Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie 3500PLN-prośba o pomoc w wyborze aparatu.

    Witam. Jestem tutaj nowy i mam nadzieję,iż temat zamieszczam w odpowiednim dziale. Od dwóch lat używam kompaktu FujiS9600, głównie ćwiczyłem na nim fotografię makro i portrety. Obecnie planuję zakup pierwszej lustrzanki - body + dwa obiektywy, jeden do makro, drugi do portretów. Z obecnych aparatów marki Nikon spodobał mi się D5000 i nastawiam się na jego zakup. Na początku planowałem do niego dokupić obiektyw Nikkor 85/1,8 AF D,jednak podczas poszukiwania informacji, dowiedziałem się, iż w D5000 z połączeniu z tym szkłem nie działa AF. Kieruję się więc w stronę NIKKOR AF 50 mm f / 1.4 . Do tego planuję jakieś tanie makro AF. Czy możecie mi coś doradzić i polecić, i czy mój wybór jest w miarę dobry do dalszej nauki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Body + 2 obiektywy za 3500
    Chyba tylko używany sprzęt za taką kwote skompletuje.
    Albo kupisz 50/ 1.4 i do tego Raynoxa 250 do Makro

  3. #3

    Domyślnie

    D5000 sobie odpuść bo nie podłączysz do niego rewelacyjnego portretowego obiektywu Nikkor 85 1.8, proponuje D90 2500zł plus nikkor 85 1.8 1369zł http://sklep.abfoto.pl/produkt.php?id=168 co daje nam 3869zł ... Chyba nie widzisz przeciwwskazań ?
    Moja prywatna strona: http://shox.pl

  4. #4

    Domyślnie

    a moze:
    d80 - 1300
    50 f/1,8 - 400
    T 90 f/2,8 - 1500

    d80 bdb body, górny wyświetlacz, śrubokręt, ergonomia, co prawda używka ale ma to to czego d5000 Ci nie da, 50 f/1,8 to bardzo fajne jasne i tanie szkoło - do portretu mz bardzo fajne, tamron 90 jest chwalony więc myślę że że spełni twoje oczekiwania, a i do portretu może się przydać, a jeśli wolisz szerzej niż 50 można kupić 35 f/1.8 za 700zł - też zmieści się w budżecie

  5. #5

    Domyślnie

    Nowego Nikona D5000 mogę już dostać za 1800 PLN, więc zostaje mi 1700 na dwa obiektywy, a to dużo, jak na sprzęt do dalszej nauki. Nie interesuje też mnie zestaw z jednym obiektywem, tym bardziej, iz body D5000 i D90 są bardzo do siebie podobne, a cenowo bardzo się różnią(oczywiście wnioski z dyskusji na różnych forach). Interesuje mnie makro(oczywiście portretówką też mogę je robić), i dlatego jeden obiektyw mnie nie zadowoli. Dziękuję za rady, ale nadal jestem za D5000 i do niego szukam obiektywów. Mogą być nawet używane, bo jest ich dużo w bardzo dobrym stanie na aukcjach za przyzwoite ceny.

  6. #6

    Domyślnie

    1700 na dobre szkła to malutko, najtańsza portretówka a afs - 35f/1,8 kosztuje 700zł, a za 1000 coś do makro może być kłopot, zobaczysz ze jak kupisz d5000 po jakimś czasie będziesz kur*** ze nie wziąłeś np d80 czy d90 ze względu ergonomii, i możliwości współpracy ze szkłami af,
    ale to twój wybór, nikt cię do niczego nie zmusza

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bignoose Zobacz posta
    body D5000 i D90 są bardzo do siebie podobne, a cenowo bardzo się różnią(oczywiście wnioski z dyskusji na różnych forach).
    Do portretów D90 jednak przewag ma dość trochę... W d5000 nie możesz wyzwalać zdalnie lamp CLSem. Lampą zapiętą na body nie dopalisz też cieni w słoneczny dzień bo aparat nie obsługuje krótkich czasów. Nie zapniesz pełnoprawnego gripa z dwupozycyjnym spustem i pkrętłami, który w kadrach pionowych (przynajmniej dla mnie) jest ogromną zaletą. Przez wiele gorszy wyświetlacz będzie Ci też trudniej ocenić czy zdjęcie wyszło ostre, a przy "portretowych" przysłonach lekkie drgnięcie i już trzeba powtarzać ujęcie. Różnic jest znacznie więcej (d90 vs d5000), ale to te najważniejsze do zastosowań portretowych.

  8. #8

    Domyślnie

    D5K nie ma FP?!?! No ej, bez przesady.... naprawde nie ma? :-S Szokujace.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Nie ma. Różnic jest dużo więcej niż wymieniłem, ale i tak prawie każdy powie, że d5000 to prawie d90 tylko z gorszą ergonomią

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bober. Zobacz posta
    [...] najtańsza portretówka a afs - 35f/1,8 kosztuje 700zł
    Ale 35/1.8 to nie portretówka
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •