Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie jasny obiektyw do D80

    Witam
    Tak jak w temacie potrzebuję jasny obiektyw do D80 obiektyw będzie głownie używany na żużlu i zdjęciach portretowych. Obiektyw nie musi być tam jakiś 200mm gdyż stoję na murawie więc jestem dość blisko zawodników niestety ale mój 18-105 VR 1:3,5-5,6 w gorsze dni nie wyrabia. No i teraz ta najgorsza sprawa na wydanie mam jakieś max 300 zł bo potrzebuję go na szybko obiektyw używany wchodzi w grę oczywiście.

    dodam jeszcze że mam do kupienia coś takiego Helios 81N 50mm f/2 w cenie koło 150zł co o tym myślicie?

  2. #2

    Domyślnie

    lepiej N AF 50 1.8 - używka koło 300PLN a masz AF'a
    Mamiya + Sony

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    lepiej N AF 50 1.8 - używka koło 300PLN a masz AF'a
    Dokładnie, nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz. A szkiełko jest bardzo fajne, pełnoklatkowe i będzie w pełni działać z Twoim body.

  4. #4

    Domyślnie

    za 300 ciężko 50/1.8 prędzej za 350
    Jak nie Nikon to ... Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blazio Zobacz posta
    Obiektyw nie musi być tam jakiś 200mm gdyż stoję na murawie więc jestem dość blisko zawodników niestety ale mój 18-105 VR 1:3,5-5,6 w gorsze dni nie wyrabia.
    Jasny obiektyw nie jest lekiem na brak światła (płacisz za to głębią ostrości): http://www.dofmaster.com/dofjs.html Poza tym 50/1.8 na maksymalnym otworze jest taka sobie...
    Ostatnio edytowane przez mkl ; 08-06-2010 o 20:32
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkl Zobacz posta
    Poza tym 50/1.8 na maksymalnym otworze jest taka sobie...
    kwestia egzemplarza, ja na swoją nie narzekam
    Mamiya + Sony

  7. #7

    Domyślnie

    kolego mkl ale mi nie mów że nie ma różnicy między f3,5-5,6 a f1,8 po prostu jak jest ciemno to zdjęcia są ciemne i nie widać tego efektu że motocykle są w ruchu

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blazio Zobacz posta
    kolego mkl ale mi nie mów że nie ma różnicy między f3,5-5,6 a f1,8 po prostu jak jest ciemno to zdjęcia są ciemne i nie widać tego efektu że motocykle są w ruchu
    Zyskujesz w świetle 1.7EV (co w sumie nie jest aż tak mało), ale głębia maleje mniej więcej dwukrotnie. Zależy co chcesz uzyskać i z jakiej odległości będziesz focił.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  9. #9

    Domyślnie

    odległość to od 2m tak do 10m max

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blazio Zobacz posta
    odległość to od 2m tak do 10m max
    Polecam wklepać do kalkulatora Przy odległości 2m na 50mm głębię przy przysłonie 1.8 masz jakieś 11cm (total).
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •