Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie D90 i walka o gwarancję

    Witam
    Jak wielu, i mnie dotknął problem z serwisem Nikon Polska...

    Sytuacja wygląda następująco: 11 lipca 2009 kupiłem aparat. Dwunastomiesięczna gwarancja producenta jest więc ważna do 11 lipca 2010.

    W kwietniu wysyłałem aparat na wymianę gum w ramach gwarancji (aparat był w serwisie 6 dni). Jak stanowi art. 581 par. 2 KC gwarancja zostaje przedłużona o czas naprawy.

    Dnia 8 lipca wysłałem aparat kurierem ponownie na ulicę Postępu 1 w Warszawie, w związku z wadliwym działaniem AF korpusu. Przesyłka została odebrana przez adresata 9 lipca 2010, godzina 10:21. Więc gdy aparat dotarł do serwisu, był jeszcze na gwarancji.

    Wczoraj (15 lipca) otrzymałem maila, że sprzęt dotarł i jest poza gwarancją. Koszt naprawy 197zł...



    Dziś mam zamiar do nich dzwonić i pytanie - jak z nimi rozmawiać ??
    Przecież aparat dotarł do nich jeszcze na gwarancji, nawet jeśli nie przedłużymy terminu o poprzednią naprawę. Został odebrany przez nich 9 lipca, na co mam potwierdzenie na stronie WWW kuriera. Ja dotrzymałem swoich obowiązków zawartych w umowie gwarancyjnej, wypadało by, aby i oni postawili się odpowiednio w tej kwestii
    Wygląda na to, że po prostu szukają jelenia....

    Ktoś ma jakieś pomysły, jak załatwiać sprawę ??
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar mike555
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Zależy od rodzaju gwarancji. Czasami Ticket jest otwierany w ndiu, kiedy zadzwonisz do nich i zgłosisz awarię, a sprzęt niezwłocznie wyślesz.
    W innym przypadku stawiałbym na datę dostarczenia przesyłki (analogicznie - tak, jakbyś odwiedził*serwis osobiście).

    Sprytnie :/ Ciebie chcą "zrobić w balona" - 9 lipca to piątek, 11 to niedziela, a (teoretycznie) w pon już nie masz gwarancji.
    pozdrawiam, mike
    "Inspiracja istnieje, ale musi zastać cię przy pracy."

  3. #3

    Domyślnie

    powiedz im grzecznie Twoją wersję - najlepiej w formie listu poleconego priorytetowego z potwierdzeniem odbioru lub @ (ale tych podobno nie czytają (?)). Poinformuj ich także że jeśli Twoja sprawa nie zostanie załatwiona tak jak to wynika z przepisów gwarancji to poinformujesz o łamaniu prawa gwar. np. federację konsumentów i samego gwaranta. Tak bym zrobił w pierwszej kolejności.

  4. #4

    Domyślnie

    Zadzwoniłabym do nich, trzymając w ręku list nadawczy. Jeśli rozmowa telefoniczna nie pomoże- wysłać oficjalny list a później do Rzecznika Praw Konsumenta. Z doświadczenia wiem, że to ostatnie działa na firmy jak płachta na byka

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar mike555
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    96

    Domyślnie

    A tutaj namiary na "łokik" w twoim obszarze:
    http://www.uokik.gov.pl/problemy.php...o=39&x=45&y=16
    pozdrawiam, mike
    "Inspiracja istnieje, ale musi zastać cię przy pracy."

  6. #6

    Domyślnie

    Zasady udzielanej przez producenta/dystrybutora gwarancji nie muszą być jednakowe, każdy coś tam po swojemu na swoją korzyść kombinuje, ale z reguły jeżeli okres gwarancji przedłuża się z uwagi na naprawę usterki, to ten "extra" czas dotyczy jedynie usterki będącej powodem tej naprawy. Zgodnie z tym jeżeli coś ci się przedłuża, to tylko gwarancja na gumy, a nie AF. Jesteś w tej dobrej sytuacji, że aparat dotarł jeszcze przed czasem i tego bym się trzymał. Sprawdź jeszcze, czy w gwarancji nie ma zapisu o następnym dniu roboczym, jeżeli koniec gwarancji przypada na dzień wolny od pracy. A reszta, to już jak koledzy pisali: oficjalne pismo poleconym, a jak nie poskutkuje to UOKIK.
    clusca
    Fufu X

  7. #7
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    473

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clusca Zobacz posta
    Zasady udzielanej przez producenta/dystrybutora gwarancji nie muszą być jednakowe, każdy coś tam po swojemu na swoją korzyść kombinuje, ale z reguły jeżeli okres gwarancji przedłuża się z uwagi na naprawę usterki, to ten "extra" czas dotyczy jedynie usterki będącej powodem tej naprawy. Zgodnie z tym jeżeli coś ci się przedłuża, to tylko gwarancja na gumy, a nie AF. Jesteś w tej dobrej sytuacji, że aparat dotarł jeszcze przed czasem i tego bym się trzymał. Sprawdź jeszcze, czy w gwarancji nie ma zapisu o następnym dniu roboczym, jeżeli koniec gwarancji przypada na dzień wolny od pracy. A reszta, to już jak koledzy pisali: oficjalne pismo poleconym, a jak nie poskutkuje to UOKIK.

    Jeżeli gumy były wymieniane w ramach gwarancji, to ta jest przedłużana o czas naprawy. A to o czym piszesz, to okres gwarancji na wymienioną rzecz (zazwyczaj w przypadku drobnej naprawy - pół roku od naprawy, natomiast w przypadku "poważnej" naprawy - powinien biec od nowa dla całego sprzętu). Więc w opisywanym przypadku gwarancja na aparat powinna być przedłużona o czas naprawy, zaś gumy teoretycznie powinny być na gwarancji pół roku od naprawy.
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar ra-fal
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    98

    Domyślnie

    masz jeszcze niezgodność towaru z umową i ja zawsze reklamuję na tej podstawie bo i termin 14 dni, a gwarancja to różnie; warunki gwarancji określa gwarant, a te są bardziej jemu przychylne, on je napisał; http://www.prawo.egospodarka.pl/39215,Niezgodnosc-towaru-z-umowa-a-odpowiedzialnosc-sprzedawcy,1,84,1.html i sama ustawa http://lex.pl/serwis/du/2002/1176.htm
    Rafał

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ra-fal Zobacz posta
    masz jeszcze niezgodność towaru z umową i ja zawsze reklamuję na tej podstawie bo i termin 14 dni, a gwarancja to różnie; warunki gwarancji określa gwarant, a te są bardziej jemu przychylne, on je napisał; http://www.prawo.egospodarka.pl/39215,Niezgodnosc-towaru-z-umowa-a-odpowiedzialnosc-sprzedawcy,1,84,1.html i sama ustawa http://lex.pl/serwis/du/2002/1176.htm
    To w ramach tej ustawy powiedz koledze jak ma udowodnić, ze usterka istniala w momencie zakupu i ujawniła się dopiero pod koniec roku użytkowania?
    Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamirq Zobacz posta
    To w ramach tej ustawy powiedz koledze jak ma udowodnić, ze usterka istniala w momencie zakupu i ujawniła się dopiero pod koniec roku użytkowania?
    W każdym temacie o gwarancjach pada to pytanie, i zawsze ta sama odpowiedź - Sklep/producent sprzedaje aparat, w którym AF miał działać. teraz nie działa więc sprzęt nie jest nie zgodny z opisem producenta/sprzedającego. Prawie zawsze to wystarcza. Czasami mogą chcieć udowodnienia,że tak już było itp, ale przeważnie nie bo może się to dla nich źle skończyć w razie interwencji rzecznika.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •