescie niezbyt czeste zawieszanie sie karty (komunikat chs czy jakos tak na gornym wyswietlaczu) za kazdym razem pomaga wypiecie karty na sekunde i wpiecie z powrotem, byc tak nie powinno ale jest jakos z tym zyje, ciekaw tylko jestem czy tylko ja tak mam? A kupilem ta karte z 2 powodow - przy zdjeciach seryjnych wymiata a po drugie super szybko sie foty na kompa ładuja. No ale bywa upierdliwa co jeszcze mozna by przezyc w karcie z nizszej polki cenowej a nie w tej Popytaj jeszcze uzytkowniow o inne karty - z extreme uwazaj!
    Pozdrawiam: Camrak
    Down Under - the place to be!

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  8. #8

    Domyślnie

    mam 2x kingston 512 (niebieski i pomaranczowy) i fotek nie trace, natomiast czasami na niebieskim uda mi sie zwiesic przegladarke fotek w D70
    D3-sta|16-85VR|105VR

  9. #9

    Domyślnie

    ja mam Sandiska Ultra II 1GB oraz Kingstona 256MB. Korzystam z czytnika przez PCMCIA, z lenistwa robie hot-swap i ZADNYCH problemow przy zczytywaniu, robieniu zdjec.


  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2004
    Miasto
    Okolice W-wy
    Posty
    63

    Domyślnie

    Mialem Kingstona 512 - niebieski.
    Zaczelo sie od wieszania przegladu w D70.
    Nastepnie wieszanie D70
    Na koniec stracilem fotki ze zjazdu w Tomaszowie

    Jak masz wybor to kup Sandiska. mam Ultra II 1GB i zadnych problemow.
    Dodam , ze w instrukcji do D70 Kingston nie wystepuje w tabelce zgodnosci z aparatem.
    MichalP
    Pozdrawiam Serdecznie...

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •