Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Obsługa tabletu...

    mam tablet na testy. Dokładnie to Wacom Graphire 4 - cholernie duży.
    I teraz pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników - jak to ogarnąć?
    Jak poustawiać opcję śledzenia? Używać myszki w systemie, czy darować sobie?
    Jak z klikaniem, bo nie ogarniam?
    Pomocy...

  2. #2

    Domyślnie

    Dlatego osobiście nie lubię dużych tabletów - na co dzień wcale nie są takie wygodne - idealny rozmiar to A5 wide, a i tak do działań innych niż praca z dużą ilością machania pędzlami w Szopie używam myszki. Grunt to sobie dobrze na biurku to poukładać, ja tablet nieużywany trzymam pod klawiaturą, jak zachodzi potrzeba, to wysuwam go na miejsce w którym normalnie operuje mysz.
    Oprócz tego są jeszcze 2 opcje w panelu Wacoma, którą mogą pomóc w ogarnięciu przydużej powierzchni - po pierwsze kalibracja powierzchni użytkowej do mniejszych rozmiarów, dobrze jest wtedy włożyć sobie kartkę pod folię tabletu określającą granice. Druga opcja - to tryb działania piórka jako mysz. Traci się możliwość szybkiego skakania po ekranie, ale idzie bez tego żyć.

  3. #3

    Domyślnie

    I ograniczenie obszaru roboczego to chyba najlepsza opcja. Ja mam A6 i wiem na pewno że do obróbki zdjęć nigdy na większy się nie przesiądę, bo nawet w A6 chodziło mi po głowie ograniczenie obszaru roboczego o ok. 2 cm.. Oczywiście przed zakupem zastanawiałem się jak na takim małym shicie będzie się dało cokolwiek wygodnie zrobić...

    Ustawianie tabletu jako mychy jest bez sensu, olej tą opcję. Mówisz że masz go na testy - nie możesz wymienić na jakiś mniejszy?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Ustawianie tabletu jako mychy jest bez sensu, olej tą opcję.?
    Popracowałbyś trochę na A3, to byś się przekonał że jest całkiem znośne

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    I ograniczenie obszaru roboczego to chyba najlepsza opcja. Ja mam A6 i wiem na pewno że do obróbki zdjęć nigdy na większy się nie przesiądę, bo nawet w A6 chodziło mi po głowie ograniczenie obszaru roboczego o ok. 2 cm.. Oczywiście przed zakupem zastanawiałem się jak na takim małym shicie będzie się dało cokolwiek wygodnie zrobić...

    Ustawianie tabletu jako mychy jest bez sensu, olej tą opcję. Mówisz że masz go na testy - nie możesz wymienić na jakiś mniejszy?
    na testy pozyczylem od znajomego
    ciagle probuje

    jeszcze jakies propozycje?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •