Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D90 / Sony NEX-5 /Olympus PEN

    Hmmm - zastanawiam sie nad kupnem dodatkowego aparatu - tanszy niz moje D300 - zeby miec na wakacje i chcialbm polaczyc przyjemne z pozytecznym.

    Interesuje mnie cos co mozna wziasc na plaze i praktycznie wszedzie bez wiekszej obawy ze ktos mi to zakosi (choc wszystko teraz kradna).
    Interesuje mnie rowniez zakup kamery video - wiec jestem ciekaw jak sprawuje sie Sony NEX-5 w filmowaniu i rowniez jak jest zachowywany dzwiek.
    D90 - jest super jako drugie body ale w sumie najwieksza z calej trojki.
    Olympus ma dobre opinie jest maly ale filowanie jakies tam - nie jak NEX-5
    A sony jak to Sony - jestem ciekaw jak wychodzi filmowanie z niego i czy jest ograniczenie w czasie nagrywania tak jak w D300s czy D90 do 5 minut.

    Macie jakies swoje spostrzezenia , opinie, sugestie?
    To ma byc wakacyjny aparat i podreczny na codzien.
    Nikus DeTrzysta'S i szklarnia z owocami Sigmusia i Nikusia oraz malutkiej Tokinki - do tego blyszczyk na 9setce

  2. #2

    Domyślnie

    mam podobny dylemat, ale wydaje mi sie, ze mysle o czyms wiekszym niz ty...
    dlatego, ze do szczescia brakuje mi tylko malego, ladnie rysujacego cropowego 35/1.8 albo 35/1.4.
    nie upieram sie przy wersji 1.4. niestety, w Canonie ani tego ani tego nie ma i pozostaje fajne, acz
    nie idealne 35/2. do spoly z trabantem 450D (to juz mam) bardzo sensowny zestaw, gabarytowo
    nadal znosny (normalnie uzywam wiekszego kloca)

    w Nikonie taka opcje masz. D3000 czy nawet jakis niezajezdzony D60, zapiac do tego 35/1.8 i cieszyc
    sie zdjeciami. bedzie to wieksze niz bezlusterkowce, ale jakosc obrazka podobna, a zgodnosc mocowania
    moze byc czasem pomocna.

    nie upieram sie, ze to najlepsze rozwiazanie w twoim przypadku, ale potencjalnie obmacaj w sklepie
    i ocen czy pasuje ci jako aparat "do torebki"

  3. #3

    Domyślnie

    Przy obecnej cenie nowej puszki ok. 1000 zł stawiam na D3000 - bez wchodzenia w obce systemy

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    155

    Domyślnie

    dorzuce swoje trzy grosze,

    sam mam e-pl1, fajny aparat – maly, poreczny, calkiem ergonomiczny (tylko kolek niema).
    Problemem sa raczej szkla 14–42 jest spoko, ale pieknego GO to nie doswiadczysz.
    17/2.8 fajnie szkielko ale.. cena z nim jest juz troche chora

    Moim zdaniem, bierz Nexa, z 16/2.8 – cena, apsc, obrazek

    ps. po co kupowac drugie lustro.. takie oszukiwanie sie troche – niby mniejsza ale nie do konca
    Sb900

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jot Zobacz posta
    dorzuce swoje trzy grosze,

    sam mam e-pl1, fajny aparat – maly, poreczny, calkiem ergonomiczny (tylko kolek niema).
    Problemem sa raczej szkla 14–42 jest spoko, ale pieknego GO to nie doswiadczysz.
    17/2.8 fajnie szkielko ale.. cena z nim jest juz troche chora

    Moim zdaniem, bierz Nexa, z 16/2.8 – cena, apsc, obrazek

    ps. po co kupowac drugie lustro.. takie oszukiwanie sie troche – niby mniejsza ale nie do konca

    Dokladnie - dlatego sie zastanawiam nad czyms poreczniejszym i zeby jeszcze jakies przyzwoite video z wakacji mozna bylo robic
    Nikus DeTrzysta'S i szklarnia z owocami Sigmusia i Nikusia oraz malutkiej Tokinki - do tego blyszczyk na 9setce

  6. #6

    Domyślnie

    na pewno mniejsza ale chodziło też o coś tańszego

  7. #7

    Domyślnie

    a może coś w stylu Samsunga EX1 (TL500)?
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  8. #8

    Domyślnie

    Wkradl jeszcze jeden pomysl
    Panasonic G2 badz GF1 - dobry bylby wybor GH1 - jednakze za drogi

    Czyli pozostali w rywalizacji NEX-5, E-PL1 - Panasonic G2 oraz GF1
    Panasoni G2 - jes wiekszy od pozostalych.
    Kryteria sa takie ze ma robic przyzwoite fotki oraz videofilmowanie przynajmniej 720p/30fps
    Nikus DeTrzysta'S i szklarnia z owocami Sigmusia i Nikusia oraz malutkiej Tokinki - do tego blyszczyk na 9setce

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •