Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    Raczej ostrożnie, bo prawa autorskie się kłaniają.
    A zespoły weselne odprowadzają tantiemy do ZAIKS-u za to że wykonują "majteczki w kropeczki o-o-o-o" ?


  2. #12

    Domyślnie

    Nikogo nie pouczam, nikogo nie ganię.
    Na forum jest wiele wątków: ukradli mi zdjęcia, mam duże logo, bo kradną, itp.
    Taka narodowa filozofia Kalego.
    Tutaj jest... podpis

  3. #13

    Domyślnie

    Ano właśnie chciałabym zapytać o umowę z Zaiksem? Na jakich warunkach licencji bierze się jeden utwór?

  4. #14

    Domyślnie

    Jeszcze polecam "Comptine d'un autre été: l'après midi" - Yann Tiersen

  5. #15

    Domyślnie

    Też polecam pod rozwagę kwestie legalności.

    Wiem, że to trudniej ale można szukać czegoś na licencjach nieodpłatnych.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  6. #16

    Domyślnie

    Dzieki M_B za propozycje, takie klimaty jak nabardziej mi odpowiadaja, ale potrzebowal bym jeszcze cos do czesci weselnej pokazu.
    Co do legalnosci i ZAIKS-u, to nie popadajmy w paranoje. Mam nadzieje ze dopoki nie robie tego zarobkowo, i nie produkuje wielu takich pokazow za kaske, to nikt sie nie przyczepi. Jak juz tu bylo wspomniane, weselne kapele, graja w 99.9% obce kawałki, i 99,9% z nich nie odprowadza zadnego ZAIKS-u, a sa to podmioty łatwe do namierzenia i sprawdzenia, a nikt nic nie robi w tym kierunku, i zyja sobie spokojnie. Wiec moze i ja mały ZgReDoLeK, nie podpadne pod zaden paragraf?
    D90/grip|D50|T17-50/2.8|N35/1.8|N50/1.8|18-55VR|SB-900|Nissin Di866|

  7. #17

    Domyślnie

    na uzytek domowy moge zrozumiec
    ale juz dla kogos to tak nie za bardzo
    co do zespolow...
    to ze inni kradna samochody, portfele, zdjecie itd
    i ich nie lapia, nie oznacza ze my tez mamy przyzwolenie na robienie takich rzeczy
    jest naprawde ogromna ilosc bankow muzyki (i polskich i zagranicznych)
    gdzie za bardzo male pieniadze kupimy muzyke (lub rozne efekty bo z tych tez korzystam)
    a co do zaiksu tez mnie to zainteresowalo, bo niestety ich strona nie jest zbyt czytelna
    ale moze jutro sie czegos dowiem, sprobuje mailowo bo telefonicznie i osobiscie mam z nimi zle doswiadczenia
    (jakby sie czlowiek cofnal co najmniej z 35 lat wstecz )

  8. #18

    Domyślnie

    Alez wcale nie twierdze ze pochwalam takie działania, jak nie płacenie podatków, w tym przypadku ZAIKS-owych. Tylko uwazam, ze jesli korzystam z zasobow internetowych, tylko do prywatnego uzytku, bez zarobkowej dzialalnosci, uzywajac utworu do uatrakcyjnienia prezentu (pokaz zdjec), to nie nalezy popadac w paranoje i zaraz leciec z oplatami.
    Zespoly grajace po weselach wykorzystuja utwory, strikte zarobkowo, i tu uwazam ze oplaty powinny byc wnoszone. Repertuar, decyduje o ich popularnosci i zarobkach, wiec sprawa jest jasna.
    Ale moze starczy juz OT, bo to nie w temacie watku.

    Padna jeszcze jakies propozycje utworow, o ktore prosilem w pierwszym poscie?
    D90/grip|D50|T17-50/2.8|N35/1.8|N50/1.8|18-55VR|SB-900|Nissin Di866|

  9. #19
    Oszczędny w słowach Awatar tomko
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Prawie W-wa ;)
    Posty
    178

    Domyślnie

    ZgReDoL, a jakby ktoś twoje zdjęcia pożyczył sobie, np. do portfolio to też byś sobie tak bagatelizował ?

  10. #20

    Domyślnie

    Ale ja wlasnie o tym pisalem
    jakbys robil prezentacje zdjec dla znajomych w domu to moim zdaniem nie ma takiego problemu
    a jesli robisz to dla kogos (zarobkowo czy nie to nie ma zadnego znaczenia, bo to Twoj wybor ze nie bierzesz kasy)
    to nie jest w porzadku

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •