Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nikon D300 lub Nikon D2x

    Witam. Drodzy forumowicze , nie chciał bym rozwijać jakiegoś mega tematu, tylko pytanie jak w tytule.
    O Nikonie D300 wiele wiem , ale o D2x jest mało wiadomości od użytkowników. To i to CMOS. Ze specyfikacji D2x wynika że to pancerna pucha. W zakupie D2x jest nieco droższy (używany- około 60 tyś. klapek).Czy ktoś pracuje na tym sprzęcie i jak się on sprawuje? Zastosowanie czysto amatorskie ,ale intensywne , -warunki przyrodniczo- polowe i zaawansowana turystyka. Do tej pory używam D50.
    Nikon D70s, Nikon D200, Nikkor AF-S 18-70, Nikkor 50 1,8/D, SB-400.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    poszukaj w szukajce, bo niedawno był taki wątek

  4. #4

    Domyślnie

    Zgadza się. Wątek był, a ostatecznie w podsumowaniu: Pomimo ochów, achów i innych zalet D2X -- D300 jest bardziej uniwersalnym aparatem i dla większości zastosowań lepiej wybrać właśnie jego.
    W pozostałych przypadkach -- D2X.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  5. #5

    Domyślnie

    d2xsa mam od kilku miesięcy.

    W zestawie z nikkorem 17-55 daje pancerny, szczelny komplet nawet na pustynię
    Obiektywy ze śrubokrętem, które używałem wcześniej z d70 i d100 przyśpieszyły ze dwa razy !
    Korpus daje 5kl/s, a w trybie szybkiego kadrowania 8kl/s
    Ergonomia poraża, nigdy w życiu nie trzymałem wygodniejszego korpusu.
    Aku wystarcza mi na około 1500-2000 klatek (zużycie 1)
    Matryca niedzisiejsza, ta w d300 bije ją na głowę chyba we wszystkim.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam. Napaliłem się na tego D2x bo ma bardzo wytrzymałą i ergonomiczną puszkę z dobrą klawiszologią. Po przeczytaniu kilku tematów i wielu opini doszedłem do wniosku że jego słabą stroną jest matryca, a zasadzie jej czułość. Trzeba chyba się zwrócić w stronę D300. D50 którego używam do tej pory nie jest "maleńki" ,tylko taki w sam raz ,bardzo dobrze leży w ręce i stąd dobór raczej większej puszki ( + jej mozliwości techniczne).
    Wszystkim pięknie dziękuję za pomoc i zdrówka życzę.
    Nikon D70s, Nikon D200, Nikkor AF-S 18-70, Nikkor 50 1,8/D, SB-400.

  7. #7

    Domyślnie

    wszystko zalezy od przeznaczenia. jesli potrzebujesz dobrą jakość, bierz d300, jeśli zalezy ci na szybkiej akcji bierz d2x. cala seria d2 to swietne aparaty reporterskie, szybkie, celne i wytrzymale.

  8. #8

    Domyślnie

    uwielbiłem ergonomię D2, ale nigdy, nigdy,nigdy... bym nie wrócił do d2x mając d300 (ew. wraz z griem)
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #9

    Domyślnie

    D300 z gripem ma identyczna ergonomie jak D2X. Trzyma sie tak samo, klawisze sa te same i w tych samych miejscach. Obie puchy sa magnezowe i uszczenione. D300 ma wszystko tak samo dobre, albo nowsze i lepsze, ma wiekszy wizjer, dokladniejszy AF, nieporownywalnie lepsza matryce, uwazam, ze tu w oogole nie ma dylematu, chyba ze D2X bylby sporo tanszy.

    Coz, postep jest nieublagany, to tak jak w samochodach. Co z tego, ze Passat jest klase wyzej od Golfa, skoro juz poprzedni Golf jest pod kazdym wzgledem lepszy i do tego wiekszy od Passata jedynki
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  10. #10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •