Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie D700 brudna matryca i matówka

    Problem banalny. D700 - 30.000 klatek. Częste zmiany obiektywu w terenie. Syf na matówce i matrycy. Będę strzelał kilka wirtualnych podróży i nie chce mi się stemplować plamek. Co robić w Gdańsku/Gdyni???? Tego elektronicznego wzorca kurzu nie dotykam bo w to nie wierzę.
    Opcje...
    1. Sam tego nie tknę...
    2. Wysyłać do serwisu w Warszawie? Gdzie? Który???
    3. Jakieś inne pomysły?

    Pomocy...
    Dawid Linkowski - anonimowość w sieci to fikcja
    dalej podpis był nieregulaminowy

  2. #2

    Domyślnie

    jeżeli poz. 1 ni e wchodzi w rachubę, to opcja nr 2 kiepska - odebrałem brudniejszą matryce niż oddałem (150 złotych w plecy), najlepiej popytać i poszukać o "pana złota rączka" w okolicy
    D ........... i szpargały
    www.f-lex.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Syf na matówce nie będzie widoczny na zdjęciach. Syf na matrycy spróbuj przedmuchać dobrą gruchą z wentylem.
    Ostatnio edytowane przez swider ; 10-07-2010 o 21:12 Powód: lit.

  4. #4

    Domyślnie

    cyfrowe.pl w Gdańsku na Kartuskiej za 30-40 zł wyczyszczą Ci matrycę na mokro. Rano oddajesz popołudniu odbierasz.
    Nikon FX

  5. #5

    Domyślnie

    Matowke tez mozna sprobowac wyczyscic - oczywiscie _bez dotykania_ jej!!!

    Wystarczy podgiac drucik, ktory ja przytrzymuje na miejscu w body, delikatnie wyciagnac, przedmuchac gruszka (NIE DOTYKAC!) i kurz/pylki powinny zniknac.
    Na matowce raczej plam innego rodzaju byc nie powinno.
    Oczywiscie warto zrobic to z matowka wyjeta z body calkowicie, zeby ten kurz i pylki nie osiadly np. na matrycy

    A o czyszczeniu matrycy na tym forum zostalo juz chyba wszytko powiedziane.... search&destroy!
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Gwarantuję ,że po opuszczeniu matówki w celu wydmuchania jednego pyłka wleci kilka innych. Pozostaje się tylko z nimi oswoić. Niestety walka z najdrobniejszymi pyłkami jest walką przegraną
    A napisz kolego na jakiej dziurce czynisz te panoramki?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Gwarantuję ,że po opuszczeniu matówki w celu wydmuchania jednego pyłka wleci kilka innych. Pozostaje się tylko z nimi oswoić. Niestety walka z najdrobniejszymi pyłkami jest walką przegraną
    A napisz kolego na jakiej dziurce czynisz te panoramki?
    Sferyczne? 16mm
    Inne - od 35 do 180mm
    Dziś w krajobrzie wsadziłem kilk sztuk - wątek o Gdyni - 0 artyzmu z racji specyfiki miejsca i tylko kilku minut... Lubię kleić zdjęcia i mieć materiał na duży format.
    Dawid Linkowski - anonimowość w sieci to fikcja
    dalej podpis był nieregulaminowy

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    (..)A napisz kolego na jakiej dziurce czynisz te panoramki?
    Cytat Zamieszczone przez Boleczek Zobacz posta
    Sferyczne? 16mm
    Inne - od 35 do 180mm
    Nie chodzi mi o ogniskową, ale o wartość przesłony czyli tzw. "dziurkę" , "F"

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam ze swojej strony rozwiązanie w postaci LensPen. Ja kupiłem trójpak, z różnej wielkości "długopisami". Jeden z nich ma bardziej trójkątny kształt, co pozwala lepiej sięgnąć rogów. Oczywiście gruszka wpierw do przedmuchania większych cząstek kurzu. LensPen świetnie się sprawdza do czyszczenia optyki, są też specjalne wersje do czyszczenia sensorów. Różnią się wyłącznie kształtem, a nie technologią. Zatem można ich używać zamiennie. Czyszczenie jest banalne i bardzo bezpieczne. Oczywiście bardziej mechaniczne niż wilgotne szpatułki, ale na tyle według mnie delikatne, że można spokojnie sobie na nie pozwolić. Leica w fabryce czyści matryce takim gumowym stempelkim, zbierającym zanieczyszczenia, zatem też mechnicznie i nie na mokro. Możliwe, że mam pomysł jak coś takiego wykonać, ale muszę przeprowadzić testy, jak rozwiązanie się sprawdzi. Póki co polecam LensPen. Ja kupiłem w jakimś Saturnie po prostu. Najlepiej sobie najpierw wypróbować jak to działa, na obiektywie na przykład i się samemu przekonać, że operacja jest banalna i bezpieczna.

    PS. Matówki nie polecam dotykać, ani demontować. Gruszka i tylko gruszka.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Nie chodzi mi o ogniskową, ale o wartość przesłony czyli tzw. "dziurkę" , "F"
    Upał...
    od f8 do f16...
    przy 16 to już widać tyfus plamisty na niebie...
    Dawid Linkowski - anonimowość w sieci to fikcja
    dalej podpis był nieregulaminowy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •