Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Czy laby przyjmują TIFFy?

    Właśnie mnie rozwaliło bo próbowałem oddać do laba kilkanaście TIFFów do odbicia i klient po 2 dniach mi mówi że nie może tego otwaorzyć. Jak to jest? Czytałem że nie powinno być z tym problemów. A może TIFF też ma swoje odmiany jak RAW?
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  2. #2

    Domyślnie

    Zależy jaką mają maszynę , w Lublinie na cyfrowym Kissie bez problemu.
    Niektóre cyfrowe przystawki do analogowych maszyn a tych jest już sporo
    mają problem i trzeba przerabiać na jpeg co jest co prawda sekundową operacją
    ale nie którym się nie chce
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  3. #3

    Domyślnie

    Zwykle naswietlam na Frontierze, Lambdzie lub Epsilonie, w warszawskim Profilabie... zawsze z Tiffa
    Pozdrawiam Giuppo
    _______________________________________
    PS CS / FM2 / D70 ...w tej właśnie kolejności

  4. #4
    piozma
    Gość

    Domyślnie

    Osobiście zawsze noszę w TIFFie , a zapisuje bez kompresji w formacie PC i nigdy nie spotkałem się z problemami , no może poza jednym , kiedy katalog na CD miał w nazwie polską literkę to lab go wogóle nie widział - to samo z pojedynczymi plikami .
    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Kiedys zaniosłem TIFF-y do labu. Pan laboludek stwierdził, że maszyna nie widzi plikow, a przekonwertowac nie umiał. Na szczęscie w kompie mieli Irfana i mogłem zrobic na miejscu jpegi... ale niesmak pozostał.
    Pozdrawiam - Jacek
    www.fotojaw.com

  6. #6

    Domyślnie

    Kolega wlasnie od niedawna jest posiadaczem nowej Frontiery... Kiedys przy okazji roznych pytan -- spytalem o naswietlanie z TIFFow... Odpowiedz: "niestety nie, tylko JPG i BMP".
    Pomijajac wszystko inne -- dla mnie jest troche dziwne, zeby wsrod tak zaawansowanych fukncji jakie posiada oprogramowanie labu -- brakowalo wbudowanych kilku definicji formatow plikow. JPG i BMP to bardzo popularne formaty, jednakze rowniez TIFF i PNG moglby sie znalezc w zakresie mozliwosci identyfikacyjnych takiego software'u.
    Nie mam pewnosci co do oprogramowania w tej kwestii w innych markach labow, ale calkiem mozliwe, ze przyjmowanie w TIFFie -- to po prostu tylko przyjmowanie przez operatora, a na maszyne i tak leci w JPGu albo BMPie.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Ja czesto zanosze 16 bitowe tiffy do labu jesli robie jakies wieksze powiekszenia (Fronitier 350). Co prawda zazwyczaj nie chca robic z tak duzych plikow (ponoc powodem jest po prostu dosc slaby komp we frontierze) ale po znajomosci sie udaje
    Pozdrawiam Karol

  8. #8

    Domyślnie

    co do frontiera sie nie wypowiadam, ale np. Kiss i tak wszysko konwertuje do jpg 8-bit... tak wydaje mi sie ze zbyt wiele sobie obiecujecie po tych maszynkach...
    to nie sa urzadzenia dla profesjonalistow ktorym zalezy na idealnym odwzorowniu kolorow, tylko masowka... niby jest tam pelna automatyka, autokolibracja itd. ale wiem z doswiadczenia zaprzyjaznionego zakladau foto, ze maszyna ustawiona rano (robia taka odbitke probna na podstawie ktorej kolibruja szarosc itd) wieczorem zupelnie nie trzyma juz tych ustawien... wiec dawanie nadmiarowych informacji do labu i tak mija sie z celem... co prawda wydaje mi sie ze frontier stoi nieco wyzej niz kiss, ale i tak nie uzyskacie gruszek z tej wierzby tak samo jak przesad ze w poligrafi powinno sie uzywac plikow o rozdzielczosci 300dpi zapisywanych bezstratnie... gucio prawda, w przypadku zwyklych fotek, rozdzielczosc wystarczy 1.5x wiecej niz liniatura naswietlania, sprawdzone doswiadczalnie i empirycznie (studiuje poligrafie, robiono u nas doswiadczenia w tej materii), a poza tym jpg zapisany z najmniejsza kompresja i tiff czy eps obok... nikt nie rozrozni co jest co... gwarantuje tak wiec oddawanie do labu tiff'ow to dla mnie lekka przesada, mozecie zrobic eksperyment, za kazdym razem kiedy dajecie cos do odbicia oddajcie to samo jedno zdjecie... podejrzewam ze za kazdym razem bedzie sie ono troszke roznilo...
    D80 + MB-D80 | T [17-50, 28-75] F2.8 | N 70-200 F2.8 | SB-600i800 | DigiMate III... i inne pierdółki

  9. #9

    Domyślnie

    Mi powiedziano w jednym z labów ( w Gorzowie), że chodzi o dużą pojemność Tifa. I to se ne da.
    pozdrawiam Krzysiek

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysiek29
    Mi powiedziano w jednym z labów ( w Gorzowie), że chodzi o dużą pojemność Tifa. I to se ne da.
    Pojemnosc? Chyba objetosc... Poza tym to g... prawda -- jesli nastepnym razem cos takiego uslyszysz, wytlumacz adwersarzowi, ze obraz zajmuje w pamieci tyle samo miejsca w JPGu jak i w TIFFie... Roznia sie tylko wielkosci plikow (za sprawa kompresji). Po otwarciu (w celu chociazby naswietlenia) w pamieci maszyny zajmuja tyle samo (bo tylez samo pikseli posiadaja).
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •