Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Badanie

  1. #1

    Domyślnie Badanie

    Witajcie.
    Proszę o informacje, czy po numerze seryjnym aparatu mozna zaczerpnąć informacji w serwisie nikona odnosnie jego przeslosci - naprawy, awarie, przebieg?
    gdzie ewentualnie moge podjechac zeby mi go zbadali? aparat ponoc ma malo przebiegu okolo 3000 a wygląda na 200 000...

  2. #2

    Domyślnie

    Moze ma 3000 na nowej migawce?

  3. #3

    Domyślnie Badanie

    Jak wyglada na 200000 to na pewno nie ma 3000 chyba ze tak jak wyżej napisał
    Zrób zdjęcie i sprawdź w Exifie, ale tam bedą dane odnośnie aktualnej migawki.
    Mój ma 15000 przebiegu a wyglada jak nowka ze sklepu

  4. #4

    Domyślnie

    w exifie jest niewiele ponad 3000. aparat ma 2 lata a poodchodziły mu gumy z przodu. ponoć nie był używany.. a migawka nie zmieniana takze chcialybm go gdzies zbadac

  5. #5

    Domyślnie Badanie

    Szczerze odpusc sobie ten egzemplarz. Nie wiedziałem ze gumy odchodzą od lezakowania może ktoś myślał ze to odginaniem gum się zdjęcia robi żart.
    Według mnie to pewna jest tylko wymieniona migawka albo co gorsze ta sama stara tylko ze zresetowanym licznikiem co jest możliwe po tym jak moje stare lustro d5000 wróciło z postępu i zamiast prawie 8000 klatek miało pierwsza

  6. #6

    Domyślnie

    Najlepiej chyba z tym pytaniem zwrócić się do serwisu(powinni najlepiej wiedzieć co mogą zdziałać). Przy dobrych wiatrach i dozie szczęścia odpiszą ci na następny dzień

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deputamadre Zobacz posta
    Szczerze odpusc sobie ten egzemplarz. Nie wiedziałem ze gumy odchodzą od lezakowania
    To byś się zdziwił. W moim F5 gdy nim pstrykałem gumy były jak nowe (no, trzymały się). Jak przestałem nim robić zdjęcia to gdzieś po pół roku główna guma (prawy grip) do połowy się odkleiła. A przyrzekam: nie robiłem zdjęć odchylaniem gumy

    Aparat nawet i 10-cio letni może mieć przebiegu 500 klapnięć. Nie widzę w tym nic dziwnego. Mój szef Kupił jakieś 4 lata temu D50 i ostatnio sprawdzałem przebieg to było nieco ponad 1000 klapnięć Poprostu nie ma czasu na hobby.
    A np. mój D300 po pół roku miał ok. 50.000 pstryknięć. Jakbym go sprzedawał i powiedział, że ma tylko 6 m-cy to kupujący by się zastanawiał, czy to nie jakiś przekręt z gwarancją.

    Nie ma reguły. Najlepiej w serwisie poprosić, żeby zrobili przegląd i ocenili jego przebieg. Wewnętrzne mechanizmy też się zużywają i można po ich stanie oszacować przybliżony przebieg. Podobnie jest z samochodami.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    (..)Wewnętrzne mechanizmy też się zużywają i można po ich stanie oszacować przybliżony przebieg. Podobnie jest z samochodami.
    Chyba po zużyciu klocków hamulcowych wywróżysz przebieg Dawno się tak nie rechotałem buhehehe Ciekawe czy w traktorze i kosiarce do trawy wywróżyłby przebieg (motogodziny) po zużyciu mechanizmów wewnętrznych

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Chyba po zużyciu klocków hamulcowych wywróżysz przebieg Dawno się tak nie rechotałem buhehehe Ciekawe czy w traktorze i kosiarce do trawy wywróżyłby przebieg (motogodziny) po zużyciu mechanizmów wewnętrznych
    Nie, nie wywróżę. Dokładnego przebiegu to i nawet licznik Ci nie wyliczy. Można natomiast oszacować czy domniemany przebieg 10.000km w mercedesie 124 jest prawdziwy, czy licznik soatał przekręcony.
    Można sprawdzić stan pewnych części w samochodzie, które nie zużywają się po 30.000-50.000km. Specjaliści potrafią ocenić przebieg z dokładnością nawet do 10.000km a to już jest bardzo dokładny wynik przy przebiegu 200.000km.

    Akurat w kosiarce to przebieg w km nie jest do niczego potrzebny, więc nie wiem po co robisz z siebie pajaca.

    Ja też dawno tak nie rechotałem jak przeczytałem co wypisujesz.
    Może zamiast robić OT zajmij się czymś treściwym.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    (..)w mercedesie 124 (..)sprawdzić stan pewnych części w samochodzie, które nie zużywają się po 30.000-50.000km. Specjaliści potrafią ocenić przebieg z dokładnością nawet do 10.000km a to już jest bardzo dokładny wynik przy przebiegu 200.000km.
    A wpadłbyś na taki pomysł ,że części które poddasz badaniom w celu oszacowania przebiegu mogą być wymienione? A w przypadku mercedesa 124 praktycznie jest pewne ,że dużo części jest wymienionych.

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    Akurat w kosiarce to przebieg w km nie jest do niczego potrzebny, więc nie wiem po co robisz z siebie pajaca.
    Tak samo jest potrzebny jak w aparacie fotograficznym. A co do pajaca - to już ta rola jest zajęta przez Ciebie więc bądź spokojny

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    Ja też dawno tak nie rechotałem jak przeczytałem co wypisujesz.
    Może zamiast robić OT zajmij się czymś treściwym.
    Ja nie robię OT - tylko reaguję na głupoty które wypisujesz ,gdyż jeszcze może ktoś w to uwierzy i zrobi z siebie pajaca w warsztacie prosząc o sprawdzenie przebiegu na podstawie zużytych mechanizmów

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •