Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie dylematy 20mm nikkor 2.8 /a nikkor-ud 20 3,5

    hej
    przymierzam sie do zakupu nikkora 20mm

    okazje mam by zakupic nikkora-ud 20mm 3,5 mf- jest to jedna z najstarszych wersji

    i standardową 20-stke 2,8 nikkora z AF-em.

    i cóż tu wybrać?
    <podejrzewam ze af nie gra wielkiej roli przy tego typu ogniskowej>
    poza tym w 24mm daje spokojnie rade z mf


    miał moze kto oba w łapkach?
    prosze o zdanie


    pozdr
    stepowyszlak

  2. #2

    Domyślnie

    ujme to tak. czy warto doplacac do nowszej wersji z af (czasem chce pod cyfre podpiac) ok 250-300zł??

    wersje nikkora UD moge kupic za 550zł /3,5 swiatlo
    nowsze wersje af nikkora mozna kupic za 700-850zł /2,8

    czy warto doplacac?

  3. #3

    Domyślnie

    A do jakiego aparatu?
    Te obiektywy sa takie sobie optycznie. Centrum dobree, ale brzeg taki sobie. Podobne efekty mozna uzyskac z zoomem f/2.8.

    Czy warto doplacic? Moim zdaniem warto, poniewaz:
    - f/2.8,
    - AF,
    - powloki (flary).
    Staruszek jest jednak ciut drogawy. Chyba ze jestes kolekcjonerem antykow. Ale i tak celowalbym wtedy w ciekawsza optyke typu 105/1.8 (350€) i inne biale kruki.

  4. #4

    Domyślnie

    FE ; F801s (może kiedys F90x za lata dobrobytu)
    a do cyfry d300 (czasem) - dopóki nie kupie czegoś cyfrowego bo mam jak narazie tylko 50 i 24 no i zpsuty pozyczony 18-55 :P

    tak.kupiłbym zoom.
    ale jest drogi (no ale mozna poczekac); duzy - nie chce straszyć nim ludzi (ale czy aż tak?) ; stałka to stałka jak dla mnie (chociaz moge byc wstrzemiezliwy i nie zoomowac podczas zestawu)

    co byś polecił?
    i co bys polecil dobrego optycznie ;>
    Ostatnio edytowane przez stepowyszlak ; 27-06-2010 o 20:23

  5. #5

    Domyślnie

    Kiedy pytasz o optyke, to warto dodac taki 'drobny szczegol', jak rodzaj aparatu. To moze sporo zmienic. Nie kazda optyka z analoga spisze sie rownie dobrze z cyfra.
    Te obiektywy lepiej spisywaly sie z analogiem. Z cyfra to nie do konca. W sensownej cenie niczego lepszego nie dostaniesz ze stalek. Z zoomow mialem na mysli cos typu 17-35/2.8-4 od sigmy (nowszy model) lub tamrona.

    Ja czasem lubie sobie cos zabytkowego podpiac i poeksperymentowac. Lubie stare obiektywy. Czasem sa lepsze od nowych. Ladniejsze kolory i solidniejsze wykonanie.
    Wybierz, co ci bardziej odpowiada. Ja chyba jednak wybralbym AF 20/2.8d.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli 20tka 3,5 ma oznaczenie Nikkor-UD, to ma zwykłe, pojedyncze powłoki. Jesli jest Nikkor-UD.C, to ma już powłoki NIC i tę wersję ewentualnie warto brać jako obiektyw do fotografowania. Mimo całej sympatii do tej wielkiej, starej, pięknej dwudziestki ze światłem f/3,5, brałbym nowocześniejszego AFa
    Nikoniarz-majsterkowicz

  7. #7

    Domyślnie

    Zainteresuj się Voigtlanderem 20mm 3.5.

    Zero abberacji, zero blików, duszków pod słońce, ostry, mechanicznie genialny, lekki, mały z 52mm gwintem pod filtr. Czego chcieć więcej?
    135 | DX | 35mm | 90mm | Nikon 1 | 18.5mm

  8. #8

    Domyślnie

    Słusznie,słusznie....Jest jeszcze Nikkor 20/4 i 20/3,5 - oba małe lekkie i dobre, przynajmniej na filmie...
    Nikoniarz-majsterkowicz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •