Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Otóż jest sobie Hasselblad 500C/M, mało używany, od nowości w rodzinie.
    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Obawiam się więc, że albo mam jakąś nieoryginalną matówkę
    Te dwie sprawy raczej się wykluczają, no chyba, że ktoś Ci podczas snu podmienił. Przejdź się do P. Bykowskiego na Czerniakowską. Na bank pomoże, bo jeszcze nie było tak, żeby nie pomógł.

    pozdrawiam,

    M.

  2. #12

    Domyślnie

    No nie wykluczają się... Aparat był 'w rodzinie' i używał go mój ojciec. Mam do niego tę matówkę, która jest w aparacie i jeszcze leżą jakieś inne ale bez tego 'split-image', więc się nimi nie interesowałem. W każdym razie mam kilka matówek...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    No nie wykluczają się... Aparat był 'w rodzinie' i używał go mój ojciec. Mam do niego tę matówkę, która jest w aparacie i jeszcze leżą jakieś inne ale bez tego 'split-image', więc się nimi nie interesowałem. W każdym razie mam kilka matówek...
    Fakt, model 'z Ojcem' wygodnie dla siebie opuściłem

    Tak czy inaczej - na kłopoty Bykowski. Tanio, sprawnie, czysto

  4. #14

    Domyślnie

    Wczoraj o 1 w nocy miałem natchnienie i zajrzałem do aparatu. Matówka wydaje się być oryginalna, bo ma identyczną ramkę i budowę co ta typowa hasselblatowska, bez klina. Uchyliłem też tylną kurtynę i palcem popychałem lustro: wtedy zmieniała mi się ostrość. Podejrzewam więc, że mogło się coś z wiekiem wyrobić, jakieś poduszki amortyzujące czy coś i być może lustro opada odrobinę za nisko.

  5. #15

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samek Zobacz posta
    Z przykrością, ale i premedytacją Pana Wiesława Adamczyka nie polecam.
    Jest przesympatyczny i wydawałoby się pozytywnie nawiedzony, ale wręcz odrażająco niesłowny.
    W dodatku zamiast przesmarować mi migawkę w działającej M3 po prostu ją popsuł. Sprawa ciągnęła się od lutego do teraz, spieprzoną Leicę odesłał mi dopiero po interwencji na Postępu 19, czyli pod drugim adresem z jego www.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  7. #17

    Domyślnie

    a ja z czystym sercem Pana Wiesława Adamczyka polecam. Fakt nie jest tani, ale naprawił moją mamiye tak, że "mucha nie siada".
    x-t10

  8. #18

    Domyślnie

    No i sprawa się wyjaśniła... Aparat ma się dobrze i został skalibrowany przez p.Adamczyka do ustawień fabrycznych. Okazało się, że winna była matówka, która okazała się rosyjska. Okazało się, że p.Adamczyk jest szybki (zrobił to praktycznie przez weekend) i kalibracja aparatu nie jest droga (150zł). Aparatu jeszcze nie odebrałem z braku czasu, ale póki co polecam.

    No i teraz kolejne pytanie. Czy ktoś próbował innych matówek niż rosyjskie? Na Ebayu amerykańskim jest ich trochę. Jedne są produkowane w USA przez jakieś fotograficzne manufaktury, inne są z Hong-Kongu. Ktoś miał z nimi styczność i może coś polecić. Tylko split-image i tylko do $100

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Tylko split-image i tylko do $100
    Ja mam w swojej Bronisławie wyrób Ricka Olesona: http://rick_oleson.tripod.com/index-175.html

    Matówka raczej jasna i sensownie wykonana. Do zalet należy dodać bardzo dobry kontakt z Rickiem i niską cenę (30 USD z przesyłką). Na liście nie ma Hasselblada z tego co widzę i jest teraz jakiś zator... ale najlepiej po prostu do niego napisać.

    Poleciłem ją kumplowi do Rolleia SL66 i sobie też bardzo chwali.
    flickr | momenty.net
    Wyobraźnia i parę szkiełek.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •