Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Który filtr nakręcić "na stałe"

    UV, Polar czy Sky
    Do cyfry
    Wolałbym UV, ale zastanawiem się nad polarem, sky raczej odpada, ale jak powiecie że warto...
    Ogólnie chce kupic coś dobrego(Heliopan, B+W), więc wydam na to ćwierć tysiaka, więc nie chce czegoś co miże mi przeszkadzać. Chodzi główni o ochrone, ale poprawa jakości zdjec też mile widziana. Nie wiem tylko na ile to jest widoczne w cyfrze....
    Never say never

  2. #2

    Domyślnie

    UV jest filtrem neutralnym, skylight 1A leciutko ociepla zdjęcie, 1B nieco mocniej, polara używamy tylko gdy jest niezbędny...poczytaj poradnik z mojej stronki
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    polar na stałe?
    co za pomysł
    przecież on zabiera sporo światła, a to tylko jeden z powodów na nie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    do ochrony to UV. a co do polara to poczytaj sobie do czego sluzy bo napewno nie do ochrony
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  5. #5

    Domyślnie

    Załórz UV-ke, to wystarczy

  6. #6

    Domyślnie

    Poleccie mi jakis dobry filtr UV (ale w rozsadnej cenie) i podpowiedzcie jak to zamontowac


  7. #7

    Domyślnie

    do ochrony obiektywu to dekielek jest a nie filtr. Nie wiem co za moda na zakładanie na stałe filtrów jako ochrona? Filtr zakładamy w sytuacji wymagającej tego i tylko wtedy. Gdyby produceni obiektywów uważali to za stosowne i nie pogarszające jakości zdjęć to zakładali by ochronną-wymienną neutralną szybkę z powłokami a tak nie jest. kazda dodatkowa warstwa szkła pogarsza tylko jakość.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostrowski_marci Zobacz posta
    do ochrony obiektywu to dekielek jest a nie filtr. Nie wiem co za moda na zakładanie na stałe filtrów jako ochrona? Filtr zakładamy w sytuacji wymagającej tego i tylko wtedy. Gdyby produceni obiektywów uważali to za stosowne i nie pogarszające jakości zdjęć to zakładali by ochronną-wymienną neutralną szybkę z powłokami a tak nie jest. kazda dodatkowa warstwa szkła pogarsza tylko jakość.
    W czasie robienia zdjęć też polecisz dekielek? Ja mam UV-ki na wszystkich szkłach i różnic nie widzę. Wiadomo jednak, że jak już kupować to te sprawdzonych marek i trochę droższe, kiepski filtr może zostawic jakiś ślad na zdjęciach.
    Przynajmniej raz filtr uratował mi szkło, koszt wymiany filtra był o wiele tańszy niz wymiana przedniej soczewki.
    Dobry stosunek jakości do ceny reprezentują chwalone Hoya UV HMC.
    Pozdrawiam
    Rafał


  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Do ochrony to ... DEKIELEK i oslona p. sloneczna, chyba, ze robisz zdjecia na rajdach samochodowych, w podla pogode, na pustynii czy innych warunkach ekstremalnych.

    Na kiepskie szklo zalozysz kiepski filtr to juz bedzie tragedia fotograficzna, a czesto dobre UV bedzie drozsze od szkla ktore chcesz chronic (np. 18-55 czy inny taki wynalazek).

    Nie licz, ze filtr nawet wielopowlokowy poprawi Ci jakosc zdjec, nie ma szans. Co najwyzej je jeszcze pogorszy.
    Poprawa byla widoczna jedynie w szklach bez powlok (ruskie za 20 zl i filtr za 300 zl) albo w ktorych powloki byly marne (tez ruskie ale MC, np. Mir 24H).

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •