Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57

Wątek: Nikon D2x

  1. #41

    Domyślnie

    Przecież on nie ma wbudowanej lampy, więc skąd by się tam wziął przycisk...
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  2. #42

    Domyślnie

    To mniej więcej tak ja byś chciał mieć w pokoju włącznik od światła w kiblu a najlepiej jeden od wszystkiego. Chcesz zgasić w kiblu używasz pstryczka w kiblu. Chyba że jesteś bardzo leniwy i nie chce ci się sięgnąć 3 cm aby wyłączyć lampę na stopce.
    F5 z MF-28, d700, D300, SB-900 Magnifax 4 C-41 i RA-4

  3. #43

    Domyślnie

    no ameryki nie odkryłeś że on nie ma wbudowanej lampy. Czyli mam rozumieć, że aby wykonac zdjecie bez lampy muszę ją wyłączyć na lampie.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez foveon Zobacz posta
    To mniej więcej tak ja byś chciał mieć w pokoju włącznik od światła w kiblu a najlepiej jeden od wszystkiego. Chcesz zgasić w kiblu używasz pstryczka w kiblu. Chyba że jesteś bardzo leniwy i nie chce ci się sięgnąć 3 cm aby wyłączyć lampę na stopce.
    hehe... z jednej strony tak, ale z drugiej...
    Obsługuję imprezę, niezby dużo światła - flesz na sankach - w iTTL, wyłącznik po Fn. Ustawione iso-auto 800-6400. Nie odrywając oka od wizjera mogę zrobić jedno zdjęcie na iso800 z fleszem w jako głównym oświetleniem, za moment drugi - prawie takie samo- tylko ze zastanym. Na kompie stwierdzę które lepsze.
    W takich sytuacjach możliwość wyłączenia flesza przyciskiem na body jest bardzo wygodna
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    hehe... z jednej strony tak, ale z drugiej...
    Obsługuję imprezę, niezby dużo światła - flesz na sankach - w iTTL, wyłącznik po Fn. Ustawione iso-auto 800-6400. Nie odrywając oka od wizjera mogę zrobić jedno zdjęcie na iso800 z fleszem w jako głównym oświetleniem, za moment drugi - prawie takie samo- tylko ze zastanym. Na kompie stwierdzę które lepsze.
    W takich sytuacjach możliwość wyłączenia flesza przyciskiem na body jest bardzo wygodna
    Ja tak właśnie mam ustawione fn i bardzo sobie to chwalę, ale nie wiem czy d3mane'owi nie chodziło o wyłączenie na stałe.
    Mnie czasem jest dość niewygodnie przy częstym używaniu, a co gorsza zdarza mi się wypalić lampę kiedy tego nie chce (przy operowaniu spustem jakoś osłabiam nacisk na fn ):
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  6. #46

    Domyślnie

    nie chodzi mi na stale, tylko tak jak kolega napisal. jakie fn?

  7. #47

    Domyślnie

    Klawisz Funkcujny - powyżej albo poniże klawisza podglądu GO.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #48

    Domyślnie

    jakos nie moge znalec...

  9. #49

    Domyślnie

    patrząc od przodu na body - przyciskowi, który jest z lewej strony bagnetu (wygodniej ten niższy pod przyciskiem go) możesz przypisać taką funkcję, ale tak na prawdę to zacznij od instrukcji - tam jest podana ta opcja (:
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  10. #50

    Domyślnie

    ale po wcisnieciu tego przycisku aparat przechodzi na cropa..

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •