Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zawiłe pytanie o podłaczanie dysków i widoczność systemów

    A więc miałem dwa dyski w komputerze na tym co był jako master jest zainstalowany xp, na drugim win7 (po włączeniu widzi obydwa systemy), master jest starszym dyskiem więc dzis kupiłem nowy, a jako głównego dysku chciałem użyć tego z win7. Lecz za kazdym razem po włączeniu mi nie widzi że mam win7 na tym jednym i każe mi robic reboot. Pytanko; czy w takim razie muszę wszystko na nowo instalować? czy wtedy ustawienia zostaną jeśli zainstaluję wina7 na nowo?
    Ostatnio edytowane przez Anja_G ; 26-06-2010 o 00:02

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Opolszczyzna
    Posty
    44

    Domyślnie

    Dzieje się tak dlatego że program ładujący (bootloader) był zainstalowany tylko na starym dysku w MBR. Jeśli dysponujesz jakąś płytką instalacyjną windowsa (np. Win7 lub xp) to uruchom komputer z tej płyty z podłączonym tylko tym dyskiem na z którego chcesz startować i w konsoli odzyskiwania (czy wierszu poleceń, nie pamiętam jak się to dokładnie nazywa) wpisz: "fdisk /mbr". Po restarcie powinno być ok, jeśli jeszcze coś będzie nie tak to zapewne trzeba będzie skopiować kilka plików ze starego dysku i względnie edytować jeden ze skopiowanych plików (boot.ini) tak żeby się dyski zgadzały

  3. #3

    Domyślnie

    musisz wystartowac z plyty instalacyjnej win7, wybrac naprawianie na poczatku, wejsc w konsole, wpisac: fixboot , ewentualnie: fixmbr (mozna wpisac oba) i powinno wystarczyc.
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - S. Lem

  4. #4

    Domyślnie

    za późno przeczytałem ale dzięki i tak, teraz pytanie gdzie w win7 są ulubione strony zakładki aby przegrać, i gdzie w gg10 jest plik z archiwum?
    Ostatnio edytowane przez Anja_G ; 26-06-2010 o 00:02

  5. #5

    Domyślnie

    Czemu za późno? Jeśli masz stary system (bo pytasz gdzie są pliki archiwum), to możesz go naprawić tak jak radzą koledzy powyżej, a jeśli go przeniosłeś na inny dysk (żeby potem tylko odzyskać dane), to też nic straconego. Windows (XP na pewno, nie wiem jak 7) powinien bezproblemowo działać po przeniesieniu na inny dysk, tylko trzeba naprawić MBR i boot (można też spróbować naprawić system z płyty instalacyjnej. Wybiera się "napraw problemy z uruchamianiem", ale nie jestem pewny, czy to pomoże). Trzeba też sprawdzić, czy partycja systemowa jest ustawiona jako aktywna (XP przy instalacji tego nie sprawdza).

    A jeśli nie chcesz się w to bawić, to pozycja ulubionych stron i zakładek zależy od przeglądarki, której używasz. Tak samo jak o archiwum gg, najszybciej dowiesz się tego z google .
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  6. #6

    Domyślnie

    Sklonowanie partycji na inny dysk nie wplywa na dzialanie systemu. Uzyj plyty instalacyjnej Windowsa 7 (jesli to siodemka ma byc zachowana) i w opcjach naprawy wybierz "rozwiaz problemy z uruchamianiem" czy jakos tak.

    Jesli chcesz miec dwa systemy, to tez sie da, tylko pamietaj o tym, zeby siodemke "naprawiac" jako druga. Bootloader z XP siodemki nie zobaczy, ale w druga strone juz to dziala. Jesli bootloader nie wykryje XP automatycznie, to po uruchomieniu systemu mozna latwo dodac odpowiednie wpisy za pomoca programy VistaBoot Pro albo podobnego.

    A co do drugiego pytania: wszystkie dane prywatne uzytkownika sa zapisane w Users\Nazwa_uzytkownika i jego podkatalogach. Najprosciej skopiowac caly ten folder i potem na piechote szukac, bo kazda przegladarka zapisuje gdzie indziej.
    Dla Opery jest to Users\USERNAME\AppData\Roaming i \Local (poczta), FF chyba tez siedzi w AppData\Roaming, IE nie mam pojecia, ale pewnie gdzie indziej.
    GG10 nie uzywam i odradzam, ale jesli jest napisany po bozemu, to jego archiwum tez powinno sie znajdowac gdzies w tym katalogu. Jesli nie po bozemu, to archiwum bedzie w katalogu z GG.
    Ostatnio edytowane przez costi ; 29-06-2010 o 14:25
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •