Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    keso to będzie świetna wskazówka! poczekam póki co na informację od ciebie! dzięki póki co za wszystkie informacje. Bardzo mi pomogliście...
    .

  2. #22

    Domyślnie

    Moje T2 działa z Jupikiem, i bez problemów ostrzy w punkt na nieskończoność.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  3. #23
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    no a jakiego masz velaskez jupika?
    .

  4. #24

    Domyślnie

    "A ja jestem ciekawy w jakim zakresie odległości ostrzy ten obiektyw z adapterem bez soczewki ??"

    Na moim "prototypie" wlasnego wyrobu jakies 5m. "Oryginalne" sa chyba nieco ciensze, wiec jeszcze kawalek dalej, ale niewiele.
    Ostatnio edytowane przez Seeker ; 23-01-2011 o 16:54
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seeker Zobacz posta
    "A ja jestem ciekawy w jakim zakresie odległości ostrzy ten obiektyw z adapterem bez soczewki ??"

    Na moim "prototypie" wlasnego wyrobu jakies 5m. "Oryginalne" sa chyba nieco ciensze, wiec jeszcze kawalek dalej, ale niewiele.
    Przejściówkowanie obiektywu z wymienną dupką ... to trzeba mieć duża determinację...

    PS. Te czesko-ukraińskie dupki z ebaya są powtarzane, więc nawet z pocztą jest to dostępne tanio.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  6. #26

    Domyślnie

    Mowilem o "normalnym" Jupku ze zwyklym adapterem z bagnetu na m42,
    ktorego sobie ulepilem do zabawy Heliosem 58/2 w delikatne makro.

    Jupka podpinalem tylko przy okazji, bo mi zostal od Zenka.
    Ostatnio edytowane przez Seeker ; 26-01-2011 o 07:19
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  7. #27

    Domyślnie

    Jeżeli kupisz T2 z alle tzn taniego chinczyka i po zamontowaniu nie będziesz miał nieskończoności (ja tak miałem ) to polecam sposób z przesunięciem grupy soczewek bliżej matrycy http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=74643 30 min zabawy i masz nieskończoność z takim adapterem tutaj kawałek wątku z m42 jak ja pytałem http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...98734&page=284

    PS. teraz doczytałem, że to nie chodzi o jupitera 37A więc z tym chyba tak się nie da zrobić
    Ostatnio edytowane przez sasz87 ; 20-10-2013 o 12:31 Powód: edycja

  8. #28

    Domyślnie

    Nie wiem, jak ktoś chce do Jupitera 21M wstawić dupkę z bagnetem Nikona... Chyba, że były różne wersje tego szkła.
    Ja sobie mojego jupka przerobiłem tak, że z cienką przejściówką M42/Nikon F ostrzy na nieskończoność, a nawet minimalnie poza. Wystarczające jest rozebranie tylnej części obiektywu, aby wyjąć tuleję(pierścień) dystansową, oraz wstawić w zamian tuleję o jakieś 2 mm krótszą - np. zeszlifowaną oryginalną. Ja wstawiłem nową tuleję, odciętą z kawałka rurki aluminiowej, albo zwiniętą z paska blachy aluminiowej(już nie pamiętam)
    Sam obiektyw pomimo tandetnego mechanizmu przysłony jest bardzo fajny. Obraz daje bardzo ostry, ale przy dużych kontrastach, przy silnym słońcu wychodzi na pełnej dziurze aberracja chromatyczna, jednak wyraźnie słabsza niż w Pentaconie 200/4, który IMHO w ogóle znacznie gorzej obrazuje(korpus ma jednak znacznie lepszą budowę - gdyby Jupiter miał taką, to było by świetnie).
    Ostatnio edytowane przez kjakub ; 20-10-2013 o 13:31 Powód: literówka
    D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seeker Zobacz posta
    "A ja jestem ciekawy w jakim zakresie odległości ostrzy ten obiektyw z adapterem bez soczewki ??"

    Na moim "prototypie" wlasnego wyrobu jakies 5m. "Oryginalne" sa chyba nieco ciensze, wiec jeszcze kawalek dalej, ale niewiele.
    Naprawdę niewiele cieńsze, może 4 m, a może i 5 też.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  10. #30

    Domyślnie

    A ja dodam uwagę o Tairze 3A (od Fotosnajpera).
    Pomimo zastosowania nikonowskiego bagnetu nie ostrzył na nieskończoność. Wystarczyło poluzowanie pierścienia okalającego przednią soczewkę i przestawienie go nieznaczne, ponieważ to ten właśnie pierścień blokował ogniskowanie. Po takiej prościutkiej justacji nie było problemów z nieskończonością.
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •