Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41

    Domyślnie

    Obsługa 10b wyjścia w nVidii jest od chipów z serii 200. Starsze tego nie potrafią i nawet grzebanie w sterownikach tego nie zmieni, bo karta fizycznie tego nie potrafi.
    A te sterowniki pod Quadro tyczą się również kart od serii 200 - chodzi o to, że aplikacje jak PS nie korzystają z systemowego ustawienia do wyświetlania 10b, a bezpośrednio z OpenGL, co było/jest dostępne tylko w kartach z serii Quadro. W GeForce 10b było początkowo dostępne tylko poprzez system.

    Tak - zarówno DVI (tylko w trybie dual link), jak i HDMI (od 1.3) może przesyłać sygnał 10b, ale to nie znaczy, że dana karta/program/monitor są w stanie na takim wyjściu operować sygnałem 10b.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #42

    Domyślnie

    Najtańsza karta która potrafi dać 10-bitowy kolor to GTX 960/970. Oczywiście na Display Porcie.

  3. #43
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    23

    Domyślnie

    świetnie, dziekuje za obie odpowiedzi.
    więc jak na razie ostudze swój zapał, a skupie sie lepiej na dobrym monitorze.. nawet dostarczając mu sygnałem 8b/kanał.

  4. #44

    Domyślnie

    Te 10b na kanał nie ma większego znaczenia, jeśli nie robisz w jakiś ogromnych przestrzeniach, bo nawet przy Adobe RGB do równego wyświetlania wystarcza spokojnie 8 bitów...
    8 bitów na kanał daje 16M odcieni i 256 stopni skali szarości, oko ludzkie postrzega ok 10 000 odcieni i 100 stopni szarości, przy czym zakres postrzegania jest znacznie szerszy niż to co pokazuje monitor.

    Dobry monitor, dobrze skalibrowany i dobrze ustawiony przy 8 bitach będzie miał całkiem gładki obraz.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #45
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    23

    Domyślnie

    dzięki te liczby zdecydowanie mi przemawiają
    poza tym LR na którym działam i tak nie ma wsparcia dla 10b..

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Te 10b na kanał nie ma większego znaczenia, jeśli nie robisz w jakiś ogromnych przestrzeniach, bo nawet przy Adobe RGB do równego wyświetlania wystarcza spokojnie 8 bitów...
    8 bitów na kanał daje 16M odcieni i 256 stopni skali szarości, oko ludzkie postrzega ok 10 000 odcieni i 100 stopni szarości, przy czym zakres postrzegania jest znacznie szerszy niż to co pokazuje monitor.

    Dobry monitor, dobrze skalibrowany i dobrze ustawiony przy 8 bitach będzie miał całkiem gładki obraz.
    Gdyby było jak piszesz (że człowiek widzi 100 stopni szarości), to nie widziałbym bandingu przy 256 odcieniach szarego, czy innego koloru. (jestem cyborgiem? ;-] ). 10 bit / kanał fajnie jest mieć przy szeroko-gamutowym (~100% AdobeRGB) monitorze. Analogicznie sprawa sięma w kwestii kolorów które nazwałęś "odcieniami" ... 10 000 kolorów to bida z nędzą. Pamiętam jak stare karty graficzne renderujące w 65 536 kolorach (6,5x tyle co podajesz) potrafiły rzygnąć bandingiem tudzież dało się dostrzec dithering majacy banding zamaskować.


    Także to co piszesz, to jest jak z tymi 24 klatkami na sekundę: "człowiek nie widzi więcej jak 24 ale ... widzi znacznie więcej :] "
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 18-10-2016 o 16:56

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Gdyby było jak piszesz (że człowiek widzi 100 stopni szarości), to nie widziałbym bandingu przy 256 odcieniach szarego, czy innego koloru. (jestem cyborgiem? ;-] ). 10 bit / kanał fajnie jest mieć przy szeroko-gamutowym (~100% AdobeRGB) monitorze. Analogicznie sprawa sięma w kwestii kolorów które nazwałęś "odcieniami" ... 10 000 kolorów to bida z nędzą. Pamiętam jak stare karty graficzne renderujące w 65 536 kolorach (6,5x tyle co podajesz) potrafiły rzygnąć bandingiem tudzież dało się dostrzec dithering majacy banding zamaskować.


    Także to co piszesz, to jest jak z tymi 24 klatkami na sekundę: "człowiek nie widzi więcej jak 24 ale ... widzi znacznie więcej :] "
    To nie mój wymysł, ale efekty badań naukowców. Człowiek ma 3 komórki wrażliwe na światło i sa one w stanie rozpoznać ok 100 poziomów.

    A jak widzisz banding w pełnym gradiencie na monitorze przy 8 bitach (na 8 bitowej matrycy), to znaczy że masz źle ustawiony monitor, albo zbyt duży i za blisko siedzisz.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    A jak widzisz banding w pełnym gradiencie na monitorze przy 8 bitach (na 8 bitowej matrycy), to znaczy że masz źle ustawiony monitor, albo zbyt duży i za blisko siedzisz.
    Banding 256 kolejnych odcieni widzę na każdym monitorze (w tym CRT). Oczywiście wymaga to pewnego powiększenia obrazu, by kolejne paski były odpowiednio duże, ale tak czy inaczej widać. Monitor mam dobrze ustawiony (kto jak kto, ale ja akurat wiem jak wycisnąć max).

  9. #49

    Domyślnie

    Ludzkie oko jest BARDZO wrażliwe na różnicę. Stąd, w klinie szarości 256-schodkowym, DOSKONALE widać wszystkie odcienie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •