Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76
  1. #21

    Domyślnie

    Przy poprawce bedzie zmiana scenerii na mniej kontrastowa co pozwoli uniknac wypelniania cieni. BAlns bedzie na sztywno, tylko powiedzcie - ustawiac temperature czy ustawic np chmurki i na tym bazujemy ?

    Reszta podpunktow juz zostala spelniona praktycznie w 99%

  2. #22

    Domyślnie

    Spiesze doniesc ze dzieki uprzejmosci Pana Grzegorza Bryly ze sklepu Photo4B zostanie mi wypozyczony do testow filtr Light Cratf Workshop ND500. Cieszy mnie to niezmiernie gryz filtr ten nadaje sie idealnie do porownania z filtrem HOYA ND400. Inicjatywa wyszla ze strony sklepu takze tym wieksze podziekowania za zainteresowanie i udostepnienie dodatkowego zawodnika.
    Wobec powyzszego testy zrobic bedzie mozna w 2 kategoriach gestosci - 10cio stopowe i 9cio stopowe

  3. #23

    Domyślnie

    Bardzo mnie to cieszy, bo właśnie zastanawiam nad tym filtrem, a o opinie dosyć ciężko tak więc fajnie będzie go porównać. Czekam z niecierpliwością na test.

  4. #24

    Domyślnie

    Troszkę to potrwa bo najpierw filtr musi do mnie z Polski dotrzeć. Ale na razie szukam czasu i pogody na powtórkę fufu i dołożenie D200

  5. #25

    Domyślnie

    to chyba szybciej ja zrobie swoje prownanie
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    Tylko proszę nie zakładaj żadnego polara na te szaraki Przypuszczam że w pierwszym teście różne ustawienie polaryzacji i AWB mogło mieć spory wpływ na wynik końcowy. No i koniecznie zrób zdjęcie bez filtra oraz podaj parametry ekspozycji żeby można było ocenić czy te 10ev to 10ev Trzymam kciuki za test bo tematyka bardzo mnie interesuje.

  8. #28

    Domyślnie

    Ja zamowilem b+w 3.0 - jak dostane wrzuce fotki pogladowe.

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    fakt, jest Auto
    no to test można wyrzucic do kosza. Kiedyś zrobiłem sobie zdjęcia na auto przez dwa filtry UV, które są właściwie bezbarwne. WB został dobrany w Auto inaczej o kilkaset kelwinów !!! Zdjęcia się bardzo różniły. To wtedy wyszło mi przypadkiem, nie był to test. Potem to sprawdziłem "laboratoryjnie". Ale w konsekwencji posprzedawałem wszystkie rózne filtry UV i kupiłem jednakowe.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-07-2010 o 10:16
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    No przecież już ustaliliśmy że ten wątek zostaje jako poglądowy a nie jako wyznacznik stanu faktycznego

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •