Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1

    Domyślnie Markoflash - Seria Mini Flash

    Witam

    Interesuje mnie fotografia produktów, czyli namiot bezcieniowy itp oraz może w przyszłości jak znajdę chetne fotografia portretowa.
    W związku z tym mam pytanie czy ktoś posiada, używa lampy Markoflash Mini Flash 180Ws (Delicacy D-180) - cena około 350zł ??
    Ostatnio edytowane przez kacperek ; 14-12-2006 o 21:51

  2. #2

    Domyślnie

    Jak duze te produkty chcesz fotografowac bo jak wieksze od pudelka zapalek i chcesz to miec wszystko w GO to 180Ws to zdecydowanie za malo.
    Pozdrawiam Karol

  3. #3

    Domyślnie

    Jesteś pewny?

    Niech się jeszcze ktoś wypowie ale coś mi się wydaje, że trochę przesadzasz.
    Tzn wszystko zależy jeszcze od odległości źródła światła od modela.

  4. #4

    Domyślnie

    Chcesz miec zdjacia bez przerysowan perspektywicznych to musisz uzyc obiektywu z ogniskowa minimum 50mm, do tego zeby obiekt zmiescil sie w GO to musisz solidnie domknac przyslone, softbox a tym bardziej rozsadny namiot bezcieniowy zjadaja sporo switla. 180 Ws to naprawde malo. Robie sporo zdjec produktow i czasami 2x 300Ws to za malo wcale nie do takich duzych przedmiotow.
    Pozdrawiam Karol

  5. #5

    Domyślnie

    Tutaj masz zreszta przyklad, pierwsze zdjecie z brzegu:
    Ogniskowa 50mm przyslona 10 i to wcalnie nie wystarczylo by przy czyms troche wiekszym, popatrz na osłone za obiektywem. Zdjecie zrobione przy 2x 600 Ws co prawda nie na pelnej mocy ale obie z ponad polowa, nie pamietem juz dokladnie ile.
    Pozdrawiam Karol

  6. #6

    Domyślnie

    to zdjęcie było robione w namiocie czy z softboxami??
    pozdrawiam Piotr


  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    a jak daleko od obiektu fotografowanego były te softboxy?

    Pytam bo ja dziadowską żarówką błyskową z parasolką z powodzeniem oświetlałem prawie całą postać do zdjęć. I dlatego się dziwię nieco, że tak mocne lampy "nie dają rady". A taka żarówka to ma ze 60 Ws pewnie...

    Oczywiście nie mam zamiaru udowadniać, że ty się mylisz a ja mam rację.

    Ot po prostu się dziwię i tyle

  9. #9

    Domyślnie

    Jeden jakies 1,5 a drugi metr. Moze deko wiecej
    Przy takiej fotrografii naprawde potrzeba sporo swiatla.
    Pozdrawiam Karol

  10. #10

    Domyślnie

    Czytam i oczom nie wierzę......to dla kogo oni produkują te lampy o mocy 180-200Ws??
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •