Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    Eh potraficie chłopaki zdołować
    Poszukiwany sponsor.

  2. #22
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Czyli reasumując: takie lampki 180Ws - 200Ws wystarczą dla zabaw z portrecikiem w domowym studio, natomiast do namiotów bezcieniowych to stanowczo za mało?

  3. #23
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    niekoniecznie za mało. Bo wtedy przystawia się je blizej. Zalezy jakie przysłony chcesz osiągnąć.
    W portrecie robi sie na f=2 czy 2,8, natomiast wyroby w stoliku bezcieniowym robi się bardziej przymknietych przysłonach, by weszły całe w głębie ostrości. Najśmieszniej jest że najmniejsze rzeczy - w makro - próbuje sie pracowac na f=22 czy 16. A większe rzeczy mogą wyjść na f=8
    Czyli wszystko jest płynne - zalezy od efektu jaki chcesz osiagnąć, jak daleko będą stały lampy, jak gęsty będzie materiał softboxu czy namiotu bezcieniowego itd, itd.
    Nie podam mocy jaka będzie wystarczająca - nie wiem. Bezpieczniej mieć mocniejsze lampy z regulacją mocy, bo je mozna przygasić (o ile lampa ma te funkcje i ile przysłon mozna przygaszać)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #24
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    No tak, czyli w sumie... jak zawsze - dopóki się samemu nie spróbuje to nie wiadomo

    Hmm.. a może tak ktoś z posiadających studio, z dużymi mocami, możliwościami i umiejętnościami poświęciłby się, pstryknąłby kilka zdjęć całej osoby przy takim mniej więcej ustawieniu (najchętniej iso200 ) - osóbka, jedna lapma jakieś 3 m od tej osoby, po skosie, z drugiej strony blenda jakaś, drugie podobne, tylko z dwoma lampami po dwóch stronach osoby portretowanej, z parasolkami i bez, z innymi jakimiś akcesoriami ale bez piesków i innych bocianów, pokazał te zdjęcia wprost po wywołaniu, ich parametry i opisał moce lamp przy danych zdjęciach? Przydało by się to pewnie nie tylko mnie, tak organoleptycznie to na moniaczku zobaczyć .. Jeśli piszę jakoś niefachowo, to wybaczcie
    Ostatnio edytowane przez pebees ; 01-01-2007 o 20:45

  5. #25

    Domyślnie

    myślę że najprościej wybrać się na kolejne warsztaty do Łodzi i samemu po eksperymentować
    pozdrawiam Piotr


  6. #26

    Domyślnie

    Dokladnie tak jak pisze Gawronnek, 30 minut pracy w studiu da Ci o wiele wiecej niz tydzien ogladania zdjec,
    Pozdrawiam Karol

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    Czyli reasumując: takie lampki 180Ws - 200Ws wystarczą dla zabaw z portrecikiem w domowym studio, natomiast do namiotów bezcieniowych to stanowczo za mało?

    Cztery lampy z założonymi softboxami, ograniczone do minimum, namiot bezcieniowy, zdjecie obrączki na białym
    tle - wymagana przysłona f 32.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  8. #28

    Domyślnie

    A nie możesz odsunąć lamp od namiotu bezcieniowego?

  9. #29

    Domyślnie

    Oczywiście, że mogę i tak robię

    Tak chciałem przedstawić ile światła jest- że całkiem sporo.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 06-01-2007 o 01:38
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  10. #30

    Domyślnie

    dziwna sprawa, bo moj kolega robi zdjecia na stocki dwoma lampami 100Ws i sb-800 od dolu i wychodza bardzo dobre fotki

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •