Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie Nikon d300 a oszukanie faktycznej ilości zrobionych zdjęć!!! Pilne!!!

    Witam mam takie pytanie bo zamierzam jutro zakupić używanego nikona d300, na którym jest zrobione 7000 zdjęć. Czy jest możliwość nie wiem jak to ująć jakiego zresetowania czy oszukania aparatu, aby ten wskazywał np. w programie opanda faktycznie inny stan zrobionych zdjęć niż w rzeczywistości. Oczywiście wezmę ze sobą laptopa zrobię jedno zdjęcie i odczytam w opandzie. Ale czy to będzie faktyczna ilośc. Proszę o jakieś podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co wiem to jak była wymieniana migawka to licznik leci od nowa...
    Nikon FX

  3. #3
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    473

    Domyślnie

    Jedyna możliwość skasowania licznika to użycie oprogramowania serwisowego Nikona - a to jak wiadomo jeszcze nigdzie nie wypłynęło...
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  4. #4

    Domyślnie

    czyli rozumiem, że stan zrobionych zdjęć ( o ile nie była wymieniana migawka) zawsze jest autentyczny?

  5. #5

    Domyślnie

    Nawet jeśli byłaby możliwość "oszukiwania" -- to od razu będzie widać.
    Sam licznik to nie wszystko -- zerknij na ogólny stan aparatu/okładzin gumowych/przycisków itp. Jeśli ma 7k zdjęć - powinny być jak nowe.
    Jeśli będą mocno zużyte - istnieje ryzyko, że migawka była uśmiercona i założona nowa.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Zawsze może wyglądać jak nowy gdy był używany w studio i cały czas był na statywie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Passiv Zobacz posta
    Zawsze może wyglądać jak nowy gdy był używany w studio i cały czas był na statywie
    Dokładnie, widziałem takie D70s, migawka padła po około 150 tyś., a że aparat cały czas w studio, to z zewnątrz wyglądał na góra kilka miesięcy użytkowania. Licznik w Nikonach przekręca się po 2^16 zdjęć, czyli po ludzku, po 65 tyś. z lekkim okładem. Wtedy nawet Opanda, czy PhotoME będzie pokazywało np. kilka tyś. zdjęć.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Licznik w Nikonach przekręca się po 2^16 zdjęć, czyli po ludzku, po 65 tyś. z lekkim okładem. Wtedy nawet Opanda, czy PhotoME będzie pokazywało np. kilka tyś. zdjęć.
    Że co?
    D800

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Dokładnie, widziałem takie D70s, migawka padła po około 150 tyś., a że aparat cały czas w studio, to z zewnątrz wyglądał na góra kilka miesięcy użytkowania. Licznik w Nikonach przekręca się po 2^16 zdjęć, czyli po ludzku, po 65 tyś. z lekkim okładem. Wtedy nawet Opanda, czy PhotoME będzie pokazywało np. kilka tyś. zdjęć.
    Chyba mam popsuty aparat bo przed wymianą migawki pokazywał duuuużo powyżej 65 tysiaków : )
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  10. #10

    Domyślnie

    Kupuj i koniec. Takie strachy na lachy, facet mówi, że jest siedem tysięcy klapnięć. Obawiasz się, że jest ile- 170 tysięcy? Spoko. Tej puszki tak łatwo zarżnąć się nie da. Kupuj i tyle.
    Kiedyś Zenit, później Nikon i Canon, obecnie Leica wspierana Sony RX100 mk2 wraz z analogami.
    Prywatnie: http://lopal/blogspot.com

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •