Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie 10bit per pixel tylko w Windows 7 ?

    monitor lp2480zx + karta garaficzna quadro fx 580 = wyswietlany obraz 10bit per pixel tylko w windows 7 ?

    w xp, niestety karta wyswietla tylko obraz 8bpp(w ustaweinach/konfiguracji karty graficznej opcja do zmiany na 10bpp jest nieaktywna), pomimo tego ze sygnal idzie poprzez displayport. jakosc wyswietlanego obrazu jest lepsza niz przez dvi, ale wciaz jest to tylko 8bpp.
    teoretycznie wszystko jest spelnione zeby obraz byl w 10bpp, ale moze w tym wypadku to wina windows xp, ktory po prostu nie byl przewidziany do obslugi takiego sygnalu.

    moze jakis expert mi podpowie, jaki monitor + karta graficzna + system operacyjny sa potrzebne zeby wreszcie moc pracowac na 10-cio bitowym obrazie. juz nie maze o 12bitach, bo to tylko chyba jest do uzyskania np w fabryce prototypow eizo czy nec

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko Win7. Pozostaje jeszcze pytanie po co Ci te 10 bitów?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Tylko Win7. Pozostaje jeszcze pytanie po co Ci te 10 bitów?
    m.in zeby bylo plynne przejscie szarosci
    a tak na prawde, to jak juz mam monitor "DreamColor" to chce wykorzystac te 10bitow poprzez displayport a nie siedziec na dvi. tylko teraz znowu musze kupic windows 7 ultimate, czyli kolejny tysiac wydany na 10bpp.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez L0st Zobacz posta
    m.in zeby bylo plynne przejscie szarosci

    Na 8 bitach przy dobrym monitorze jest wystarczająco płynnie.


    Cytat Zamieszczone przez L0st Zobacz posta
    a tak na prawde, to jak juz mam monitor "DreamColor" to chce wykorzystac te 10bitow

    A nie, jeśli chodzi po prostu o chcenie, to w porządku


    Cytat Zamieszczone przez L0st Zobacz posta
    tylko teraz znowu musze kupic windows 7 ultimate, czyli kolejny tysiac wydany na 10bpp.
    Skoro oemowy Home Premium za ~4 stówy Ci śmierdzi, to płacz i płać. Zachciewajki muszą kosztować.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Na 8 bitach przy dobrym monitorze jest wystarczająco płynnie.
    Skoro widać granicę pomiędzy kolejnymi odcieniami na 8bit/kanał (czyli 24bit) monitorze wąskogamutowym to znaczy że można lepiej. Dodatkowo na szerszym gamucie będą większe "dystanse kolorymetryczne" przy takiej samej "rozdzielczości bitowej" więc banding będzie większy.

    10 bit/kanał ma sens ... szczególnie na szerokogamutowym monitorze.

  6. #6

    Domyślnie

    A czy kalibracja sprzętowa na monitorze łączonym za pomocą 8-bit po dvi nie da idealnie płynnych przejść? Zawsze to tak było przedstawiane, że programowa psuje lekko przejścia, a dopiero sprzętowa pokazuje tak jak ma być.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    A czy kalibracja sprzętowa na monitorze łączonym za pomocą 8-bit po dvi nie da idealnie płynnych przejść? Zawsze to tak było przedstawiane, że programowa psuje lekko przejścia, a dopiero sprzętowa pokazuje tak jak ma być.
    Na idealnym zapisie 8 bit/kanał widać granicę pomiędzy przejściami. Po kalibracji programowej jest po prostu jeszcze gorzej. Przy sprzętowej już nie powstaje to dodatkowe pogorszenie, tylko mamy standardowy banding wynikający z dokładności "kwantyzacji". Banding widać też na CRT (kolejne granice pomiędzy 256 odcieniami).

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Skoro widać granicę pomiędzy kolejnymi odcieniami na 8bit/kanał (czyli 24bit) monitorze wąskogamutowym to znaczy że można lepiej.
    Na jakim monitorze?


    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Dodatkowo na szerszym gamucie będą większe "dystanse kolorymetryczne" przy takiej samej "rozdzielczości bitowej" więc banding będzie większy.
    Tyle teorii, ale co na to praktyka? Bo jak dla mnie – przy dobrym monitorze z kalibracją hardwarową jest wystarczająco dobrze. No i ostateczne pytanie – czy i ile zyskają na tym obrabiane zdjęcia?


    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    10 bit/kanał ma sens ... szczególnie na szerokogamutowym monitorze.
    To teraz jeszcze poszukaj programu do obróbki zdjęć, który Ci te 10 bitów wypluje. Nie, PS CS5 jeszcze tego nie potrafi.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Na jakim monitorze?
    Każdym przyzwoitym ?

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Tyle teorii, ale co na to praktyka?
    No piszę przecież o praktyce - będą mniejsze schody choćby na gradiencie. Na zdjęciach lepiej będą oddane niuanse barwne. Zobaczysz całą paletę barw na zdjęciach sRGB 8 bit w monitorze szerokogamutowym 10 bit (bo na 8 bitowcu przy "wiernym" trybie profilowania to niemożliwe bo pracujesz na niepełnej przestrzeni monitora=niepełnej jego rozdzielczości bitowej.)
    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Bo jak dla mnie
    Znam takich dla których najtańsze TN im "wystarczają"
    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    To teraz jeszcze poszukaj programu do obróbki zdjęć, który Ci te 10 bitów wypluje.
    Nie muszę bo teraz i tak mam zwykły monitor 8bit/kanał

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Każdym przyzwoitym ?
    Co to jest "przyzwoity"? I dlaczego u diaska miałoby nie być widać przejść, które są fizycznie w pliku?

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    No piszę przecież o praktyce - będą mniejsze schody choćby na gradiencie.
    Jakie schody? Napisz dokładniej o czym piszesz.


    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Na zdjęciach lepiej będą oddane niuanse barwne.
    16,7 mln z palety ok. miliarda to ciągle za mało?


    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Zobaczysz całą paletę barw na zdjęciach sRGB 8 bit w monitorze szerokogamutowym 10 bit (bo na 8 bitowcu przy "wiernym" trybie profilowania to niemożliwe bo pracujesz na niepełnej przestrzeni monitora=niepełnej jego rozdzielczości bitowej.)
    Ale kto profiluje monitory w tym trybie "wiernym" i po co? Zresztą już teraz są szerokogamutopwce kryjące sRGB w 100%.


    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Znam takich dla których najtańsze TN im "wystarczają"
    Wierz mi, mam całkiem niemałe wymagania i pewne pojęcie o praktycznej stronie obrazowania, ino wyrosłem już z chęci mienia czegoś dla samego mienia - to ma czemuś służyć.

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Nie muszę bo teraz i tak mam zwykły monitor 8bit/kanał
    No to kiedy przesiadka na tą nową, jakże zmieniającą życie technologię?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •