Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57
  1. #1

    Domyślnie Pomocy!!! Który szeroki obiektyw?!

    Witam

    Mam dylemat i myślę że mi pomożecie w wyborze szkiełka.
    Otóż chcę kupić szeroki obiektyw... Przenzaczyć na niego mogę 1200PLN. Myślałem nad Samyang 14mm F2.8 IF ED UMC, ale zauważyłem, że podobno jest i jego poprawiony braciszek Falcon 14mm f/2.8 IF ED UMC (szkiełko kupuje pod N d90). I teraz mam do Was pytanie, który byście mi bardziej doradzili kupić. Wiem, że google nie gryzie, ale już od tych artykułów mi się plącze w głowie. Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny.

  2. #2

    Domyślnie

    Teoretycznie Samyang i Falcon to "jeden pieron".
    Od niedawna nawet praktycznie - Falcon przestaje istnieć jako samodzielna marka.

    Szkło godne polecenia za te pieniadze. Ale pytanie - czy faktycznie chcesz go kupić i do czego, bo to jest do FF. Fakt że użyjesz z D90, ale da Ci 21mm. No i bez AF, ale przy tej ogniskowej, to mały problem.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  3. #3

    Domyślnie

    tedd jestes pewien ze to jest obiektyw pod FF? Z tego co wiem to jest fish pod DXa.....a przynajmniej tak sie zachowuje
    AdrianD jezeli szukasz szerokiego szkla to uzywke Sigme 10-20 poszukaj bo warto.....a fish to juz inna bajka, inna nieco fotografia i brak AF No i Samyang i Falcon to faktycznie to samo

  4. #4

    Domyślnie

    Greg fish do dx to S/F 8mm 3,5 a 14mm 2,8 to jest UWA pod FX.
    co do różnic między samyang a falcon to nie było prawie żadnych, było bo już nie będzie falconów itp itd tylko sam samyang
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    tedd jestes pewien ze to jest obiektyw pod FF? Z tego co wiem to jest fish pod DXa.....a przynajmniej tak sie zachowuje
    AdrianD jezeli szukasz szerokiego szkla to uzywke Sigme 10-20 poszukaj bo warto.....a fish to juz inna bajka, inna nieco fotografia i brak AF No i Samyang i Falcon to faktycznie to samo
    Jestem pewien. Fish Samyanga to 8mm. Swoja drogą bardzo dobry.
    Ale ja powyżej - musisz być pewien że chcesz mieć fisha, bo to szkło specyficzne jezelichodzi o oddawanie geometrii.
    Brak AF jest mało istotny przy tej ogniskowej, lub nawet prawie nieistotny, ale to już zależy od indywidualnego punktu widzenia.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie ja chcę kupić do 1200zł "nowy" trochę szerszy obiektyw i chcę własnie żeby delikatnie oddawało geometrię, nie tak jak przy 8mm.
    Fish 8mm swoją drogą będzie jeśli pieniądze na to pozwolą

    A może zamiast tego 14mm bardziej polecicie mi tego fish'a 8mm?
    Ostatnio edytowane przez AdrianD ; 17-07-2010 o 09:29

  7. #7

    Domyślnie

    14mm dostał ode mnie czerwoną kartkę za wąsowatą dystorsję, chyba że coś się zmieniło w tej kwestii, albo jest jakiś sposób na jej automatyczne korygowanie w komputerze. Jeśli nie - to to szkło odpada (poza tym to jest pod pełną klatkę, wg mnie bez sensu to kupować pod DX). Ja bym dozbierał i się przyjrzał Sigmie 10-20 którejś, a najlepiej Tokinie 11-16/2.8.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #8
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    14mm dostał ode mnie czerwoną kartkę za wąsowatą dystorsję, chyba że coś się zmieniło w tej kwestii, albo jest jakiś sposób na jej automatyczne korygowanie w komputerze.
    PTlens, rowniez jako plugin do PS.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam 14tke, bardzo dobra, bardzo ostra, pieknie odwzorowuje, większość moich zdjęć to panoramy i składam je 14tką, jakoś mi dystorsja w tym nie przeszkadza.
    W ogóle na dx dystorsja moim zdaniem nie jest tak duża żeby skreślać to szkło,
    a jak się komuś chce to nabywa PTlens albo bawi się samemu z prostowaniem - ja jeszcze żadnego zdjęcia nie potrzebowałem prostować.
    Aha...
    i jest genialna pod słońce!
    48ProjectBlog[/CENTER]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    PTlens, rowniez jako plugin do PS.
    Mówisz, że PTlens ładnie prostuje tego Samyanga? Jakiegoś sampelka gdzieś można by zobaczyć?
    Bo w tedy to całkowicie zmienia postać rzeczy.
    Ta dystorsja, którą widziałem na zdjęciach przykładowych, jest nie do przyjęcia (fale).
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •